9.12.2021 Chotěbořské mapování - seznam tréninků

Pokynytabulka účasti

Vysvětlení piktogramů, neboli popisů kontrol, můžete dohledat v příručce

21. Chotěbořské mapování (4. října - 31. prosince)
Mapa, (kratší trať vznikne zkrácením ve vyznačeném místě)
formulář pro zaznamenání výsledkuprůběžné výsledky

22. Chotěbořské mapování (4. - 31. prosince)
Krátká, Střední, Delší, Scorelauf - všechny kontroly v libovolném pořadí. Jedná se o tratě z Čertovského závodu, na kontrolách jsou reflexní pásky.
formulář pro zaznamenání výsledkuprůběžné výsledky

23. Chotěbořské mapování (9. - 31. prosince)
KrátkáStředníDelší, Trénink postavili Tonda s Vildou.
formulář pro zaznamenání výsledkuprůběžné výsledky

24. Chotěbořské mapování (26. prosince - 31. ledna)
Mapaformulář pro zaznamenání výsledku, průběžné výsledky
Rerun

Jde o scorelauf (tedy volné pořadí kontrol) v časovém limitu 60 minut. Každá kontrola je ohodnocena 5 až 21 body, přičemž cílem tréninku je posbírat co nejvíce kontrol v časovém limitu 60 minut. Není tedy důležité nalézt všechny kontroly, ale volit je vhodně tak, aby součet celkových bodů byl co největší. Při překročení limitu 60 minut se odečítají 3 body za každou načnutou minutu.

Postup pro sečtení bodů:

  • Čas pod 60 minut (nebo právě 60 minut) - sečti bodové ohodnocení všech kontrol, které jsi našel.
  • Čas nad 60 minut - sečti bodové ohodnocení všech kontrol, které jsi našel a od nich odečti 3 body za každou načnutou minutu.

Na každé kontrole je žlutobílý fáborek a cedulka s počtem bodů (ty jsou i na mapě). Mapa obsahuje i speciální kontrolu C21 za 21 bodů, která se může započítat pouze tehdy, pokud naleznete přesnou pozici kontroly (je na ni opět žlutobílý fáborek s papírovou cedulkou.

Tyto body poté spolu s časem (pokud se chcete pochlubit) vepište do formuláře pro zaznamenání výsledku.

 

- Pepík -

6.12.2021 Podzimní report

Podzimní report

Napsali jsme o naší podzimní sezóně do Chotěbořského Echa. Článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

15.11.2021 Čertovský závod 2021

Čertovský závod 2021

Zveme všechny příznivce orientačního běhu, staré, nové i budoucí členy oddílu, kamarády a rodiče na další ročník Čertovského závodu, který se bude konat 2. prosince mezi 16:15 až 17:30 hodin.

Pro připomenutí, jde o noční sprint po Chotěboři s čertovskou tématikou. Běží se na zaktualizované mapě Smetanka 2021 a start bude právě od ZŠ Smetanova.

Přihlášky (včetně kategorie krátká, střední nebo dlouhá) zasílejte nejdéle do 28. listopadu Evě na mejl (vobornikova.eva7@gmail.com). Čelovky s sebou, reflexní prvky nutné!

Těšíme se!

Výsledky, mezičasy, fotky

- Pepík -

30.10.2021 LV Staré Město pod Landštejnem

Sezóna už se opravdu blíží ke konci. TJ Růžená si pro nás připravila klasickou trať, která byla v částech přes paseky, v částech průseky v hustníku a v částech hezký průbězný les.
 
Umístění bylo opět spousta. Zlato si vyběhli Johanka (D10), Kamča (D21C), Tobík (H10) a Pavel N. (H45). Druhá místa Anička (D12), Vilda (H10N), Tonda (H10) a Matyáš (H16). Třetí místo obsadila Lenka Š. (D35). Některým z nás také (ne)přálo štěstí na čtvrté místo: já (D16), Eva (D45) a Matěj (H10).
 
I dospělí stále sahají na vrcholové umístění. Výsledky naleznete na Orisu nebo zde.
- Káťa -

23.10.2021 LV Dalešice

LV Dalešice
Jedny z posledních závodů pořádá i Třebíč. Právě oni uspořádali krátkou trať poblíž Dalešické přehrady. Bukový les už opravdu připomínal podzim a vypadal spíše jak lesopark. Běhalo se také ve srázech, kde se traverzovalo z kontroly na kontrolu, ale byly zde i úseky, kde byl krásně průběžný les nebo i hustníky zarostlé trním.
 
Chotěboř opět zabojovala o medaile: perníkovou zlatou medaili si odvezli Anička (D12) a Tonda (H10). Stříbro měla Dorotka (D10), já (D16), Tobík (H10) a Miki (H12). Bronz získal Pavel N. (H45).
 
Výsledky a mezičasy zde.
- Káťa -

14.10.2021 Tréninky podzim

1. Trénink ČT 2. 9. 
Mapa a fotky

2. Trénink ČT 9. 9. 
Výsledky

3. Trénink ČT 16. 9. 
Výsledky

4. Trénink ČT 23. 9. 
Výsledky a mezičasy

5. trénink PÁ 1. 10.
Tykváč

6. trénink ČT 7. 10.
Výsledky

7. trénink ČT 14.10.
Výsledky

8. trénink ČT 21.10.
Výsledky

Od pátku 3. 9. opět probíhají atletické tréninky pro přihlášené děti. Sraz vždy v 15:00 na tribunách.

- Pepík -

11.10.2021 MČR v klubech - opět po dvou letech

MČR v klubech - opět po dvou letech

Ale nebyly by to štafety, kdyby se následující den neodehrál hřeb orienťácké sezóny, tedy MČR v družstvech (letos bohužel bez oblastních výběrů žactva). 

Závod to byl doopravdy historický. Pořadatelé z AOP v našem družstvu rozpoznali skrytý potenciál a rozhodli se nám, jako jednomu z elitních TOP20 družstev v ČR, svěřit GPSku :D. Nic jsme tedy nepodcenili a po důkladné večerní přípravě se v neděli vydali na shromaždiště. Start byl plánovaný na devátou hodinu ranní a první úsek měl běžet Pavel. Ten se se zvukem startovní pistole (čti: Béďovým hlasitým "start") vydal s davem hladových chrtů do lesa, kde na něj čekal půlkilometrový postup terénem na mapový start a následných 7,7 km v nelítostném terénu (dle pořadatele "tu a tam kopřiva či ostružinka"). Po 60ti minutách se objevil v cílovém kopečku (na průběžném 36. místě), kde ho vystřídala Kamča s druhým úsekem. Ta lesem doslova prolétla, předběhla 12 štafet a třetímu Karlosovi předávala na 26. místě. Ten se snažil udržet náskok který mu Kamča vyběhla, bohužel soupeři byli neúprosní a nakonec dobíhal na 32. místě. Tady jsme už trošku museli dávat zabrat samotným pořadatelům, když jsme se zničehonic na GPS záznamu začali objevovat na úrovní vedoucího LPU družstva, Ale to nás jenom Pardubičáci doběhli o jeden úsek :D. Po Karlovi tedy přišla na řadu Janča, která nás opět vytáhla o několik příček nahoru (ještě že ty holky máme) a Hubánkovi předávala na 25. místě. Toho dále na trati čekal nejdelší úsek závodu 8,2 km. Naštěstí se nenechal vystrašit a předposlední Alče předával na 26 místě. Alča tedy opět musela stáhnout pár minut, což se jí alespoň částečně povedlo a i přes drobné zaváhání na jedné kontrole stáhla jedno místo a dobíhala opět na 25 místě. Mezitím už se pomalu začínal balit pořadatelský stan a i pořadatelé uznali, že by nebylo vhodné aby na hanba startu běželi lidé s GPSkami :D. Tak ačkoliv jsme se hanba startu nevyhnuli, alespoň já jsem se té GPSce vyhnul :D. Poslední úsek jsem tedy dostal svěřený já a ačkoliv jsem se snažil se udržet špičky, od 14té kontroly už jsem běžel sám. Nakonec z toho bylo až 33. místo na úseku a celkově jsme tedy skončili 26. ze 48mi (24 minut za vytouženou dvacítkou a 19 minut za historickým úspěchem 23. místa). Ale bilance 28 - 28 - 23 - 25 - 26 taky není špatná, ne?

Závody to byly vážně suprový a i ta tří a půl hodinová cesta hezky utíkala. Díky všem za závod, Hubánkovi za nominaci a za rok se snad opět slezeme (ale tentokrát už i s veteránama!!).

Celkové výsledky zde, a ten slavný GPS záznam zde.

(Foto: šéftrenér chotěbořského výběru družstev CTB A - Hubánek)

- Pepík -

10.10.2021 MČR štafet

MČR štafet

V sobotu 9.10. se u obce Kobylá nad Vidnavkou konalo Mistrovství a Veteraniáda České republiky ve štafetách. Pořadatelé z AOP (Orientační sporty Opava) si pro závodníky přichystali závod v hodně členitém, kamenitém a zarostlém terénu na nově zrevidované mapě Venušiny Misky z dílny Zdeňka Lenharta.

Za náš oddíl se do vzdálených koutů Jeseníků vydalo pouze jedno auto s veterány H105 a s holkama z D21. U kluků závod rozbíhal Pavel, který v těžké konkurenci na prvním úseku doběhl 7 minut po prvním. Následoval Karlos, který vytáhl celkové umístění na průběžné 6. místo (s 4. nejrychlejším časem úseku) a po něm dobíhal Hubánek, který nakonec doběhl na krásném 7. místě, necelé 2 minutky za šestým místem. U holek závod rozbíhala Alča, která dobíhala na krásném 10. místě. Následovala Janča (ta dobíhala jako 16.) a Kamča, který si udržela pozici a docíle doběhla jako 16. nejrychlejší. v Českém poháru štafet nakonec holky braly 13 místo.

Zde si mlžete prohlédnout GPS záznam kategorie D21, celkové výsledky veteránů a dospělých a v neposlední řade fotky od Kadeho a Tondy Švarce.

(Foto: Tonda Švarc)

- Pepík -

3.10.2021 LV Choustník

LV Choustník
Střelka Tábor si pro nás připravila Ligu Vysočiny na klasické trati u obce Choustník.Les byl mapově zajímavý, avšak v druhé půlce závodu moc hustníkový a někteří z nás se podívali na zříceninu hradu. V některých kategoriích se hned po začátku závodu setkali se sršněmi, ale i tak všichni naši borci dokončili závod.
 
Obsazení na stupních bylo hojné a to nejen v dětských kategoriích. Vítězi se stali Kamča (D21C), Lenka Š. (D35), Tonda (H10) a Karlos (H35). Stříbro jsem brala já (D14) a Vilda (H10N). Třetím místem se mohl chlubit Matěj (H10) a Dorotka (D10) s Mikim (H12) si doběhli pro bramborovou medaili. 
 
Výsledky i mezičasy jsou zde.
- Káťa -

2.10.2021 Tykvový závod

Výsledky

Foto

- Pepík -

28.9.2021 Štafetový víkend

Štafetový víkend

Po roce a půl covidu se nám konečně vrátily štafety a spolu s nimi i Český pohár štafet a Česká liga klubů. Sice pouze v omezené míře (3 závody ČPŠ, resp. 5 závodů ČLK), ale alespoň něco. No a právě tento víkend se konalo 1. a 2. kolo ČPŠ, kdy sobotní závod byl současně mistrovstvím oblasti Vysočina ve štafetách. Tak si pojďme víkend drobet shrnout :).

Na štafetový víkend se z Chotěboře vydalo 5 štafet v sobotu, resp. 6 štafet v neděli. Sobotní odpolední závod byl velmi napínavý, neboť po 2. i 3. úseku byli kluci v H12, ve složení Miki - Tonda - Tobík, průběžně třetí a dokonce bojovali o druhé místo. Nicméně 3. úsek, který se velmi povedl oddílu SHK (Slavie Hradec Králové), vše změnil, a kluci tak skončili těsně na bramborové příčce. Začátek se povedl i holkám v D14 (složení Káťa - Barča - Anička), které po 1. úseku byly také na průběžném 3. místě, nakonec ale doběhly na 14. pozici. Ženy v D21 předvedly klasický výkon, kdy ve složení Alča - Janča - Kamča braly krásné 12. místo a spolu s body do ČPŠ braly stejně jako kluci z H12 pomyslnou medaili mistrů oblasti. Velká poklona dále patří klukům v H18 (složení Matyáš - Jířa - Míra), kteří, jakožto nejmladší štafeta na startovním poli (všichni tři jsou teprve prvním rokem v 16kách) zabojovali, nic nevzdali a do cíle doběhli na 48. místě. Posledním zástupcem z Chotěboře byla štafeta můžů v H21, kteří brali až 61. místo. Celkové výsledky zde.

Nedělní závod už tak úspěšný nebyl, ale i tak si zaslouží kratší shrnutí. Kluci v H12 brali 6. místo, holky v D14 15. místo, ženy v D21 13. místo a kluci v H18 49. místo. Jenom Pepovi se podařilo disknout celou štafetu mužů, když si špatně spočítal puntíky na mapě a místo 2. úseku si zaběhl 3... V neděli nás alespoň doplnila další štafeta Paulů, kteří doběhli na 17. místě v Mixech ve složení Pavel - Pája - Hanka. Celkové výsledky zde.

Na závěr se můžete podívat na průběžné pořadí ČPŠ po 2. kole, nebo ČLK po kole třetím (13., resp. 17. místo pro Chotěboř). Gratuluji ženám, které tradičně vybojovaly postup na MČR ve štafetách a i klukům v dorostu, kteří si postup vyběhli také (SJI si postup vyběhla díky bodům v žebříčku a CTB tak brala postup díky první nepostupující pozici v oblasti Vysočina).

- Pepík -

24.9.2021 Interaktivní mapka s výsledky tréninků

1. Chotěbořské mapování (1. února - 16. ledna)
mapy: KratšíKratší expertDelšíDelší expert
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu: GS milk

2. Chotěbořské mapování (16. února - 31. ledna 2021)
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu: město Chotěboř

LOB - Lyžařský orientační běh
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledkyRerun

BONUS - Jarní prázdniny - Únik z nudy 
mapapokyny
Výsledky, vylosovaní na FB
Ceny do soutěže věnovali Dřevodělci

3. Chotěbořské mapování (1. února - 28. února 2021)
mapy: Kratší, Kratší expert, Delší, Delší expert
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu: KRUNTORÁD metal design

4. Chotěbořské mapování (15. února - 28. února 2021)
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledky, Rerun
Děkujeme za podporu: obec Nová Ves u Chotěboře

5. Chotěbořské mapování (27. února - 4. dubna 2021)
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledkyRerun dlouhá, Rerun krátká
Děkujeme za podporu GCE, s.r.o.

6. Chotěbořské mapování (15. března - 4. dubna 2021)
mapy: KratšíDelšíDelší expert
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu Pivovaru Chotěboř

BONUS - Velikonoční luštění (2. dubna - 11. dubna 2021)
mapa
Výsledky

BONUS  - PODOUBRAVÍM (12. března - 11. dubna 2021)
mapa
Výsledky
Děkujeme za podporu Podhůří Železných hor o.p.s.

7. Chotěbořské mapování (1. dubna - 18. dubna 2021)
mapy: vajíčkovajíčko expertzajdazajda expert
Rerun: vajíčko, zajda
Výsledky, vylosovaní na FB
Děkujeme za podporu Šuškandám, které věnovaly do soutěže 6 poukazů na jejich čelenky.

8. Chotěbořské mapování (18. dubna - 2. května 2021)
mapy: Kratší, Delší
Celkové výsledkyRerun
Měřený trénink neděle 18. dubna: výsledkymezičasypostupyfotky

BONUS - Den Země (19. dubna - 19. května 2021)
mapazadání - fotolist
Výsledky

9. Chotěbořské mapování (1. května - 23. května 2021)
mapy: delšíkratší
Celkové výsledky, Rerun

10. Chotěbořské mapování (16. května - 2. června 2021)
mapy: delšíkratší (velikost A5)
Výsledky

11. Chotěbořské mapování (3. června - 20. června 2021)
mapy: delšístředníkratší
Výsledky

12. Chotěbořské mapování (18. června - 17. července 2021)
mapy: okruhy A, Bokruhy C, D 
Výsledky

13. Chotěbořské mapování (17. července - 31. července 2021)
mapy: kratšístřednídelší
Výsledky

BONUS - MTBO (25. června - 5. září 2021)
mapy: krátkástřednídlouhá
Výsledky

14. Chotěbořské mapování (24. srpna - 19. září 2021)
mapy: Scorelauf
průběžné výsledky

15. Chotěbořské mapování (30. srpna - 19. září 2021)
mapy: Scorelauf
průběžné výsledky

16. Chotěbořské mapování (10. září - 26. září)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

17. Chotěbořské mapování (27. září - 17. října)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

18. Chotěbořské mapování (27. září - 17. října)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

19. Chotěbořské mapování (8. října - 31. října)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

20. Chotěbořské mapování (25. října - 15. listopadu)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

- Pepík -

21.9.2021 MČR na klasice

O víkendu se kromě oblastních výběrů konalo MČR na klasické trati u Jílového u Prahy. Za náš oddíl běžela Kamča s Jančou, které si ze šampionátu odvezly 23., resp. 31. místo. Oběma moc gratulujeme.

Výsledky, Foto, O-News analýza

- Pepík -

12.9.2021 Mistrovství oblasti Vysočina ve sprintu

Mistrovství oblasti Vysočina ve sprintu

V sobotu 11. září jsme ve Ždírci nad Doubravou uspořádali Mistrovství oblasti Vysočina ve sprintu. Běželo se na nové mapě a tratě připravil Picánek s Alčou. Závodu se zúčastnilo 266 běžců.

Pro ženy byla připravena trať dlouhá 2,5 km s 16ti kontrolami a nejrychleji ji zaběhla Klárka Nechanická z TBM, která proběhla cílem za necelých 15 minut. Druhé místo brala Káťa Blažková z SJH a třetí Lucka Kašparová z CHT, která se zároveň stala mistryní oblasti (Klárka neběhá za Vysočinu a Káťa brala medaili z D20). Muži si zaběhli trať dlouhou 3 km s 18ti kontrolami a nejlepším závodníkem se stal Jeroným Kamenický z TUR, který trať zdolal za necelých 16 minut. Druhé místo bral Vladimír Srb z SJI a třetí Kuba Hledík z CHT. Titul mistra oblasti si ale odvezl Vladimír Srb, jelikož Turnov opět není součástí Vysočiny.

Z chotěbořských dětí se mistry oblasti stala Barča (D14), Vilda (H10N) a Tonda (H10), vicemistry Johanka (D10), Matyáš (H16) a Matěj (H10) a druhého vicemistra si odvezl Tobík (H12), Anička (D14) a Dorotka (D10). 9 medailí! Celkové výsledky i s mezičasy naleznete zde. Nezapomeňte se také pochlubit na OB Postupech a podívat se na fotky od Jirky Čermáka.

Děkujeme všem závodníkům.

- Pepík -

12.9.2021 Krátká na Lipnici

Krátká na Lipnici

V sobotu odpoledne pokračoval závodní den i na Lipnici, kde si pro nás JHB připravila kamenitý middle. Běželo se na mapě Bretschneiderovo ucho 21 z dílny Petra Marečka, tratě postavila Vlaďka Fencíková.

I tady jsme posbírali pár medailí. Vilda zvítězil v H10N, Dorotka si polepšila o jednu příčku a v D10 skončila druhá, druhá taky skončila Lenka Šťastná (D35), Tonda a Tobík (H10, resp. H12) a třetí doběhl Matěj v H10. Nejlepším mužem byl tradičně Hubánek na 7. místě. Celkové výsledky si můžete prohlédnou na Orisu, nezapomeňte se pochlubit na OB Postupech.

- Pepík -

30.8.2021 Pohádkové loučení s prázdninami

Pohádkové loučení s prázdninami

Dne 30. 8. 2021 se v Libici uskotečnilo Pohádkové loučení s prázdninami. Tato akce je součástí Dnů orientace v přírodě. Pohádkovou trat si prošlo 53 zájemců, na orienťácký scorelauf se poté vydalo 35 závodníků. 

Výsledky, Fotky

 

- Eva -

26.8.2021 Oddílové soustředění

Oddílové soustředění

Od neděle 22. srpna do úterka 24. srpna jsme v Libici nad Doubravou uspořádali tradiční oddílové soustředění. Během třech dnů jsme si zaběhli 5 tréninků a ve třech týmech mezi sebou soutěžili o nejlepší tým.

Soustředění začalo v neděli Expedicí Čertův stolek. Šlo o supr únikovku s orienťáckou tématikou, kterou děti absolvovaly i s rodiči. Následovalo grilování v Libici a hraní karet. V úterý jsme si dopoledne vyzkoušeli různé doplňovačky a paměťové kvízy a po obědě vyrazili do lesa ke Křivému. Tam nás nejprve čekaly štafety a po doběhnutí MTBO v přilehlém terénu. Aby to ale nebylo málo, tak jsme si ještě večer zaběhli noční trénink v Sokolovcích a opět večerní karty. Úterý bylo díky počasí trochu odpočinkovější a po dopoledních kvízech jsme si zajeli do Obolců promrznout na paměťák. Pak už čekalo jen vyhlášení výsledků a odjezd domů.

Velké poděkování patří Evě s Jitkou za přípravu, rodičům a hlavně dětem za super užitý 3 dny.

Mezičasy, Fotodeníček, Fotogalerie

- Pepík -

24.8.2021 Pohádkové loučení s prázdninami

Pohádkové loučení s prázdninami

Přijďte se v pondělí 30. srpna rozloučit s prázdninami orientační únikovou hrou s pohádkovou linkou. Čeká na vás kratší pohádková trať nebo delší závodní trať a pro každého sladká odměna v cíli.

- Pepík -

24.8.2021 Budislav 2021

Budislav 2021

Letos se opět uskutečnilo týdenní soustředění v Budislavi od 15. 8. do 21.8., které pořádalo SK OOB Chrast. Jako každoročně bylo pět volitelných kategorií podle obtížnosti. Každý den byl pro nás připraven trénink, jeden dopoledne a jeden odpoledne. Odpolední trénink byl většinou jednoduchý a zábavný pro děti. Ve středu odpoledne se tradičně konaly závody slepic, děti utvořily týmy a postupně běhaly pro syrovou špagetu, kterou měly donést v puse až ke svému týmu. Večer byl pro dobrovolníky připraven noční orienťák v lese. Čtvrteční odpoledne strávily děti na karnevalu a zahrály si spoustu her a ukázaly své masky. Večer se dětem naskytla možnost projít se po stezce odvahy, která byla zakončena stínovým divadlem. V pátek byla možnost si zajezdit orienťák na kole. Mezi tréninky jsme odpočívali  při hraní her, volejbalu a dalších  zábavných aktivitách.

Soustředění jsme si náramně užili a budeme se těšit na příští rok.

Káťa, Bára a Pája

 

- Káťa -

17.8.2021 Příměstský sportovní tábor

Příměstský sportovní tábor

V týdnu mezi 9. až 13. srpnem jsme v Libici uspořádali příměstský sportovní tábor pro děti z oddílu, kroužku a okolí. Kromě orienťáckých tréninků si děti vyzkoušely lezení na skále, slaňování, atletický čtyřboj, plavání, míčové hry a další aktivity. Celý týden je poctivě zfotodokumentovaný v této brožurce, další fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

- Pepík -

16.8.2021 Superhrdinové potřetí

Superhrdinové potřetí

O našem příměstském táboře jsme napsali i kratičký článek do Echa. Ten si můžete přečíst buď zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

8.8.2021 Orienteering Adventure

Orienteering Adventure
Po dvou týdnech se nám opět podařilo dostat do skal. Orienteerig Adventure pořádá stejnojmenný spolek z Vrchlabí.
 
Při první etapě nás čekal middle. Běželo se na mapě Borek, která byla spíše pokrytá cestami, takže byla vhodná pro všechny kategorie. Já jsem se umístila v D14 na 3. místě a Matějovi se zadařilo na 1. místo v kategorii H10. U druhé etapy nás čekala mapa Lysá hora, kde si pro nás pořadatelé připravili velmi rychlý lesní sprint. Trasa vedla podél pásu srázků, skal a kamenů. Já jsem si své 3. místo ponechala a Matěj se posunul na 2. příčku. Třetí a čtvrtá etapa byly skalní sprinty a běhalo se na mapě Lada, kde nebyly skoro žádné cesty a spousta vrstevnic, takže nižší kategorie běhaly opět na mapě Borek. Matějovi zůstalo 2. místo po obě etapy. Já jsem obsadila 3. a 4. místo. Pátou etapou byl handicap, kde jsme se vrátili na mapu Borek. Stavitelé nás potrápili delšími přeběhy a několika možnými volbami postupů. Já jsem obhájila svoje 3. a Matěj 2. místo.
 
Nezapomenutelné terény v okolí Teplických a Adršpašských skal nám přinesly nejen krásné výhledy a zážitky, ale i nové kamarády v podobě svých soupeřů. Celkové výsledky naleznete zde.
- Káťa -

1.8.2021 Jarní report

Jarní report

Stejně jako každý rok jsme sepsali menší rekapitulaci jarní sezóny do Chotěbořského Echa. Článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

28.7.2021 Bohemia Orienteering

Bohemia Orienteering
… aneb kdo přežije všechny etapy, zvítězil…
 
Mezinárodní pětidenní závody jsou výzvou pro každého orienťáka. A když se jedná o závody ve skalách, tak přece nemůžeme zůstat doma. Nadšenci z našeho klubu se vydali na Bohemia Orienteering do oblasti Chřibské a Filipova prozkoumat nejen skalní prostory, ale i své orienťácké schopnosti. Běželo se celkem pět etap, z nichž pátá etapa byla s handicapovým startem. První dvě etapy se běžely v oblasti Chřibské. První etapa klasika a druhá middle. Dalo by se říct, že se jednalo o zahřívací kola do dalšího dne, kdy nás čekal ještě více skalnatý a kopcovitý terén ve Filipově. Třetí etapa byla klasika, čtvrtá middle a pátá klasika. Tyto tři etapy byly náročné nejen fyzicky, ale i mapově. 
 
Našemu nejmladšímu závodníkovi, Matějovi, se premiérový velký závod  vyvedl na úžasnou 7. příčku v H10. Káťa obsadila zlatý střed, který činil 9. místo v D14A.  Alča zabojovala v elitní kategorii D21E o krásné 7. místo. Eva v D50A se umístila na hezkém 16. místě z celkově 31 zúčastněných. Pavel P. získal H40B  sedmé místo a Hanka  v D35B skončila na 6. místě. Ilča si domů odvezla 21. místo z 28 v kategorii D40B a Pavel B. porazil v H40A svých 15 protivníků, takže zabodoval na 18. příčce.
 
Všem orienťákům z našeho klubu se celý závod velmi povedl a doufám, že si také všichni závody užili a vraceli se domů se štěstím a radostí z doběhů a umístění.   
Výsledky naleznete zde.
- Káťa -

18.7.2021 Tábor Superhrdinů očima účastníka

Tábor Superhrdinů očima účastníka
Ve dnech 12. - 16. července jsme se v Libici zúčastnili příměstského tábora Supehrdinů. Na začátku bylo rozdělení do tří družstev, všichni měli za cíl vyhrát, ale samozřejmě šlo hlavně o to, aby si tábor užili. Po každé misi se do tabulky zapisovaly body, a tak týmy mohly zjistit, jak jsou na tom, zda vedou nebo prohrávají.
 
Po krátkém seznámení jsme se všichni pustili do první mise, která tak zahájila celý tábor. V této misi se prověřila silová a obratnostní schopnost účastníků. Další misí byl cyklistický závod v Kladrubech.
 
V úterý jsme na kolech dojeli ke Koukalkám, kde jsme se učili lézt po skalách. Také zde byly dvě mise. Mise azimut a mise MTBO (cyklistický orienťák). Cílem mise azimut bylo získat sladký poklad a mise MTBO projet danou trať rychleji než ostatní týmy. Odpoledne bylo utkání v softbalu, ale výsledky tentokrát nikdo neřešil, protože se nezapisovalo do tabulky bodů. Ještě ten den večer se v okolí fotbalového hřiště konala noční hra. Týmy musely poskládat z puzzle větu a napsaný úkol musely splnit.
 
V noci z úterý na středu se konala přespávačka. Menší měli k dispozici velký klubový stan , fotbalovou branku nebo trampolínu. My větší jsme se odstěhovali do lesa „Na skalku“, kde jsme přečkali noc v hamakách. Většina našich bot posloužila jako nocleh pro slimáky.
 
Ve středu brzo ráno jsme se stihli dostat do tábořiště a včas se skrýt před bouřkou. Co jiného zažít v dešti, než se ještě více smočit u mise hasič, která se uskutečnila díky Ministerstvu obrany, cílem bylo shodit veškeré kelímky pomocí vody, kterou jsme si museli sami nanosit do ruční pumpy. Střelba ze vzduchovky nesmí také chybět na žádném táboře a tento nebyl vyjímkou. Odpoledne se uskutečnila mise opičák. Cílem bylo co nejrychleji zdolat náročnou trasu na dětském hřišti. Po misi opičák jsme své síly poměřili ve sportovních hrách – fotbal, ringo a přehazka.
 
Čtvrteční den jsme začali misí mapa, kde se prověřily orientační smysly a samotná práce s mapou. V misi síla na nás čekal zahradní válec, který jsme měli za sebou táhnout po celé zahradě.
 
Poslední den celého tábora se zakončil misí závěrečná výzva. Trenéři si nejen procvičili naši fyzičku a práci s mapou, ale také přírodopisné znalosti. Poslední týmová hra byla mise plavec. Účelem bylo sebrat z bazénu všechny plastové rybičky.
 
Celým táborem nás provázel fotbal, volejbal, bazén a další skvělé hry. A samozřejmě také týmový duch, skvělá nálada, radost a pohoda. Všechny čekala na konci sladká odměna ve vlastní krabičce s fotkou. Já děkuji všem účastníkům a ze všeho nejvíce trenérům Evě, Jitce, Alče a Terce za krásný a skvěle strávený tábor. Zážitků byla spousta, takže jsem určitě na něco zapomněla. Už teď se těším na srpnový Sportovní tábor.
 
- Káťa -

Archiv článků

Fotky na Zonerama

Fotky na Zonerama

Podporují nás

Město Chotěboř Kraj Vysočina MŠMT Ministerstvo obrany OSS ČSOS GS milk CSG GCE Libice nad Doubravou Nová Ves u Chotěboře

Vzkazovník

ČSOS (2.11.2020 18:03)
Již potřetí ČSOS vydá O-knihu, ročenku ČSOS za rok 2020. Vyjde v pátek 11. prosince a vy si ji již nyní můžete objednat. Rozsah O-knihy bude přes 130 stran a těšit se můžete na články s poutavou grafikou, na kvalitním papíru a knihu s pevnou vazbou. Objed

Aleš (19.3.2017 23:17)
Gratuluji jindřichohradecké štafetě k vylepšení nejlepšího výsledku štafety CTB

Pavel (26.2.2017 20:23)
Zdravím! chtěl bych vás pozvat na Městecký jarní závod 18.3.2017 : www.podbeh.cz/propoz…

Ory (1.12.2015 09:07)
V sobotu 12.12.2015 vás zvu na Čeřínkovský HROBeček bit.ly/1QR6ZXT

Alča (24.5.2015 22:27)
Foto z dnešních závodů v Dolním Sokolovci: bit.ly/1BkrfpA

» Přidat vzkaz | » Archiv vzkazů

Přezdívka:

Vzkaz:


Galerie
(c) 2022 SK Chotěboř, oddíl orientačního běhu | kontakt hubanek@skchotebor.cz | grafický design nodethirtythree