Archiv článků

26.5.2023 Básničková stezka

Pod Centrem Šalamounek probíhá již druhým rokem Čtenářská dílna pro prvostupňové děti.
Ty v ní hravou formou pracují s úryvky klasické i současné prózy, s komiksy i básněmi. Děti nyní připravily pro své vrstevníky stezku v okolí Chotěboře s jednoduchými úkoly.

Od soboty 27. května do neděle 4. června se můžete vydat na výpravu, která začíná u zdejšího Tesca, pokračuje novou alejí ke křížku, poté podél přehrady a končí u hřbitova. V průběhu procházky na děti čeká 10 stanovišť. Na každé z nich účastníci dílen vybrali jednu báseň od některého ze současných českých autorů poezie pro děti. Básně také sami ilustrovali. Ke každému textu se váže jedna nebo více otázek. Po jejich zodpovězení získáte písmena do tajenky. Po splnění všech úkolů se objeví citát, který můžete zaslat do neděle 4. června do 20:00 na e-mail: basnickovastezka@seznam.cz. Vysolovaný úspěšný luštitel získá poukázku do Café Kohout.

Mapu trasy se stanovišti naleznete zdeformulář na zaznamenávání tajenky tady. Jsou také umístěny na každém ze stanovišť. Formulář na tajenku si doporučujeme na cestu vytisknout či přepsat na papír. Trasu je možné absolvovat i s terénním kočárkem, pokud se nebojíte dvakrát překonat železniční trať. Úkoly by měli zvládnout školáci od druhé třídy výše, ale s dopomocí rodičů si stezku užijí i předškoláčci a žáčci první třídy.

- Pepík -

21.5.2023 MO klasika, LV krátká a skalní sprint

O víkendu nás čekaly velmi náročné závody. Nejdříve mistrovství oblasti na klasické trati a druhý den krátká trať a skalní sprint. Oba dny se nám velmi dařilo.

V sobotu se mistry oblasti stali Johanka (D12), Anička (D14), Lenka Šťastná (D35), Vilda (H10), Tonda (H12) a Maty (H18). Vicemistry byli Eva (D55), Tobík (H12) a Hyneček s Márou v HDR. Třetí místo obsadili Pája (D18), Matěj (H12), Miky (H14) a Hubánek (H21C).

V neděli jsme již měřili své síly i se závodníky z jihočeského kraje. Náš den začal krátkou tratí, kde jsme opět stanuli na stupních. Vyhrála Dorotka (D12), Eva (D55) a Tonda (H12). Druhé stříbrné místo obsadili Johanka (D12), Káťa (D16) a Hyneček (HDR). Třetí doběhl Vilda (H10), Matěj (H12) a Lenka Šťastná (D35).

Odpoledne nás čekal skalní sprint. Terén byl velmi náročný na orientaci a zpestřený vydatným deštěm. Ale i tak vyhrál opět Tonda (H12), Lenka Šťastná (D35). Druhá byla Pája (D18), Eva (D55), Vilda (H10) a Matěj (H12), třetí místo obsadila Bára (D16).

Moc všem gratulujeme a výsledky ostatních závodníků: sobota, neděle dopoledne, neděle odpoledne.

- Káťa -

20.5.2023 WOD

Ve čtvrtek 18. května jsme uspořádali pravidelnou akci ke Světovému dni orientace – WOD – World orienteering day, která cílí ke zviditelnění a zpřístupnění orientačního běhu pro mladé lidi.

Letos byla dopolední akce nabídnuta oběma základním školám ve městě (tradičně pro ZŠ Smetanova a letos nově i pro ZŠ Buttulova Chotěboř). Na jednoduchých tratích „Domeček jedním tahem“ se vystřídalo 228 dětí prvního stupně (ZŠ Smetanova 116, ZŠ Buttulova 112) s 559 vyčtenými čipy na různých „domečcích“. Na mapách pro orientační běh si práci s mapou v měřítku 1 : 3 000 nebo 1 : 4 000 vyzkoušelo při hodinách tělesné výchovy 106 žáků (ZŠ Smetanova 65, ZŠ Buttulova 41). Některým se akce líbila tak, že na odpolední pokračování přivedli své rodiče, sourozence a kamarády. Na výběr byly tři tratě, které vedly městskou zástavbou. Krátká měřila 0,6 km a měla 6 kontrol, střední – 1,2 km a 10 k, nejdelší – 1, 9 km a 14 k. Tyto tratě si vyzkoušelo víc než 200 závodníků.

Věříme, že díky této akci najdeme v Chotěboři nové zájemce o orientační běh. Poděkování za uspořádání akce si zaslouží všichni pořadatelé, kteří celý den zajišťovali její bezproblémové uskutečnění.

Na závěr:
mezičasy 1mezičasy 2
výsledky
fotogalerie

- Pepík -

9.5.2023 Soustředění KCTM v Lanžhotu

Dne 29.5. dvanáct dětí z našeho oddílu odjíždělo na soustředění KCTM do Lanžhota. Odjížděly brzy ráno aby stihly na místo dorazit ještě před obědem a stihly tak odpolední trénink. Na tréninky jezdily za hranice k našim sousedům na Slovensko.

První trénink byl scorelauf aby všichni poznali místní terén a mapu. I přes velkou snahu se jen některým podařilo posbírat všechny kontroly v daném časovém limitu. Při tréninku všichni trochu zmokli, ale po návratu na ubytování se vše podařilo rychle usušit. Večer děti čekalo krátké zhodnocení terénu a postupů, poté i vysvětlení pravidel na štafety přes cestu které se konaly v neděli dopoledne. Všechny štafety se zdárně vrátily a všechno našly. Odpoledne bylo náročnější, protože se v jednom tréninku ukrývaly dvě tratě. Nejprve se běžela kratší část tréninku po dvojicích, které soupeřily proti sobě. Poté následovala klasická dlouhá trať. Večer proběhlo podrobné zhodnocení postupů a výsledků. V pondělí dopoledne proběhl poslední trénink, kterým byla krátká trať, která se většině povedla mnohem líp než předešlé tréninky. Nakonec se všichni rychle zabalili a po obědě se jelo domů.

Ze soustředění se vrátilo všech dvanáct dětí obohacených o nové zážitky, zkušenosti v terénu i v mapě. Myslím, že všem se soustředění moc líbilo.

- Pája -

24.4.2023 Liga ve Stropěšíně

Další víkend, další várka medailí i klíšťat a krásného počasí. Tentokrát jsme je posbírali v okolí Dalešické přehrady. První místa vezly domů Eva a Káťa. Druhá místa Vilda s Matějem. Bronzoví byli Dorča a Hubánek a bramborové, čtvrté místo, obsadili Jirka a Rosťa. Rosťovi se dokonce podařilo vyhrát v tombole svářecí kuklu.

Výsledky naleznete zde.

 
- Káťa -

23.4.2023 Přebor škol v OB

Aby toho nebylo málo, tak jsme ve čtvrtek 20.4. uspořádali ještě další závod, tentokrát Přebor škol v orientačním běhu. Šlo o okresní kolo, kterého se zúčastnilo na 6 škol z okresu, převážně z Chotěboře a okolí. Běželo se na sprintové mapce motokrosu a okolí letního stadionu, tratě postavila Eva. 

V kategorii škol prvního stupně zvítězila ZŠ Nová Ves u Chotěboře, v kategorii druhého stupně ZŠ Smetanova Chotěboř a ve středních školách Gymnázium Chotěboř. Celkové výsledky najdete na Orisu.

Děkujeme všem CTB pořadatelům za pomoc během uplynulého týdne!!

- Pepík -

22.4.2023 Liga v Chotěboři

 V sobotu 15. dubna jsme v Chotěboři v lese v okolí Koukalek uspořádali první závod Ligy Vysočiny. Celého závodu se zúčastnilo tradičních 300 závodníků z celé Vysočiny a i pár mimooblastních jedinců. Běželo se na nové Picánkovic mapě, staviteli byl Picánek spolu s Alčou.

V kategorii H21C zvítězil Tomáš Prášil (TTR), stříbrný Jan Lauerman (SJI) a bronzový Honza Krejsa (CHT). V dámách zvítězila Káťa Blažková (SJH), stříbrná Anna Vacková (SJI) a bronzová Zuzana Procházková (KPY - Kralupy n. Vltavou).

Z našich mlaďochů se mohli proběhnout všichni do kategorií DH14 včetně. V D12 zvítězila Dorys, druhá Johys a Kristýnka osmá. V D14 zvítězila Anička Nováková a Zita desátá. V H10 vyhrál Vilda, v H12 Tobík, třetí Tonda a Mates čtvrtý. V H14 byl Miki druhý a Rosťa desátý.

Docela vydařený vstup do sezóny, no ne? Celkový výsledky zde, OB postupy tady a fotky zase tady.

- Pepík -

20.4.2023 2. a 3. závod LV

O víkendu jsme byli na závodech velmi úspěšní. V Havlíčkově Brodě a v Bítovanech jsme celkem získali 12 zlatých, 3 stříbrné, 7 bronzových a 4 bramborové medaile. Jelikož bylo v Havlíčkově Brodě mistrovství oblasti ve sprintu, tak se několik z nás stalo mistry. Mistry se stali: Johanka (D12), Anička (D14), Káťa (D16), Lenka Šťastná (D35), Eva (D55), Vilda (H10) a Tobík (H12). Vicemistrem byla Dorotka (D12). Třetí místa vezli domů Pája (D18), Tonda (H12) a Miki (H14). 

Na závodech, které pořádala Chrast se na prvním místě umístili Káťa (D16), Eva (D55), Vilda (H10), Tobík (H12) a Matyáš (H18). Druhá místa patřila Dorotce (D12) a Tondovi (H12). Třetí byli Johanka (D12), Míša (D16), Pája (D18) a Jirka (H18). Bramborová místa obsadili Matěj (H12) s Hubánkem (H21C). 

Všem děkuji za podporu klubu. Výsledky z HB a Chrasti

- Káťa -

4.4.2023 Seriál běhu do vrchů

Jako každý rok tak i tento se konaly 4 závody v běhu do vrchu.

První byl Vánoční běh v Třemošnici. Zde se nám velmi dařilo. V kategorii dorostenek náš klub obsadil hned prvních 5 příček. V pořadí Káťa, Johanka a Dorotka jsme si vyběhly naše první body do celkového žebříčku. V dorostencích se na druhém až pátém místě umístili Miki, Tobík, Jaromír a Matěj. Na sedmém místě byl Vilda. Eva se umístila na třetím místě v kategorii 50 let a více.

Druhý závod byl výběh na Spálavku z Libice. V dorostenkách náš klub obsadil od třetího až po desáté místo. Eva si doběhla pro druhé místo. Miki byl v dorostenecké kategorii třetí. V nejobsazenější kategorii muži 19 až 39 se nejlépe z našeho klubu umístil Honzík na krásném čtvrtém místě. Leoš Pelouch v kategorii 40 až 49 let obsadil první příčku. V kategorii Libičák se nejlépe umístil Karlos a za ním Lenka.

Dalším byl běh v Malči na Kubátku. V dorostenkách se na třetím až pátém místě umístily Anička, Dorotka a Míša. V dorostencích se kluci umístili na třetím až desátém místě, kde nejrychlejší z nich byl Miki.

Posledním a nejnáročnějším během byl Železnohorák. V dorostenkách jsme opět měli hojné obsazení od druhého po šesté místo. Lenka Petříčková obsadila bronz v kategorii ženy 40 až 49 let. V dorostencích byl na třetím místě Rosťa. Leoš Pelouch osadil opět zlato.

Všem 28 běžcům z našeho klubu moc dekujeme za účast a gratulujeme.

- Káťa -

2.12.2022 Čertovský závod

Čertovský závod proběhl ve čtvrtek 1. prosince s podporou CSG.

Výsledky zde, mezičasy zde.

Výsledky s fotkami zde

- Alča -

30.11.2022 O-víkend

Týdny příprav a jeden krušný víkend za námi, postupně se začínáme vracet zpátky do běžného života. Tak nějak by se daly shrnout dny mezi 25. až 28. listopadem, kdy jsme u nás v Chotěboři uspořádali nový koncept Vyhlášení sportovce roku a O-Gala, tzv. O-víkend. Šlo o kombinaci několika akcí, které se před Covidem konaly v několika různých dnech. Konkrétně tedy šlo o valnou hromadu ČSOS, shromáždění sekce OB, semináře trenérů a rozhodčích, O-Gala, Vyhlášení sportovce roku, a protože nám to stále bylo málo, přidali jsme ještě doprovodný závod ve sprintu, workshopy pro veřejnost a vše zaobalili pod jednu velkolepou akci, O-víkend.

Vše započalo v pátek v 18:00 v hotelu Fantazie semináři trenérů a rozhodčích. Po absolvování úvodních přednášek následovalo vyhlášení nejlepšího o-sportovce roku v chotěbořském kině. Tímto večerem nás provázeli Dan Wolf s Janem Exnerem, vyhlášení se rovněž účastnil pan starosta Ondřej Kozub, místostarosta Tomáš Škaryd a předseda senátu Miloš Vystrčil, který si společně s předsedou sekce OB Petrem Klimplem předal ceny pro nejlepší orientační běžce. Víězem v kategorii LOB se stala Petra Fiala, v kategorii MTBO Kryštof Bogar a v OB Terka Janošíková. Součástí večera byly i hudební vystoupení Procházkovic Family Tria ze Sobíňova či chotěbořáka Romana Štorka. Celý večer byl živě vysílán na YouTube. Rovněž si už nyní můžete prohlédnout fotogalerii od Kadeho.

Sobota pokračovala dále v duchu seminářů, které následně doplnila valná hromada ČSOS a shromáždění sekce OB. Odpolední hodiny vyplnil doprovodný závod ve sprintu, jehož se zúčastnila i dospělá reprezentace OB. Celkové výsledky můžete dohledat na Orisu. Po závodě přišel zlatý hřeb víkendu, O-Gala. Po tříleté pauze jsme se konečně mohli setkat všichni tváří v tvář a společně se pobavit a trochu i "zatrsat". Večerem provázel opět Jan Exner, který postupně představil doprovodný program ve formě hudebního doprovodu chotěbořské kapely Variace, tanečních vystoupení mPFD Crew, LA Teamu Chotěboř, dále orienťáckou tombolu, O-soutěž a O-šifrovačku, kterých se účastnili desítky lidí. Pokud někoho zajímají celkové výslekdy O-soutěže, může mrknout sem. Po oficiálním konci plesu začala skoro-oficiální afterparty v klubu Brooklyn, kde jsme naším počtem obsluhu trochu vyděsili, ale co čekat od orienťáků :). Jediné, co ještě chybělo, byly pivní štafety, ale ty si mnozí účastníci jistě užili cestou vlakem, ať už z Brna či z Prahy.

Nedělní ráno se již neslo v poklidnějším duchu, kdy byl celý víkend zakončen posledními přednáškami a posledním obědem. Po dvanácté hodině se už všichni odebrali zpět do svých domovů, někdo bez hlasu, někdo bez bot, košile, saka a dalších drobností, ale všichni se skvělými vzpomínkami (teda, i ty někomu chyběli, ale fotky a ostatní kamarádi jistě doplní :) ). A přeci, pokud někdo něco shání, může se podívat na ztráty a nálezy. Fotky jistě brzy doplníme a pokud by někoho zajímaly přesnější informace, jak celý tento koncept vznikl, doporučujeme podcast od O-News, kde Dan Wolf vyzpovídal některé z pořadatelů.

Na závěr bych chtěl poděkovat celému našemu oddílu za perfektní spolupráci, Městu Chotěboř za finanční podporu a hlavně všem účastníkům, kteři k nám vážili zdlouhavou cestu. Tak zase za rok, a to v jakémkoliv formátu!

- Pepík -

16.11.2022 O-víkend

O-víkend. To je název nového formátu tradičního O-Gala, jehož pořádání se pro tento ročník chopil náš oddíl. Během víkendu 25.-27. listopadu se do Chotěboře sjede skoro 300 běžců z celé republiky, aby se zúčastnili vyhlášení sportovce roku, seminářů a besed, zaběhli si závod ve sprintu nebo se trochu pobavili právě na O-Gala. Centrum celé akce je situováno do hotelu Fantazie.

Vše začne v pátek 25. listopadu. Na tento den jsou naplánovány semináře trenérů a rozhodčích a večerní vyhlášení ankety sportovce roku, které proběhne v nově zrekonstruovaném kině. Akce je sice pouze pro zvané, její přenos ale bude možné sledovat v rámci živého přenosu na svazovém Youtube kanále.

V sobotu 26. listopadu budou pokračovat semináře v hotelu Fantazie, přidá se k nim ale Valná hromada ČSOS a Shromáždění sekce OB. V odpoledních hodinách proběhe rovněž doprovodný závod ve sprintu. Večer, v 18:30, proběhne hlavní hřeb celého večera, a to tradiční ples O-Gala v chotěbořské sokolovně.

Akce končí nedělním obědem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách.

- Pepík -

4.10.2022 Tréninky podzim 2022

Čt 8.9. - 1. Podzimní trénink
Start zde od 15:20
Mapa: Park V. Fialy 2022
Výsledky zde

Čt 15.9. - 2. Podzimní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Výsledky zde, mezičasy zde

Čt 22.9. - 3. Podzimní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Výsledky zde, mezičasy zde

ČT 29.9. - 4. podzimní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Výsledky zde, mezičasy zde

Pá 7. 10. - Tykvový závod
Start zde
Výsledky zde, mezičasy  zde
Koláž fotek zde, výsledky zde, mapa delší - obtížnější tratě zde

ČT 13.10. - 5. podzimní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Výsledky zde, mezičasy zde

ČT 20.10. - 6. podzimní trénink
Start před ZŠ Smetanova mezi 15:20 - 16:30

Výsledky a fotky zde a mezičasy zde.

- Pepík -

20.9.2022 Report z adrenalinového táboru

O tom, jak v létě probíhal Adrenalinový tábor v Libici nad Doubravou, se rozepsali Dostálkovi do posledního čísla Chotěbořského Echa. Článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

3.9.2022 Jarní report

Sepsali jsme do Chotěbořského Echa kratší článek ohledně naší jarní sezóny. Můžete si ho přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

9.8.2022 Loučení s prázdninami 2022

Přijďte se ve středu 31. srpna rozloučit s prázdninami do Libice nad Doubravou. Čeká vás trať domeček nebo delší závodní trať po obci a pro každého sladká odměna v cíli.

Výsledky, mapa, fotky, koláž.

- Eva -

28.7.2022 H.S.H. Vysočina Cup

O čtvrtém červencovém víkendu se konaly oblíbené třídenní závody H.S.H. Vysočina Cup s centrem u obce Křižánky. Závody uspořádal oddíl SK OOB Chrast a byla to velká podívaná, hlavně v kategorii H10 (Vilda) a H12B (Tobík + Tonda). Z našeho oddílu se závodů zúčastnilo přes 20 závodníků.

V první etapě bylo hrozné horko, ale i tak jsme podali výborné výkony (dokonce i na bednách) - Vilda 2., Tobík 1., Tonda 3.místo. Při druhé etapě se závodníci s delšími tratěmi dostali až na Malinskou skálu a pod Dráteníčky. Tobík obhájil prvenství a Anička poskočila na pěkné druhé místo v D14B. Třetí etapa se běžela s časovým hendikepem. Tobík s přehledem zvítězil, Tonda zabojoval a polepšil si na druhé místo. Vilda se v H10 udržel na bedně a doběhl třetí.

- LPŠ -

15.7.2022 Letní příměstský tábor Adrenalin

Letní příměstský tábor Adrenalin v Libici nad Doubravou proběhl v termínu 11. - 15. 7. 2022.

Dokumentace z akce zde, fotky na Zonerama.

- Alča -

6.6.2022 MČR na krátké trati

O prvním červnovném víkendu jsem nechtěla chybět na MČR a vydala se prozkoumat terény do Jizerek. Tentokrát reprezentovali chotěborský oddíl i další závodníci: Alča a Hubánek. Stavitelé si vybrali lesní terény v okolí Nové Vsi nad Nisou, nechybělo tu borůvčí i kameny, trať byla zpestřena vinoucí se sáňkařskou dráhou, kterou šlo v některých místech překonat. Aby jsme si sobotní kvalifikaci užili se vším všudy, tak na konci trati se  přece jen  objevilo i trochu bahna. Úplně jiné to bylo ovšem v neděli, kdy já jsem měla asi půlku trati v podmáčeném terénu.Těžkou podložku a bažiny si vychutnaly všechny kategorie. Sobotní kvalifikaci nejlépe zvládla  Alča. V sobotu se dotáhla na 7. místo a tím se dostala do A finále v nedělním závodě. Já jsem v lese nechala 5 minut na jedné kontrole a tento čas mě dělil od velkého finále. Tak jsem si zaběhla nedělní  C.  Hubánek si svým sobotním během zajistil místo ve skupině  D. Alča v neděli doběhla na  26. místě, Hubánek na 21. a já na 25. místě. Výsledky i fotky najdete na stránkách MČR na krátké trati. - Káťa -

5.6.2022 Republikový festival žactva v Chotěboři

Od pátku 3.6. do neděle 5.6. se v Chotěboři konal první ročník Republikového festivalu žactva, nové akce pro děti do 14 let, pod taktovkou Tretry Praha. Přes 300 dětí ze všech oblastí si spolu s trenéry vyzkoušelo páteční sprint v uličkách našeho města, během soboty 10 různých orienťáckých disciplín (azimuty, mapový klíč, piktogramy apod.) a vše zakončily nedělní štafety na Koukalkách.

Vše odstartoval páteční sprint. Na 9 tratích od Jakuba Vláška (DH11, DH12, DH13, DH14 a trenéři) v uličkách Chotěboře se prohnalo 12 našich dětí. v kategorii D11 doběhla Johys 4., Dorys 16. a Kristýnka 28. V D12 Zita 15. a v D13 Anička 10. Mezi kluky vyhrál Tobík v H11, ve stejné kategorii Tonda 6., Vilda 21. a Míša 26. V H13 Miky stříbrný a Rosťa 19. Večer následoval rozbor postupů, vyhlášení výsledků a beseda s naším reprezentantem Tomášem Křivdou. Celkové výsledky ze sprintu zde, fotky z pátku od Lucky Bezouškové zde.

V sobotu následoval nový koncept takzvaného orienťáckého desetiboje, tedy 10 disciplín prověřujících orienťácké dovednosti. Byl připraven například indoor orienťák na chodbách Smetanky, O-Labyrint, test piktogramů, azimutu, paměťák, test mapového klíče a spoustu dalších disciplín, které měly za úkol prověřit dovednosti (a ne pouze ty fyzické) každého ze závodníků. Zde se velmi dobře umístil Tobík (2. v H11), Tonda (4. v H11) a Miky (6. v H13). Celkové výsledky 10boje naleznete zde a fotky ze soboty od Marušky Sabolové tady.

Vše zakončily nedělní štafety. Na tratích od Radima Hoška a na nově revidovaných Koukalkách se prohnalo přes 100 štafet, z čehož 6 štafet běželo za naši oblast. Trio kluků ve složení Tobík - Jakub Míchal - Tonda si suverénně doběhli pro první místo v kategorii H12. Výsledky ostatních naleznete zde a fotky od Jirky Čermáka zde.

Za organizátory proběhla celé akce na výbornou, doufejme že podobný pocit měli i trenéři. Uvidíme, jestli se podobná akce stane pravidelnou a třeba pojedeme příští rok reprezentovat naši oblast zase někam jinam.

- Pepík -

2.6.2022 Tréninky jaro 2022

Čt 9.6. - 8. Jarní trénink
Start zde mezi 15:30 - 16:30
Mapa: Bílecký les
Výsledky, mezičasy

Čt 16.6. - 9. Jarní trénink
Mapa: Koukalky 2022
Výsledky

St 22.6. - 10. Jarní trénink
Zájezd na Pilák.
Výsledky

 

Proběhlé:

Pá 4.3. - Týden orienťáku pro Ukrajinu
Benefiční trénink pro veřejnost s dobrovolnou sbírkou na pomoc Ukrajině.
Mapa: Třešňovka
Výsledkyfotogalerie

Rozklus k lavičce + Scorelauf
Mapa (měřítko 1:7500 při vytisknutí na A5). Jediné pravidlo je střídání lichých a sudých kontrol. Musíte si tedy naplánovat postupy tak, abyste začali na lichém čísle, následovalo sudé, liché, sudé atd.

Čt 7.4. - 1. Jarní trénink
Start zde
Mapa: Smetanka 2021
Výsledkymezičasy

Čt 14.4. - Velikonoční kufrování
Start zde
Mapa: Kamenný potok
Výsledkymezičasy

Čt 21.4. - 2. Jarní trénink
Start zde mezi 15:15 - 16:30
Mapa: Smetanka 2021
Výsledky

Čt 28.4. - 3. Jarní trénink
Start zde mezi 15:15 - 16:30
Mapa: Buttulka 2021
Výsledkymezičasy

Čt 5.5. - 4. Jarní trénink
Start zde mezi 15:30 - 16:30
Mapa: Sobíňov
Výsledkymezičasy

Čt 12.5. - World Orienteering Day
Mapa: Park V. Fialy
Výsledky

Čt 19.5. - 5. Jarní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Mapa: Koukalky
Výsledky

Čt 26.5. - 6. Jarní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Mapa: Obolecká skála
Výsledky

Čt 2.6. - 7. Jarní trénink
Start zde mezi 15:20 - 16:30
Mapa: Nová Ves
Výsledkymezičasy

- Pepík -

22.5.2022 Žebříček B-Čechy

O třetím květnovém víkendu se závodníci z rodin Nováku, Klusáčku + já vydali do málo známých prostor  ve Středočeském kraji.  Závody Českého žebříčku pořádal Klub orientačního běhu Kladno. 
Víkendový závod byl připravený v terénech pro středočeský kraj poměrně náročných, v okolí obce Chyňava.  Sobotní klasika na mapě Žlábek byla především úspěšná pro Tobíka, který v H12 vybojoval 3. místo a Pavel v H50B se umístil ještě o příčku výš.  
Na nedělní krátké trati na mapě Kačák se nejlépe umístil Tobík a odnesl si nepopulární bramboru, já jsem obsadila v D16B šesté místo. 
Výsledky naleznete zde ze soboty a zde z neděle, zde jsou fotky ze soboty a tady z neděle.
- Káťa -

20.5.2022 Přebor škol v OB - krajské kolo Kraje Vysočina

Odkazy k Přeboru škol v OB, který se uskutečnil 20.5. ve Ždírci nad Doubravou.

Oris

Výsledky jednotlivci

Výsledky družstva

Ztráty a nálezy

- Pepík -

14.5.2022 MČR sprinty

Mezitím, co se zbytek týmu proháněl na oblastních závodech, já jsem si to namířila na MČR ve sprintu do ulic Prahy. Tratě připravené Kotlářkou a Tetrou byly místy záludné, místy běhavé a někde jsem se musela rychle rozhodnout o volbě postupu. Od top dvacítky nejlepších mě dělila pouhá sekunda.

- Káťa -

25.4.2022 Víkendový Český pohár

Tento víkend se náš oddíl zúčastnil tradiční trojkombinace Českého poháru, tedy v sobotního dopoledního Áčkového sprintu (+Český pohár, +WRE) a odpoledních a nedělních štafet

Sprint probíhal v okolí novoměstské nemocnice a přilehlé zástavby. Na tratích od Jeronýma a Radana Kamenických a na Maziho mapě se proběhlo 6 CéTéBáků. V mladších žácích doběhl Tobík na perfektním prvním místě, následován Tondou na místě třetím. Anička si doběhla pro 28. místo ve starších žákyních a Matyáš pro 54. v mladších dorostencích. Pavel 22. v H21C a Alča 30. v ženské elitě. Celkové výsledky zde.

Do odpoledních štafet jsme nasadili 7 pečlivě vybraných týmů. Běželo se v lese Ochoza u Vysočina Arény na mapě a trati od Petra a Šimona Marečkových. V mixech jako třetí doběhla Libico-Tanvaldská štafeta ve složení Lenky Š., Alči a adoptovaného Picánka, následována Novoves-Počátkovskou štafetou Klusáčků s Hankou Paulovou na místě 22. V mladších žácích doběhlo trio Tobík-Matěj-Tonda na 5. místě, Dory-Zita-Johy na 12. místě, dorostenci Káťa-Pája-Bára na 40. místě a Maty-Míra-Jířa na 44. místě. Za oblast Vysočina ještě běžel Vilda (8. v H12), Miki (17. v H14) a Anička (19. v D14). V mužích jsme trochu zataktizovali a obměnili "tradiční" sestavu. Karel zaskočil za Honzíka a perfektně závod rozběhl. Následoval Pepa, kterému se úsek moc nevydařil a finišoval Pavel, který napravoval Pepovy chyby. Díky skvělé taktice na prvním úseku a Karlově vydařené sprintové vložce (na které se vydiskovalo asi 7 štafet) se nám vydařilo nevídané a dosáhli jsme na body, tedy celých 7 bodů za 39. místo :). Celkové výsledky zde.

V neděli se běželo v severní části Ochozy. Závod byl poněkud delší a počasí se trochu zatáhlo, ale přesto za nás vyběhlo 6 štafet. Ve stejných sestavách doběhli mladší žáci 4., mladší žačky 12., dorostenky 42. a dorostenci 44. Anička v kombinované vysočinské štafetě za OSN 13. v D14 a Miki za Oblast Vysočina 12. v D14. Novovesko-Počátkovská štafeta obměnila Lenku K. za Pavla P. a v mixech doběhli na 21. místě. Do mužů se vrátil Honzík za Karla a doběhli jsme na 47. místě, pouhých 40 vteřin od bodů :/, tak snad příště! Celkové výsledky zde a průběžné výsledky Českého poháru štafet zde.

- Pepík -

14.4.2022 Velikonoční kufrování

Ve čtvrtek proběhlo tradiční Velikonoční kufrování. Děkujeme všem běžcům za účast a přejeme krásné Velikonoce.

Výsledky, mezičasy, fotky

- Pepík -

11.4.2022 Liga Vysočiny v Sobíňově

V sobotu 9.4. jsme v Sobíňově uspořádali dvojzávod - MO ve sprintu a oblastní žebříček na krátké trati. Obou závodů se zúčastnilo něco okolo 270 lidí.

Dopolední sprint se běžel v Sobíňovských uličkách mezi železniční tratí a hlavní silnicí a na mapě od Picánka a Alči  a Alčiných tratích se proběhlo přesně 265 lidí. Muži si zaběhli 3,56 km dlouhou trať se 16 kontrolami a ženy čekalo 3,12 km se 14 kontrolami. Na prvním místě v H21C se umístil Jeroným Kamenický běhající za TUR, který trať zaběhl za neuvěřitelných 13:36, následovali Filip Adámek a Radim Kligl z TBM. Bohužel ani jeden ze zmiňovaných neběhá za vysočinský klub, tudíž titul mistra oblasti ve sprintu bral až čtvrtý Jaroslav Vítek, titul vicemistra Vojtěch Vacek a titul druhého vicemistra Marek Prášil - všichni běhající za SJI. V kategori D21C si všechny tři místa rozebraly ženy ze SJH - titul získala Jitka Novotná (15:14), druhé místo Kamča Gregorová a třetí Janča Benešová. Z našeho oddílu si závod zaběhli jenom děti (šlo o nový terén, tudíž neměli oproti ostatním žádnou výhodu). Tituly mistrů oblasti si odvezl Matýsek Běloušek (H10) s Tobíkem Novákem (H12), vicemistrů Anička Nováková (D14), Káťa Běloušková (D16), Míša Fikar (H10N) a Vilda Šťastný (H10) a druhého vicemistra Matyáš Novák (H16).

Celkové výsledky k dohledání zde, dále OB postupy a fotogalerie.

Odpoledne byl na řadě Picánkův middle u kasáren. Ten si zaběhlo přesně 278 lidí, muži trať dlouhou 5,35 km s 24 kontrolami a ženy 4,4 km s 20 kontrolami. V H21C doběhl na prvním místě Stanislav Mokrý za ZBM v čase 32:24, následoval Jeroným Kamenický za TUR a Vojtěch Vacek za SJI. V D21C dominovala Magdaléna Klusáčková za ZBM ve stejném čase se svým oddílovým kolegou, tj. 32:24, následovala Janča Benešová a Kamča Gregorová za SJH. Z našich dětí vzali zlatou medaili Matýsek Běloušek (H10) s Tobíkem Novákem (H12) a s Matyášem Novákem (H16), stříbrnou Anička Nováková (D12) s Vildou Šťastným (H10) a bronzovou Míša Fikar (H10N), Tonda Šťastný (H12) a Jirka Kocourek (H16).

Celkové výsledky zde, OB postupy a fotogalerie.

- Pepík -

26.3.2022 O-Tour 2022 E1, E2 Terezín

V sobotu se výprava čtrnácti běžců z Chotěboře  podívala do  Terezínské pevnosti, která je jednou z největších bastionových pevností světa. Měli jsme možnost si zaběhnout závod v místech, kde se v loňském roce proháněli nejlepší závodníci na Mistrovství světa v orientačním běhu. Otevřely se nám zajímavé  prostory, některé běžně veřejnosti nepřístupné. Dvě etapy v jednom dni našim závodníkům nečinily žádný problém. V první dopolední etapě vyhrál kategorii H10 Matěj a ve stejné kategorii na 4. místě Vilda. V H12 se také na zlato zadařilo Tondovi. Pepa si vyběhl 7. místo v kategorii H21B, já jsem si doběhla také  pro 7. místo v D16A.  Anička v dospělácké kategorii D21B získala 9. místo. A Lenka v D35A uzavírala top desítku. 
 
Druhá odpolední etapa nám přinesla  také několik výborných umístění. První místa odvezli Matěj v H10 a Lenka Š. v D35A. Já jsem vyběhla druhé místo v D16A. Pepa skončil těsně pod stupni na 4. místě.  Tonda zaběhl na 5. místo  a Vilda 6. místo. 
Celkové umístění klubu je prozatím 13. ze 116 týmů. 
O další body budeme bojovat v červenci v Jizerkách, takže kdo chyběl v Terezíně, může to napravit o prázdninách !!!!!
- Káťa -

20.3.2022 Jarní pohár štafet

Konečně se i chotěbořskému klubu podařilo poskládat štafety v dětských i dospělých kategoriích a na Jarním poháru celkem startovaly čtyři štafety. Premiérový závod si zaběhli kluci v kategorii H12 ve složení Tonda, Matěj a Tobík a doběhli si tak pro krásné 7. místo v konkurenci dvaceti osmi štafet. Dorostenecké štafety jsme  sestavili také, ale pro nemoc někteří jet nemohli. I tak jsme to nevzdali a štafetu doplnili dospěláky, kteří měli ve štafetách také premiéru. Vznikly dvě štafety v kategorii MIX. Ve složení Matyáš, Káťa a Pavel B. jsme to dotáhli na pomyslný bronzový stupínek. Štafeta Mikiho, Aničky a Luďka si zaběhla šestnácté místo. V dospělácké štafetě H21 Honzík, Pavel N. a Pepa vybojovali dvacátou příčku.
 
Všem moc děkujeme za účast  a nadšení, se kterým šli do boje. Těšíme se na další štafety, které budou v Novém Městě.
 
Celkové výsledky
- Káťa -

28.2.2022 Týden orienťáku pro Ukrajinu

Český svaz orientačních sportů vyhlašuje Týden orienťáku pro Ukrajinu. V této fázi válečného konfliktu je potřeba zejména pomoci ukrajinské straně. Náš klub se zapojil otevřeným pátečním tréninkem, na kterém se podařilo vybrat 12 012Kč, které posíláme na účet ČSOS, který dále peníze zdvojnásobí celkem maximálně do výše 150 tis. Kč. Děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli.

Výsledky a fotky.

- Alča -

20.2.2022 Zimní soustředění u Havrana

Na jarní prázdniny měl náš klub naplánované soustředění v Potkávárně u Havrana v Jizerkách.
 
V sobotu jsme cestou na Potkávárnu zahájili společný týden výletem na Besedické skály a na Sychrovský viadukt.
 
V neděli jsme nasadili běžky a dojeli  na Jizerskou padesátku. V Bedřichově jsme vyzkoušeli soutěže připravené od pořadatelů, nasáli atmosféru a především načerpali inspiraci pro výlet na druhý den. Navečer jsme ještě vyrazili na sjezdovku do Tanvaldu, abychom vyzkoušeli i sjezdovky a snowboardy.
 
Při pondělním celodenním výletě kolem Jizery a přehrady nás doprovázelo sluníčko a výlet to byl opravdu celodenní a vydařený. Všichni jsme zvládli trasu 25 km a navečer zbyla síla na dovádění ve sněhu a večerní kvíz.
 
Čtvrtý den jsme se vydali na výlet na Královku, a pak jsme měli připravené štafety – samozřejmě na běžkách.  Aby jsme vyzkoušeli  další zimní sport, navečer jsme provětrali boby a lopaty.  Nesměly zahálet ani naše orienťácké schopnosti, takže před spaním jsme se ještě provětrali při nočním orienťáku.
 
Středa byla ve znamení dalšího orienťáckého sportu, pro většinu nás premiéra. LOB v Bedřichově. Odpoledne jsme se protáhli v tělocvičně a vydali na společný výběh. Večer jsme procvičili mozkové buňky při online OB přípravě.
 
Čtvrteční ráno jsme dali odpočinout svým nohám a naopak dali zabrat svým hlavičkám. Čekalo nás kvízové dopoledne, kde jednotlivá družstva měla kvízy a pomocí piktogramů řešila životní moudra a pak jsme si zahráli Dohledávku. Před obědem jsme se vyvětrali venku, kde jsme ve sněhu hráli házenou. Odpoledne jsme vyrazili do Tanvaldu, tam jsme měli ve městě připravené sprinty. Běhali jsme doslova s větrem o závod, protože ve čtvrtek foukalo fakt hodně. Večer jsme probrali postupy našich sprintů.
 
Předposlední den jsme měli na programu biatlonové štafety. Na běžkařský výlet jsme jeli k přehradě. Cestou nás všechny Alča natočila  a večer s každým rozebrala jeho běžkařskou techniku. Na závěr večera jsme vyhlásili úspěchy jednotlivých družstev – Havranů, Sojek, Vran a Strak. Pak už jsme začali balit domů.
 
Sobotní dopoledne jsme ještě nechtěli promarnit a tak jsme se s Jizerkami rozloučili sedmnácti kilometry na běžkách. Energii jsme doplnili u Havrana obědem a vydali se domů.
 
Během celého týdne jsme na našich běžkách naběžkovali kolem sedmdesáti kilometrů, naběhali desítku a v rámci ostatního blbnutí vydali všechnu zbývající energii.
 
Skvělý týden, díky dokonale připravenému programu od Evy, dokonalému vedení od všech dospělých a hlavně díky nejlepší orienťácké partě. Naše heslo? My jsme parta sehraná, na cesty jak dělaná !!!! 
 
Fotky zde  a výběr fotek v dokumentaci
- Káťa -

6.12.2021 Podzimní report

Napsali jsme o naší podzimní sezóně do Chotěbořského Echa. Článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

15.11.2021 Čertovský závod 2021

Zveme všechny příznivce orientačního běhu, staré, nové i budoucí členy oddílu, kamarády a rodiče na další ročník Čertovského závodu, který se bude konat 2. prosince mezi 16:15 až 17:30 hodin.

Pro připomenutí, jde o noční sprint po Chotěboři s čertovskou tématikou. Běží se na zaktualizované mapě Smetanka 2021 a start bude právě od ZŠ Smetanova.

Přihlášky (včetně kategorie krátká, střední nebo dlouhá) zasílejte nejdéle do 28. listopadu Evě na mejl (vobornikova.eva7@gmail.com). Čelovky s sebou, reflexní prvky nutné!

Těšíme se!

Výsledky, mezičasy, fotky

- Pepík -

30.10.2021 LV Staré Město pod Landštejnem

Sezóna už se opravdu blíží ke konci. TJ Růžená si pro nás připravila klasickou trať, která byla v částech přes paseky, v částech průseky v hustníku a v částech hezký průbězný les.
 
Umístění bylo opět spousta. Zlato si vyběhli Johanka (D10), Kamča (D21C), Tobík (H10) a Pavel N. (H45). Druhá místa Anička (D12), Vilda (H10N), Tonda (H10) a Matyáš (H16). Třetí místo obsadila Lenka Š. (D35). Některým z nás také (ne)přálo štěstí na čtvrté místo: já (D16), Eva (D45) a Matěj (H10).
 
I dospělí stále sahají na vrcholové umístění. Výsledky naleznete na Orisu nebo zde.
- Káťa -

23.10.2021 LV Dalešice

Jedny z posledních závodů pořádá i Třebíč. Právě oni uspořádali krátkou trať poblíž Dalešické přehrady. Bukový les už opravdu připomínal podzim a vypadal spíše jak lesopark. Běhalo se také ve srázech, kde se traverzovalo z kontroly na kontrolu, ale byly zde i úseky, kde byl krásně průběžný les nebo i hustníky zarostlé trním.
 
Chotěboř opět zabojovala o medaile: perníkovou zlatou medaili si odvezli Anička (D12) a Tonda (H10). Stříbro měla Dorotka (D10), já (D16), Tobík (H10) a Miki (H12). Bronz získal Pavel N. (H45).
 
Výsledky a mezičasy zde.
- Káťa -

14.10.2021 Tréninky podzim

1. Trénink ČT 2. 9. 
Mapa a fotky

2. Trénink ČT 9. 9. 
Výsledky

3. Trénink ČT 16. 9. 
Výsledky

4. Trénink ČT 23. 9. 
Výsledky a mezičasy

5. trénink PÁ 1. 10.
Tykváč

6. trénink ČT 7. 10.
Výsledky

7. trénink ČT 14.10.
Výsledky

8. trénink ČT 21.10.
Výsledky

Od pátku 3. 9. opět probíhají atletické tréninky pro přihlášené děti. Sraz vždy v 15:00 na tribunách.

- Pepík -

11.10.2021 MČR v klubech - opět po dvou letech

Ale nebyly by to štafety, kdyby se následující den neodehrál hřeb orienťácké sezóny, tedy MČR v družstvech (letos bohužel bez oblastních výběrů žactva). 

Závod to byl doopravdy historický. Pořadatelé z AOP v našem družstvu rozpoznali skrytý potenciál a rozhodli se nám, jako jednomu z elitních TOP20 družstev v ČR, svěřit GPSku :D. Nic jsme tedy nepodcenili a po důkladné večerní přípravě se v neděli vydali na shromaždiště. Start byl plánovaný na devátou hodinu ranní a první úsek měl běžet Pavel. Ten se se zvukem startovní pistole (čti: Béďovým hlasitým "start") vydal s davem hladových chrtů do lesa, kde na něj čekal půlkilometrový postup terénem na mapový start a následných 7,7 km v nelítostném terénu (dle pořadatele "tu a tam kopřiva či ostružinka"). Po 60ti minutách se objevil v cílovém kopečku (na průběžném 36. místě), kde ho vystřídala Kamča s druhým úsekem. Ta lesem doslova prolétla, předběhla 12 štafet a třetímu Karlosovi předávala na 26. místě. Ten se snažil udržet náskok který mu Kamča vyběhla, bohužel soupeři byli neúprosní a nakonec dobíhal na 32. místě. Tady jsme už trošku museli dávat zabrat samotným pořadatelům, když jsme se zničehonic na GPS záznamu začali objevovat na úrovní vedoucího LPU družstva, Ale to nás jenom Pardubičáci doběhli o jeden úsek :D. Po Karlovi tedy přišla na řadu Janča, která nás opět vytáhla o několik příček nahoru (ještě že ty holky máme) a Hubánkovi předávala na 25. místě. Toho dále na trati čekal nejdelší úsek závodu 8,2 km. Naštěstí se nenechal vystrašit a předposlední Alče předával na 26 místě. Alča tedy opět musela stáhnout pár minut, což se jí alespoň částečně povedlo a i přes drobné zaváhání na jedné kontrole stáhla jedno místo a dobíhala opět na 25 místě. Mezitím už se pomalu začínal balit pořadatelský stan a i pořadatelé uznali, že by nebylo vhodné aby na hanba startu běželi lidé s GPSkami :D. Tak ačkoliv jsme se hanba startu nevyhnuli, alespoň já jsem se té GPSce vyhnul :D. Poslední úsek jsem tedy dostal svěřený já a ačkoliv jsem se snažil se udržet špičky, od 14té kontroly už jsem běžel sám. Nakonec z toho bylo až 33. místo na úseku a celkově jsme tedy skončili 26. ze 48mi (24 minut za vytouženou dvacítkou a 19 minut za historickým úspěchem 23. místa). Ale bilance 28 - 28 - 23 - 25 - 26 taky není špatná, ne?

Závody to byly vážně suprový a i ta tří a půl hodinová cesta hezky utíkala. Díky všem za závod, Hubánkovi za nominaci a za rok se snad opět slezeme (ale tentokrát už i s veteránama!!).

Celkové výsledky zde, a ten slavný GPS záznam zde.

(Foto: šéftrenér chotěbořského výběru družstev CTB A - Hubánek)

- Pepík -

10.10.2021 MČR štafet

V sobotu 9.10. se u obce Kobylá nad Vidnavkou konalo Mistrovství a Veteraniáda České republiky ve štafetách. Pořadatelé z AOP (Orientační sporty Opava) si pro závodníky přichystali závod v hodně členitém, kamenitém a zarostlém terénu na nově zrevidované mapě Venušiny Misky z dílny Zdeňka Lenharta.

Za náš oddíl se do vzdálených koutů Jeseníků vydalo pouze jedno auto s veterány H105 a s holkama z D21. U kluků závod rozbíhal Pavel, který v těžké konkurenci na prvním úseku doběhl 7 minut po prvním. Následoval Karlos, který vytáhl celkové umístění na průběžné 6. místo (s 4. nejrychlejším časem úseku) a po něm dobíhal Hubánek, který nakonec doběhl na krásném 7. místě, necelé 2 minutky za šestým místem. U holek závod rozbíhala Alča, která dobíhala na krásném 10. místě. Následovala Janča (ta dobíhala jako 16.) a Kamča, který si udržela pozici a docíle doběhla jako 16. nejrychlejší. v Českém poháru štafet nakonec holky braly 13 místo.

Zde si mlžete prohlédnout GPS záznam kategorie D21, celkové výsledky veteránů a dospělých a v neposlední řade fotky od Kadeho a Tondy Švarce.

(Foto: Tonda Švarc)

- Pepík -

3.10.2021 LV Choustník

Střelka Tábor si pro nás připravila Ligu Vysočiny na klasické trati u obce Choustník.Les byl mapově zajímavý, avšak v druhé půlce závodu moc hustníkový a někteří z nás se podívali na zříceninu hradu. V některých kategoriích se hned po začátku závodu setkali se sršněmi, ale i tak všichni naši borci dokončili závod.
 
Obsazení na stupních bylo hojné a to nejen v dětských kategoriích. Vítězi se stali Kamča (D21C), Lenka Š. (D35), Tonda (H10) a Karlos (H35). Stříbro jsem brala já (D14) a Vilda (H10N). Třetím místem se mohl chlubit Matěj (H10) a Dorotka (D10) s Mikim (H12) si doběhli pro bramborovou medaili. 
 
Výsledky i mezičasy jsou zde.
- Káťa -

2.10.2021 Tykvový závod

Výsledky

Foto

- Pepík -

28.9.2021 Štafetový víkend

Po roce a půl covidu se nám konečně vrátily štafety a spolu s nimi i Český pohár štafet a Česká liga klubů. Sice pouze v omezené míře (3 závody ČPŠ, resp. 5 závodů ČLK), ale alespoň něco. No a právě tento víkend se konalo 1. a 2. kolo ČPŠ, kdy sobotní závod byl současně mistrovstvím oblasti Vysočina ve štafetách. Tak si pojďme víkend drobet shrnout :).

Na štafetový víkend se z Chotěboře vydalo 5 štafet v sobotu, resp. 6 štafet v neděli. Sobotní odpolední závod byl velmi napínavý, neboť po 2. i 3. úseku byli kluci v H12, ve složení Miki - Tonda - Tobík, průběžně třetí a dokonce bojovali o druhé místo. Nicméně 3. úsek, který se velmi povedl oddílu SHK (Slavie Hradec Králové), vše změnil, a kluci tak skončili těsně na bramborové příčce. Začátek se povedl i holkám v D14 (složení Káťa - Barča - Anička), které po 1. úseku byly také na průběžném 3. místě, nakonec ale doběhly na 14. pozici. Ženy v D21 předvedly klasický výkon, kdy ve složení Alča - Janča - Kamča braly krásné 12. místo a spolu s body do ČPŠ braly stejně jako kluci z H12 pomyslnou medaili mistrů oblasti. Velká poklona dále patří klukům v H18 (složení Matyáš - Jířa - Míra), kteří, jakožto nejmladší štafeta na startovním poli (všichni tři jsou teprve prvním rokem v 16kách) zabojovali, nic nevzdali a do cíle doběhli na 48. místě. Posledním zástupcem z Chotěboře byla štafeta můžů v H21, kteří brali až 61. místo. Celkové výsledky zde.

Nedělní závod už tak úspěšný nebyl, ale i tak si zaslouží kratší shrnutí. Kluci v H12 brali 6. místo, holky v D14 15. místo, ženy v D21 13. místo a kluci v H18 49. místo. Jenom Pepovi se podařilo disknout celou štafetu mužů, když si špatně spočítal puntíky na mapě a místo 2. úseku si zaběhl 3... V neděli nás alespoň doplnila další štafeta Paulů, kteří doběhli na 17. místě v Mixech ve složení Pavel - Pája - Hanka. Celkové výsledky zde.

Na závěr se můžete podívat na průběžné pořadí ČPŠ po 2. kole, nebo ČLK po kole třetím (13., resp. 17. místo pro Chotěboř). Gratuluji ženám, které tradičně vybojovaly postup na MČR ve štafetách a i klukům v dorostu, kteří si postup vyběhli také (SJI si postup vyběhla díky bodům v žebříčku a CTB tak brala postup díky první nepostupující pozici v oblasti Vysočina).

- Pepík -

24.9.2021 Interaktivní mapka s výsledky tréninků

1. Chotěbořské mapování (1. února - 16. ledna)
mapy: KratšíKratší expertDelšíDelší expert
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu: GS milk

2. Chotěbořské mapování (16. února - 31. ledna 2021)
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu: město Chotěboř

LOB - Lyžařský orientační běh
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledkyRerun

BONUS - Jarní prázdniny - Únik z nudy 
mapapokyny
Výsledky, vylosovaní na FB
Ceny do soutěže věnovali Dřevodělci

3. Chotěbořské mapování (1. února - 28. února 2021)
mapy: Kratší, Kratší expert, Delší, Delší expert
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu: KRUNTORÁD metal design

4. Chotěbořské mapování (15. února - 28. února 2021)
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledky, Rerun
Děkujeme za podporu: obec Nová Ves u Chotěboře

5. Chotěbořské mapování (27. února - 4. dubna 2021)
mapy: KratšíDelší
Celkové výsledkyRerun dlouhá, Rerun krátká
Děkujeme za podporu GCE, s.r.o.

6. Chotěbořské mapování (15. března - 4. dubna 2021)
mapy: KratšíDelšíDelší expert
Celkové výsledkyRerun
Děkujeme za podporu Pivovaru Chotěboř

BONUS - Velikonoční luštění (2. dubna - 11. dubna 2021)
mapa
Výsledky

BONUS  - PODOUBRAVÍM (12. března - 11. dubna 2021)
mapa
Výsledky
Děkujeme za podporu Podhůří Železných hor o.p.s.

7. Chotěbořské mapování (1. dubna - 18. dubna 2021)
mapy: vajíčkovajíčko expertzajdazajda expert
Rerun: vajíčko, zajda
Výsledky, vylosovaní na FB
Děkujeme za podporu Šuškandám, které věnovaly do soutěže 6 poukazů na jejich čelenky.

8. Chotěbořské mapování (18. dubna - 2. května 2021)
mapy: Kratší, Delší
Celkové výsledkyRerun
Měřený trénink neděle 18. dubna: výsledkymezičasypostupyfotky

BONUS - Den Země (19. dubna - 19. května 2021)
mapazadání - fotolist
Výsledky

9. Chotěbořské mapování (1. května - 23. května 2021)
mapy: delšíkratší
Celkové výsledky, Rerun

10. Chotěbořské mapování (16. května - 2. června 2021)
mapy: delšíkratší (velikost A5)
Výsledky

11. Chotěbořské mapování (3. června - 20. června 2021)
mapy: delšístředníkratší
Výsledky

12. Chotěbořské mapování (18. června - 17. července 2021)
mapy: okruhy A, Bokruhy C, D 
Výsledky

13. Chotěbořské mapování (17. července - 31. července 2021)
mapy: kratšístřednídelší
Výsledky

BONUS - MTBO (25. června - 5. září 2021)
mapy: krátkástřednídlouhá
Výsledky

14. Chotěbořské mapování (24. srpna - 19. září 2021)
mapy: Scorelauf
průběžné výsledky

15. Chotěbořské mapování (30. srpna - 19. září 2021)
mapy: Scorelauf
průběžné výsledky

16. Chotěbořské mapování (10. září - 26. září)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

17. Chotěbořské mapování (27. září - 17. října)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

18. Chotěbořské mapování (27. září - 17. října)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

19. Chotěbořské mapování (8. října - 31. října)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

20. Chotěbořské mapování (25. října - 15. listopadu)
Mapy: KrátkáStředníDlouhá
průběžné výsledky

21. Chotěbořské mapování (4. října - 31. prosince)
Mapa, (kratší trať vznikne zkrácením ve vyznačeném místě)
průběžné výsledky

22. Chotěbořské mapování (4. - 31. prosince)
KrátkáStředníDelšíScorelauf
průběžné výsledky

23. Chotěbořské mapování (9. - 31. prosince)
KrátkáStředníDelší, Trénink postavili Tonda s Vildou.
průběžné výsledky

24. Chotěbořské mapování (26. prosince - 31. ledna)
Mapaprůběžné výsledky
Rerun

- Pepík -

21.9.2021 MČR na klasice

O víkendu se kromě oblastních výběrů konalo MČR na klasické trati u Jílového u Prahy. Za náš oddíl běžela Kamča s Jančou, které si ze šampionátu odvezly 23., resp. 31. místo. Oběma moc gratulujeme.

Výsledky, Foto, O-News analýza

- Pepík -

12.9.2021 Mistrovství oblasti Vysočina ve sprintu

V sobotu 11. září jsme ve Ždírci nad Doubravou uspořádali Mistrovství oblasti Vysočina ve sprintu. Běželo se na nové mapě a tratě připravil Picánek s Alčou. Závodu se zúčastnilo 266 běžců.

Pro ženy byla připravena trať dlouhá 2,5 km s 16ti kontrolami a nejrychleji ji zaběhla Klárka Nechanická z TBM, která proběhla cílem za necelých 15 minut. Druhé místo brala Káťa Blažková z SJH a třetí Lucka Kašparová z CHT, která se zároveň stala mistryní oblasti (Klárka neběhá za Vysočinu a Káťa brala medaili z D20). Muži si zaběhli trať dlouhou 3 km s 18ti kontrolami a nejlepším závodníkem se stal Jeroným Kamenický z TUR, který trať zdolal za necelých 16 minut. Druhé místo bral Vladimír Srb z SJI a třetí Kuba Hledík z CHT. Titul mistra oblasti si ale odvezl Vladimír Srb, jelikož Turnov opět není součástí Vysočiny.

Z chotěbořských dětí se mistry oblasti stala Barča (D14), Vilda (H10N) a Tonda (H10), vicemistry Johanka (D10), Matyáš (H16) a Matěj (H10) a druhého vicemistra si odvezl Tobík (H12), Anička (D14) a Dorotka (D10). 9 medailí! Celkové výsledky i s mezičasy naleznete zde. Nezapomeňte se také pochlubit na OB Postupech a podívat se na fotky od Jirky Čermáka.

Děkujeme všem závodníkům.

- Pepík -

12.9.2021 Krátká na Lipnici

V sobotu odpoledne pokračoval závodní den i na Lipnici, kde si pro nás JHB připravila kamenitý middle. Běželo se na mapě Bretschneiderovo ucho 21 z dílny Petra Marečka, tratě postavila Vlaďka Fencíková.

I tady jsme posbírali pár medailí. Vilda zvítězil v H10N, Dorotka si polepšila o jednu příčku a v D10 skončila druhá, druhá taky skončila Lenka Šťastná (D35), Tonda a Tobík (H10, resp. H12) a třetí doběhl Matěj v H10. Nejlepším mužem byl tradičně Hubánek na 7. místě. Celkové výsledky si můžete prohlédnou na Orisu, nezapomeňte se pochlubit na OB Postupech.

- Pepík -

30.8.2021 Pohádkové loučení s prázdninami

Dne 30. 8. 2021 se v Libici uskotečnilo Pohádkové loučení s prázdninami. Tato akce je součástí Dnů orientace v přírodě. Pohádkovou trat si prošlo 53 zájemců, na orienťácký scorelauf se poté vydalo 35 závodníků. 

Výsledky, Fotky

 

- Eva -

26.8.2021 Oddílové soustředění

Od neděle 22. srpna do úterka 24. srpna jsme v Libici nad Doubravou uspořádali tradiční oddílové soustředění. Během třech dnů jsme si zaběhli 5 tréninků a ve třech týmech mezi sebou soutěžili o nejlepší tým.

Soustředění začalo v neděli Expedicí Čertův stolek. Šlo o supr únikovku s orienťáckou tématikou, kterou děti absolvovaly i s rodiči. Následovalo grilování v Libici a hraní karet. V úterý jsme si dopoledne vyzkoušeli různé doplňovačky a paměťové kvízy a po obědě vyrazili do lesa ke Křivému. Tam nás nejprve čekaly štafety a po doběhnutí MTBO v přilehlém terénu. Aby to ale nebylo málo, tak jsme si ještě večer zaběhli noční trénink v Sokolovcích a opět večerní karty. Úterý bylo díky počasí trochu odpočinkovější a po dopoledních kvízech jsme si zajeli do Obolců promrznout na paměťák. Pak už čekalo jen vyhlášení výsledků a odjezd domů.

Velké poděkování patří Evě s Jitkou za přípravu, rodičům a hlavně dětem za super užitý 3 dny.

Mezičasy, Fotodeníček, Fotogalerie

- Pepík -

24.8.2021 Pohádkové loučení s prázdninami

Přijďte se v pondělí 30. srpna rozloučit s prázdninami orientační únikovou hrou s pohádkovou linkou. Čeká na vás kratší pohádková trať nebo delší závodní trať a pro každého sladká odměna v cíli.

- Pepík -

24.8.2021 Budislav 2021

Letos se opět uskutečnilo týdenní soustředění v Budislavi od 15. 8. do 21.8., které pořádalo SK OOB Chrast. Jako každoročně bylo pět volitelných kategorií podle obtížnosti. Každý den byl pro nás připraven trénink, jeden dopoledne a jeden odpoledne. Odpolední trénink byl většinou jednoduchý a zábavný pro děti. Ve středu odpoledne se tradičně konaly závody slepic, děti utvořily týmy a postupně běhaly pro syrovou špagetu, kterou měly donést v puse až ke svému týmu. Večer byl pro dobrovolníky připraven noční orienťák v lese. Čtvrteční odpoledne strávily děti na karnevalu a zahrály si spoustu her a ukázaly své masky. Večer se dětem naskytla možnost projít se po stezce odvahy, která byla zakončena stínovým divadlem. V pátek byla možnost si zajezdit orienťák na kole. Mezi tréninky jsme odpočívali  při hraní her, volejbalu a dalších  zábavných aktivitách.

Soustředění jsme si náramně užili a budeme se těšit na příští rok.

Káťa, Bára a Pája

 

- Káťa -

17.8.2021 Příměstský sportovní tábor

V týdnu mezi 9. až 13. srpnem jsme v Libici uspořádali příměstský sportovní tábor pro děti z oddílu, kroužku a okolí. Kromě orienťáckých tréninků si děti vyzkoušely lezení na skále, slaňování, atletický čtyřboj, plavání, míčové hry a další aktivity. Celý týden je poctivě zfotodokumentovaný v této brožurce, další fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

- Pepík -

16.8.2021 Superhrdinové potřetí

O našem příměstském táboře jsme napsali i kratičký článek do Echa. Ten si můžete přečíst buď zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

8.8.2021 Orienteering Adventure

Po dvou týdnech se nám opět podařilo dostat do skal. Orienteerig Adventure pořádá stejnojmenný spolek z Vrchlabí.
 
Při první etapě nás čekal middle. Běželo se na mapě Borek, která byla spíše pokrytá cestami, takže byla vhodná pro všechny kategorie. Já jsem se umístila v D14 na 3. místě a Matějovi se zadařilo na 1. místo v kategorii H10. U druhé etapy nás čekala mapa Lysá hora, kde si pro nás pořadatelé připravili velmi rychlý lesní sprint. Trasa vedla podél pásu srázků, skal a kamenů. Já jsem si své 3. místo ponechala a Matěj se posunul na 2. příčku. Třetí a čtvrtá etapa byly skalní sprinty a běhalo se na mapě Lada, kde nebyly skoro žádné cesty a spousta vrstevnic, takže nižší kategorie běhaly opět na mapě Borek. Matějovi zůstalo 2. místo po obě etapy. Já jsem obsadila 3. a 4. místo. Pátou etapou byl handicap, kde jsme se vrátili na mapu Borek. Stavitelé nás potrápili delšími přeběhy a několika možnými volbami postupů. Já jsem obhájila svoje 3. a Matěj 2. místo.
 
Nezapomenutelné terény v okolí Teplických a Adršpašských skal nám přinesly nejen krásné výhledy a zážitky, ale i nové kamarády v podobě svých soupeřů. Celkové výsledky naleznete zde.
- Káťa -

1.8.2021 Jarní report

Stejně jako každý rok jsme sepsali menší rekapitulaci jarní sezóny do Chotěbořského Echa. Článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

28.7.2021 Bohemia Orienteering

… aneb kdo přežije všechny etapy, zvítězil…
 
Mezinárodní pětidenní závody jsou výzvou pro každého orienťáka. A když se jedná o závody ve skalách, tak přece nemůžeme zůstat doma. Nadšenci z našeho klubu se vydali na Bohemia Orienteering do oblasti Chřibské a Filipova prozkoumat nejen skalní prostory, ale i své orienťácké schopnosti. Běželo se celkem pět etap, z nichž pátá etapa byla s handicapovým startem. První dvě etapy se běžely v oblasti Chřibské. První etapa klasika a druhá middle. Dalo by se říct, že se jednalo o zahřívací kola do dalšího dne, kdy nás čekal ještě více skalnatý a kopcovitý terén ve Filipově. Třetí etapa byla klasika, čtvrtá middle a pátá klasika. Tyto tři etapy byly náročné nejen fyzicky, ale i mapově. 
 
Našemu nejmladšímu závodníkovi, Matějovi, se premiérový velký závod  vyvedl na úžasnou 7. příčku v H10. Káťa obsadila zlatý střed, který činil 9. místo v D14A.  Alča zabojovala v elitní kategorii D21E o krásné 7. místo. Eva v D50A se umístila na hezkém 16. místě z celkově 31 zúčastněných. Pavel P. získal H40B  sedmé místo a Hanka  v D35B skončila na 6. místě. Ilča si domů odvezla 21. místo z 28 v kategorii D40B a Pavel B. porazil v H40A svých 15 protivníků, takže zabodoval na 18. příčce.
 
Všem orienťákům z našeho klubu se celý závod velmi povedl a doufám, že si také všichni závody užili a vraceli se domů se štěstím a radostí z doběhů a umístění.   
Výsledky naleznete zde.
- Káťa -

18.7.2021 Tábor Superhrdinů očima účastníka

Ve dnech 12. - 16. července jsme se v Libici zúčastnili příměstského tábora Supehrdinů. Na začátku bylo rozdělení do tří družstev, všichni měli za cíl vyhrát, ale samozřejmě šlo hlavně o to, aby si tábor užili. Po každé misi se do tabulky zapisovaly body, a tak týmy mohly zjistit, jak jsou na tom, zda vedou nebo prohrávají.
 
Po krátkém seznámení jsme se všichni pustili do první mise, která tak zahájila celý tábor. V této misi se prověřila silová a obratnostní schopnost účastníků. Další misí byl cyklistický závod v Kladrubech.
 
V úterý jsme na kolech dojeli ke Koukalkám, kde jsme se učili lézt po skalách. Také zde byly dvě mise. Mise azimut a mise MTBO (cyklistický orienťák). Cílem mise azimut bylo získat sladký poklad a mise MTBO projet danou trať rychleji než ostatní týmy. Odpoledne bylo utkání v softbalu, ale výsledky tentokrát nikdo neřešil, protože se nezapisovalo do tabulky bodů. Ještě ten den večer se v okolí fotbalového hřiště konala noční hra. Týmy musely poskládat z puzzle větu a napsaný úkol musely splnit.
 
V noci z úterý na středu se konala přespávačka. Menší měli k dispozici velký klubový stan , fotbalovou branku nebo trampolínu. My větší jsme se odstěhovali do lesa „Na skalku“, kde jsme přečkali noc v hamakách. Většina našich bot posloužila jako nocleh pro slimáky.
 
Ve středu brzo ráno jsme se stihli dostat do tábořiště a včas se skrýt před bouřkou. Co jiného zažít v dešti, než se ještě více smočit u mise hasič, která se uskutečnila díky Ministerstvu obrany, cílem bylo shodit veškeré kelímky pomocí vody, kterou jsme si museli sami nanosit do ruční pumpy. Střelba ze vzduchovky nesmí také chybět na žádném táboře a tento nebyl vyjímkou. Odpoledne se uskutečnila mise opičák. Cílem bylo co nejrychleji zdolat náročnou trasu na dětském hřišti. Po misi opičák jsme své síly poměřili ve sportovních hrách – fotbal, ringo a přehazka.
 
Čtvrteční den jsme začali misí mapa, kde se prověřily orientační smysly a samotná práce s mapou. V misi síla na nás čekal zahradní válec, který jsme měli za sebou táhnout po celé zahradě.
 
Poslední den celého tábora se zakončil misí závěrečná výzva. Trenéři si nejen procvičili naši fyzičku a práci s mapou, ale také přírodopisné znalosti. Poslední týmová hra byla mise plavec. Účelem bylo sebrat z bazénu všechny plastové rybičky.
 
Celým táborem nás provázel fotbal, volejbal, bazén a další skvělé hry. A samozřejmě také týmový duch, skvělá nálada, radost a pohoda. Všechny čekala na konci sladká odměna ve vlastní krabičce s fotkou. Já děkuji všem účastníkům a ze všeho nejvíce trenérům Evě, Jitce, Alče a Terce za krásný a skvěle strávený tábor. Zážitků byla spousta, takže jsem určitě na něco zapomněla. Už teď se těším na srpnový Sportovní tábor.
 
- Káťa -

17.7.2021 Příměstský tábor Superhdinové

Od pondělí do pátku 12. - 16. července proběhl v Libici příměstský tábor Superhrdinové, který jsme uspořádali s podporou Ministerstva obrany České republiky. Kromě orienťáckých tréninků si děti vyzkoušely lezení na skále, střelbu, sebeobranu a další zábavné aktivity.

Můžete si prohlédnout táborový deníček a fotky.

- Alča -

18.6.2021 Tréninky jaro 2021

Přehled tréninků pro členy klubu a kroužek OB:

1. trénink - čtvrtek 27. květen
Výsledky

2. trénink - čtvrtek 3. červen
Výsledky, mezičasy

3. trénink - čtvrtek 10. červen
Výsledky, mezičasy

4. trénink - čtvrtek 17. červen
Výsledky, mezičasy

5. trénink - čtvrtek 24. červen
Výsledky, mezičasy

Každý pátek mezi 15:00 - 16:30 opět probíhá kroužek atletiky pro přihlášené děti.

Až do 30. 6. můžete přispět našemu kroužku orientačního běhu každý den hlasem na této adrese. Děkujeme za každý hlas.

- Pepík -

15.6.2021 MČR na krátké trati ve Vojtíškově

...aneb na zkušenou v šestnáctkách.

12. června pořádala Severka Šumperk a Magnus Orienteering MČR na krátké trati. V letošním roce jsme dostali právo startu i my, žáci, kteří běhají v kategorii DH14 s licencí A. Tak proč to nezkusit? V kategorii D16 byla připravena trať 2.9 km a 120 m převýšení. Před startem byla pro všechny závodníky povinná karanténa, kde jsme se mohli pomalu seznamovat s terénem. Terén pro závod byl hustě posetý vrstevnicemi a velkou spoustou kamenných kupek. Když pominu špinavé boty od bažinek, dá se říct, že to byl (mapově) čistý závod.

Svoji premiéru v D16 jsem zaběhla se ztrátou 12:29 na první závodnici a umístila se na padesáté příčce z celkového počtu 72 soupeřek. Celkové výsledky naleznete zde.

Nedělního Českého poháru, žebříčku A se z našeho oddílu zúčastnila Janča, která obsadila v náročném terénu s velkým převýšením (360 metrů)  46 místo.

16. června v 11:10 poběží na ČT Sport krátký dokument z celého šampionátu, který po odvysílání bude dostupný na webu ČT. Tak se můžete podívat.

foto: Béďa

- Káťa -

13.6.2021 Oblasťák v Sázavě

Tuto neděli se běžel 3. závod jarní části Ligy Vysočiny v Sázavě. Pořadatelé z PZR si přichystali klasiku (dokonce šlo o mistrovství oblasti) v terénu, ve kterém se už spoustu let neběželo (poslední mapa pocházela z roku 2006). Šlo o hodně rychlý a placatý les, čili si stavitel mohl se závodníky pohrát a tratě připravil pořádně dlouhé (ženy 8,9 km, muži 12,3 km). Celkové šlo o moc pěkné závody. Jediné s čím většina lidí nepočítala bylo počasí, které v porovnání s uplynulým týdnem kleslo aspoň o 10 stupňů.

Mezi CTB úspěchy se sluší zmínit: Dorotka 2. v D10, Anička 1. v D12, Káťa 2. v D14, Pinďa 2. v D35, Eva 5. v D45 (ale 3. na Vysočině), Vilda 1. v H10N, Tobík a Tonda 1, resp. 2. v H10, Miki 2. v H12 a Karlos 2. v H35. Zbylé výsledky chotěbořáků naleznete zde, případně celkové výsledky zde.

Tím bohužel zkrácená jarní část Ligy Vysočiny končí, a další závody (včetně vyhlášení dnešních) se poběží na podzim. Nakonec tradiční připomínka OB Postupů, závod už je nahraný, tak se nezapomeňte pochlubit :).

Postup pro OB Postupy: na této stránce si v přehledu závodů nalezněte ten dnešní. Vlevo klikněte na kolonku s pohárem a poté si naklikejte svoji kategorii a rozklikněte své jméno. Na výběr máte 2 možnosti. Pokud nemáte GPS záznam pomocí hodinek, klikněte na tuštičku a zhruba naklikejte, kudy jste běželi. Pokud máte GPS záznam, tak si ho stáhněte do počítače (buď přímo z hodinek, nebo to jde rovnou ze Stravy -> 3 tečky -> Export GPX) a klikněte na druhou ikonku zleva, kam pak svůj záznam nahrajete.

- Pepík -

6.6.2021 První jarní závody

Tento víkend se konaly první dva oficiální závody Ligy Vysočiny. Oba dva dny šlo o krátkou trať, v sobotu od CHT a v neděli od OSN.

Sobotní middle se běžel u Luže na nové mapě od Martina Krejsy. Ještě na podzim byl v ten den plánovaný dvojzávod s dopoledním mistrovstvím oblasti ve sprintu, ale to se nakonec odložilo na podzim (stejně jako naše mistrovství oblasti na krátké). Z Chotěboře si trasy od Pepy Vítka zaběhlo 29 lidí, z nichž na medailové pozice dosáhli: Anička 1., Vilda 1., Lenka 2., Káťa a Matyáš 4. (bramborová medaile je taky medaile :D ), trio Tobiáš - Tonda - Matěj si celé stupně vzalo pro sebe. V mužích nejlépe od nás běžel Pavel na šestém místě. Celkové výsledky naleznete zde, stejně tak fotogalerii od Jirky Čecha.

Nedělní middle se běžel v lese na sever od Vysočina arény v Novém Městě na Moravě. Šlo o pěkný (a pořádně kopcovitý) les protkaný cestičkami a pěšinkami od singletracků pro horská kola. Z CTB běželo méně lidí než předchozí den, pouze 25, a na medaile opět dosáhli: Dorotka 1., Tobík 1., Miki 3., Eva, Matyáš a Matěj 4. V mužích tentokrát nejlépe běžel Hubánek na 15. místě. Celkové výsledky zde.

Další víkend se u Králického Sněžníku běží MČR na krátké trati, kde za nás poběží Káťa s Jančou, tak holky, zlomte vaz! Ostatní, co se budou chtít také proběhnout, tak den poté v neděli se běží mistrovství oblasti na klasice v režii PZR u Sázavy. Přihlášky jsou do dnešní půlnoci (psáno v neděli večer). Případně už byly spuštěny přihlášky na letošní Botas.

A nakonec, před pár dny byly od ČSOS zveřejněny nové OB postupy na nové webové stránce. Tak hned, jak budou zveřejněny víkendové závody, nezapomeňte se pochlubit svými postupy ;).

Foto: Jiří Čech

- Pepík -

3.6.2021 Soutěž Hýbeme se hezky česky

Dobrý den,

přihlásily jsme náš kroužek Orientačního běhu při ZŠ Smetanova do soutěže Hýbeme se hezky česky. Pokud nám chcete dát svůj hlas, hlasujte, prosím, na tomto odkazu. Hlas nám můžete dát každý den, případnou výhru bychom rády využily na tvorbu nových map nebo nákup vybavení pro zlepšení tréninků.

Za Vaše hlasy děkujeme.
Jitka a Eva

- Pepík -

1.6.2021 ŽB Čechy

Konečně se orienťákům podařilo dostat na trať. Tento víkend proběhl žebříček B – Čechy východ ve Vysoké u Holic. V mojí kategorii po oba dva dny startovalo okolo čtyřiceti dalších běžkyní. Po dlouhé době jsem si proběhla jiný terén než tady v našem okolí.  

V sobotu byla klasika. Dle mého se mi nevedlo špatně, ale nasázela jsem spoustu menších chybiček, které v součtu už nějakou tu ztrátu daly dohromady. Samotný závod nebyl vůbec špatný a stavitel si vyhrál s přeběhy. Nakonec dopadlo umístění zlatým středem.  

V neděli se pro změnu uspořádal middle. Tentokrát nám ztížili práci stavitelé, kteří kontroly šikovně ukryli. Trať jsem zaběhla lépe než předešlý den, pár chybiček se vloudilo a i s nimi se mi povedlo 14. místo.  

Po oba dny jsme běhali v lese bez kůrovce, ale zato s dostatkem hustníků, borůvčí a zrádných bažinek. Ale i tak, všechna ta zakufrování, nahradil pocit, že se orienťák vrací zpět k normálu.

- Káťa -

1.6.2021 Letní akce 2021

Příměstský tábor Superhrdinové 12. - 16. 7. 2021 - info, kapacita naplněna

Příměstský sportovní tábor Libice 9. - 13. 8. 2021 - přihlášky

- Alča -

23.5.2021 Oblastní měřený trénink

V neděli 23. 5. jsme uspořádali oblastní měřený trénink na krátké trati. Šlo o nahrazení původně plánovaného oblastního žebříčku. Po celý den tréninku panovala přísná hygienická opatření. 

Všichni závodníci byli rozděleni do 5-ti startovních vln, nebylo žádné shromaždiště, žádné občerstvení, a navíc nás celé dopoledne provázel déšť. Už aby to všechno konečně bylo za námi a my mohli zase normálně běhat a jezdit na oblasťáky tak, jak jsme byli zvyklí.

Běželo se ve stejném prostoru jako na podzim. Část tratí navíc vedla v novém prostoru plném potůčků a bažinek, což v kombinaci s počasím tvořilo mnohdy až brodění se po kolena v bahně. Tratě kreslila Alča s Picánkem, mapu dokresloval náš už adoptovaný Picánek. V mužích nejlepší čas zaběhl Kuba Hledík z Chrasti a v ženách Barbora Chudíková z Jihlavy. Gratulujeme! Celkové výsledky naleznete zde.

Děkujeme všem zúčastněným, že se nezalekli a přes veškeré testy a komplikace se přijeli proběhnout :).

- Pepík -

22.5.2021 Sprintové MČR

Tento víkend se na Olomoucku uskutečnilo sprintové MČR. Šlo o letošní první MČR, a bohužel, kvůli omezenému počtu závodníků, tak mohly s negativním PCR testem startovat pouze mistrovské kategorie dospělých, juniorů a dorostu. Původně se tyto závody měly uskutečnit již loni, ale v termínu závodu byla Litovel uzavřena hygienou, a závody tak byly přesunuty na podzim do Hradce Králové a Pardubic.

My měli své zástupce pouze v sobotu, kdy se běžel sprint v historickém centru Šternberka a v přilehlých parcích. Kamča doběhla na 16. pozici a Alča na 31. Celkové výsledky naleznete zde, případně si můžete prohlédnout trasy. Další MČR (tentokrát v middlu) se uskuteční 12. června, kde už, doufejme, budeme mít větší účast.

Česká televize připravila reportáž z obou závodů. Premiéra vysílání bude ve čtvrtek 27.5. ve 14:15 na programu ČT sport, ke zhlédnutí také na webu ČT.

foto: Jiří Čech

- Pepík -

12.5.2021 Jihlavská Áčka

Tak se přeci jen někteří z nás dočkali. Druhý květnový víkend se na výjimku MZ uskutečnila první celorepubliková áčka. Šlo o závody v trochu kompaktním režimu, jelikož bylo povoleno vypsat pouze mistrovské kategorie (tedy dorost, junioři a elita) a ještě k tomu pouze s negativním PCR testem. Ale tak můžeme být rádi alespoň za to. O oba závody se postarali pořadatelé ze SJI.

V sobotu byl na řadě odpolední sprint (startovalo se až kolem páté hodiny) v jihlavském centru, parku a několik kontrol bylo i v zoologické zahradě. V dorostencích si premiéru odbyl Matyáš, který ztratil pár minut u medvědů malajských a do cíle doběhl 49. V dospělých za nás běžela Alča, Kamča a Janča, které doběhly na krásném 14., 24, resp. 36. místě. Odkaz na závod zde, případně celkové výsledky zde.

Druhý den, v neděli, se běžel middle na Čeřínku. Opět mohly oficiálně běžet pouze mistrovské kategorie, ale ostatní si alespoň mohli zkusit neoficiální měřený trénink. Z nás opět běžel Matyáš, který si polepšil o 9 příček a doběhl 40. Dále Kamča 10. a Janča na 20. místě. Opět výsledky zde.

- Pepík -

8.2.2021 MČR v LOBu

Poslední lednový víkend se v Rýmařově uskutečnil dvojzávod v LOBu, konkrétně šlo o: nominační závod na MS, MSJ a MED, Akademické MČR, Český pohár a ŽA na klasice a MČR ve sprintu. Startovalo se na povolení Ministerstva zdravotnictví a Národní sportovní agentury, a tak se závodu mohli účastnit pouze závodníci mistrovských kategorií s negativním testem.

Náš klub na závodech reprezentovala již tradičně Alča, která se účastnila obou dvou závodů. Na sprintu se jí podařilo dojet sedmá a na klasice dokonce o příčku lépe - šestá! Další podrobné informace naleznete na Orisu. Gratulujeme.

- Pepík -

29.12.2020 Chotěbořské mapování

Stalo se již tradicí, že jsme vás v několika uplynulých letech zvali na různé sportovní akce se zaměřením na orientační běh. Každý rok jsme měli ve zvyku uspořádat několik závodů pro veřejnost, kterých se obvykle účastnilo několik desítek běžců. Bohužel letošní rok přinesl velké změny a my jsme se tak museli s většinou aktivit rozloučit.

Přes jaro se nám ale osvědčilo distanční trénování, kdy se každý týden roznesl jeden z tréninků a ostatní si ho pak mohli zaběhnout, kdykoliv chtěli. Stejně jsme letos v prosinci uspořádali i Čertovský závod pro veřejnost a většině lidem se tato forma líbila. Proto jsme se rozhodli tento způsob závodů a tréninků/procházek v přírodě zpřístupnit i vám, veřejnosti, a v průběhu roku 2021 vás pozvat na sérii běžeckých závodů a tréninků s názvem Chotěbořské mapování.

O co tedy jde? Půjde o sérii 24 tréninků a 4 závodů v orientačním běhu v Chotěboři a přilehlém okolí. Vždy dvakrát do měsíce si můžete stáhnout mapku různé obtížnosti s připravenou tratí a tu si kdykoliv v nadcházejících 14 dnech proběhnout či projít. Svůj čas si poté spolu s GPS záznamem (samozřejmě jen ti, co budou chtít nebo budou mít možnost) vyplníte pomocí formuláře do společné tabulky. Na konci roku poté vyhlásíme celkové výsledky a jednotlivce s hojnou účastí (nad 50 %) odměníme věcnými cenami.

Součástí série budou i 4 závody, které plánujeme uspořádat tradiční hromadnou formou (tedy pokud nám to současná epidemiologická nařízení dovolí). Půjde o tradiční kombinaci Velikonoční kufrování (jaro), Loučení s prázdninami (léto), Tykvový závod (podzim) a Čertovský závod (zima).

- Pepík -

25.12.2020 Hustníkovo zakončení 2020

Letos připravil Hustníkovo zakončení Jára Hustník dvojka. A to není jedná změna proti tradici.

Vzhledem k rozviřeným okolnostem proběhne formou samoobsluhy od soboty 26.12.2020 (cca od 10 hodin - když se Járovi povede včas vstát a dát do lesa zbytek kontrol) cca do neděle 3.1.2021 (možná i déle).

Forma je skorelauf. Není nutné oběhnout všechny kontroly. Prostě se pobavte.

Kontroly jsou označeny trvanlivým oranžovým fáborkem, na každé je číslo (jestli vydrží) a snímač doteku.

Kontrol je v lese 20. Číslo 19 (v originále C 19) jsme s Járou ze zdravotních důvodů vypustili a za odměnu jsme doplnili kontrolu PF2021 zcela mimo mapu....

Odkaz na mapu: Hustník

Místo startu: Dobkov

GPS záznam: Rerun

Tabulka s časy

 

- Pitrs -

12.12.2020 Čertovský závod 2020 - výsledky

V průběhu druhého prosincového týdne jsme pořádali tradiční Čertovský závod, tentokrát distanční formou. Děkujeme všem zúčastněným, hlavně za pěkné komentáře :).

Výsledky

Rerun

Ukázky map: BlekotaBelzezubLucifer

Tabulka s průběžnými časy

Foto1, Foto2, Foto3

- Pepík -

22.11.2020 Tréninky podzim 2020

Aktuální tréninky:

Po stopách minulosti - 15 kontrol označených růžovým fáborkem v prostoru mezi Bílkem a Sobíňovem vedle vojenského prostoru mapavýsledky.

Ukončené tréninky:

Historie Chotěboře mapa, celkem 38 účastníků

Korálky - mapamapa plnobarevnávýsledky

Hnědá - výsledky v tabulce

Jehličnany a listnáče - celkem 46 účastníků

Podzimní mapování - výsledky v tabulce - fotografie

ČT 8. 10. Mapový trénink - Koridor - výsledky

ČT 24. 9. Mapový trénink - u Dobkova - výsledky

ČT 17. 9. Mapový trénink - Individuální proběhnutí na mapách ze závodu

ČT 10. 9. Mapový trénink - Křižovatka za přejezdem - výsledky - mezičasy

ČT 3. 9. Mapový trénink - Park Václava Fialy v Chotěboři - výsledky - mezičasy

 

- Pepík -

20.11.2020 Hodnocení sezóny 2020

Blíží se Vánoce, další sezóna je již za námi a mě nezbývá nic jiného, než se jako každoročně pokusit shrnout celkové úspěchy, neúspěchy a letošní aktivity našeho klubu.

Letošní sezóna začala i skončila poněkud nešťastně. Místo tradičních cca 10 jarních závodů (včetně našeho), přeboru škol, nároďácích, štafetách a třech Mistrovství republiky se nakonec uskutečnily pouze 3 závody na oblastní úrovni (a to jsme na tom ještě oproti ostatním oblastem dopadli nejlépe). Šlo o MO ve všech třech disciplínách, kterých se zhostili SJH, RUZ a CHT, čímž se nám alespoň touto formou podařilo získat několik pěkných míst a cenných kovů. Za zmínku stojí:

MO na klasice – CHT:

D12 – Anička Nováková (3. místo)
D14 – Káťa Běloušková (3. místo)
D21C – Alča Voborníková (1. místo)
D35 – Lenka Šťastná (5. místo)
D45 – Eva Voborníková (3. místo)

H10N – Tobiáš Novák (1. místo)
H10N – Matěj Běloušek (2. místo)
H10 – Tonda Šťastný (1. místo)
H14 – Matyáš Novák (5. místo)
H21C – Hubánek (4. místo)
H45 – Pavel Novák (3. místo)

MO na krátké – SJH:

D21C – Alča Voborníková (1. místo)
D21C – Kamila Gregorová (2. místo)
D35 – Lenka Šťastná (4. místo)
D45 – Eva Voborníková (3. místo)

H10N – Matěj Běloušek (1. místo)
H10 – Tonda Šťastný (2. místo)
H12 – Mikuláš Klusáček (2. místo)
H35 – Karel Šťastný (4. místo)

MO ve sprintu – RUZ:

D14 – Káťa Běloušková (3. místo)
D21C – Kamila Gregorová (1. místo)
D21C – Alča Voborníková (2. místo)
D35 – Hanka Paulová (3. místo)
D45 – Eva Voborníková (2. místo)

H10N – Matěj Běloušek (2. místo)
H10 – Tonda Šťastný (1. místo)
H12 – Mikuláš Klusáček (2. místo)
H14 – Matyáš Novák (1. místo)

Podrobné výsledky naleznete na jednotlivých stránkách v Orisu. Pokud byste si chtěli připomenout menší shrnutí ohledně jarní ligy, určitě ho dohledáte v Echu, nebo si můžete jednotlivé závody připomenout ve starších článcích zde na webovkách.

Po této zkrácené jarní lize následovaly tradiční vícedenní závody, které se naštěstí konaly bez žádných větších omezení. Za zmínku určitě stojí účast na HSH Cupu (Botasu) a doprovodném Mistrovství Galaxie a přilehlých vesmírů, který se nakonec kvůli kůrovcové kalamitě nekonal v Chotěboři jak bylo původně plánováno, ale nedaleko Žumberku. Dále se někteří naši zástupci zúčastnili například PPček, Sandstonů a nemalá výprava se také vydala na sever na Východky. Podrobné výsledky jistě naleznete na stránkách jednotlivých závodů a ohledně reportu a zážitků se určitě můžete pobavit mezi sebou ;).

Během léta se taky uskutečnilo velké soustředění v Nové Vsi u Chotěboře a několik příměstských kempů. Veškeré tyto aktivity měli na starost Eva, Alča, Jitka, Kuba a Pinďa, za což jim mockrát děkujeme!!! Pinďa také sepsala článek do Havlíčkobrodského deníku, který jistě stojí za přečtení (pro ty, kteří tak stále neučinili). Jednotlivé fotogalerie a další informace naleznete také na našich webovkách.

Poslední prázdninovou akcí byl dětský závod v Libici nad Doubravou, který se pomalu ale jistě začíná stávat tradicí stejnou, jako je Velikonoční kufrování, WOD, Tykvový závod a Čertovský závod. Bohužel všechny ostatní závody se letos nemohly v plné formě uskutečnit, tak doufejme, že příští rok už bude situace příznivější.

Podzim začal velmi optimisticky. Proběhlo několik tréninků (včetně tréninku na nové mapě v Parku Václava Fialy, která měla původně sloužit k WOD) a hlavně se nám podařilo uspořádat oblastní závod v Dobkově. Ve spolupráci s Picánkem (kterého jsme si za poslední rok adoptovali), který nám obnovil mapu a nakreslil tratě jsme uspořádali závod, kterého se zúčastnilo přes 300 závodníků. Pokud byste si chtěli závod připomenout, můžete si přečíst například článek v Echu, nebo dohledat report, opět na webovkách.

Následovaly Mistrovství republiky které se přeložily z jara a Český pohár štafet. Z těchto závodů žádné větší články nemáme, ale Česká televize ze všech závodů natočila krátké půlhodinové reportáže, které naleznete v jejich archivu :). Nás ve čtyřkombinaci sprint-krátká-klasika-štafety reprezentovala tradiční trojice Alča-Janča-Kamča, jejichž výsledky jistě stojí za připomenutí:

MČR ve sprintu – PHK:

Alča Voborníková (19. místo)
Janča Benešová (27. místo)

MČR na klasice – ZBM:

Alča Voborníková (21. místo)
Janča Benešová (41. místo)

MČR ve štafetách - AOP:

Alča, Janča, Kamča (10. místo)

MČR na krátké – BOR:

Janča Benešová (35. místo)
Alča Voborníková (40. místo)

V průběžném rankingu (který byl ovšem letošní rok poněkud oškubán) si holky vedou:

Kamča – 25. místo
Alča – 31. místo
Janča – 36. místo

Status nejlepšího muže u nás si stále drží Hubánek na 171. místě v ranku a Pavel na 245.

Svých mistrovství se dočkali i veteráni. Za nás běžel pouze Pavel MČR na krátké, kde skončil na výborném 2. místě v H50! Navíc i veteránům se podařilo obhájit krásná místa ve veteránském rankingu. V TOP-50 ve svých kategoriích se pro letošní rok drží: Kamča (1. celkově v ženách), Pinďa, Hubánek, Pavel a Karel.

Jak krásně liga začala, tak poněkud smutně skončila. Z nařízení vlády bylo posledních 5 závodů opět zrušeno, a tak se na podzim uskutečnilo pouze 5 závodů. Z celkem 8 závodů za uplynulý rok se tak každému započítalo 5 nejlepších. Někteří jich ale neměli zaběhnuto ani 5, nebo střídali kategorie (proto jsou ve výsledcích vícekrát), proto je nutno některá umístění brát s rezervou. Celkové výsledky pro náš klub jsou:

D10N
1. Johanka Klusáčková
2. Dorotka Klusáčková

D12
5. Anička Nováková
8. Míša Jelínková

D14
3. Káťa Běloušková
9. Barča Paulová

D16
6. Pája Paulová

D21C
1. Alča Voborníková
7. Kamča Gregorová

D21D
12. Hanka Jelínková

D35
4. Lenka Šťastná
9. Lenka Klusáčková
10. Hanka Paulová
23. Ilča Běloušková

D45
5. Eva Voborníková
19. Hanka Žandová

H10N
1. Matěj Běloušek
6. Tobiáš Novák
7. Vilda Šťastný

H10
2. Tonda Šťastný
4. Tobiáš Novák

H12
5. Mikuláš Klusáček

H14
2. Matyáš Novák
8. Jirka Kocourek
9. Jaromír Jelínek ml.
13. Vojta Škaryd

H21C
6. Pavel Novák
7. Pepa Sabol
22. Karel Šťastný
25. Jirka Čermák
35. Hubánek
38. Kamča Gregorová (proč ne.. :D)
39. Honzík Žanda ml.

H35
11. Pavel Paul
14. Luděk Klusáček
16. Karel Šťastný
21. Pavel Běloušek
26. Tomáš Dostálek
27. Martin Hanousek

H45
8. Petr Voborník
16. Honza Žanda st.
25. Pavel Novák

Celkové výsledky ligy naleznete zde.

Nutno ještě poznamenat, že žáci měli na podzim počítaný žebříček zvlášť, aby měli možnost vyběhnout si závodní licenci do další sezóny. Z tohoto žebříčku máme dva nové áčkaře: Káťu a Matyáše. Béčko si zajistila Anička, Bára a Miki. Gratulujeme!

Nakonec bych chtěl všem poděkovat za sezónu, hlavně rodičům za podporu nejmladších a trenérům za jejich přístup. Rád bych report zakončil tím, že se na všechny těším na Hustníkovi a následně na besídce, což je bohužel vzhledem k momentální situaci velmi nejisté. Proto se tedy těším na příští sezónu, která se věřím ponese už poněkud v poklidnějším duchu, a že se nám podaří uspořádat všechny naplánované akce a i ty, které se letos nemohli konat. Zároveň si vás dovolím navnadit na začátek července, kdy se v České republice bude konat Mistrovství světa (naposledy se zde podobný závod konal před 12 lety), a spolu s ním obří doprovodné vícedenní závody. Doporučuji sledovat.

Nakonec ještě připomínám, že jsou stále k dispozici tréninky od Evy a Alči, kde veškeré informace naleznete opět kde jinde, než na webových stránkách.

 

- Pepík -

18.10.2020 Report z Dobkova podruhé

Poslední číslo chotěbořského magazínu Echo otisklo náš článek, kde popisujeme oblasťák v Dobkově veřejnosti. Článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

14.9.2020 Dozvuky z oblasťáku v Dobkově

Tuto sobotu (12.9.) se nám po jarní odmlce konečně podařilo uspořádat další závod v oblastním žebříčku. Původní květnový termín jsme museli kvůli nepříznivým situacím zrušit, a tak se celkem 362 závodníků sešlo až tento zářijový víkend u kulturního domu v Dobkově. Běželo se na zbrusu nové mapě U Letiště (pro pamětníky, jedná se o zrevidovanou mapu Nová Špihle, na které se běželo naposledy před více než 20ti lety), kterou pro nás spolu s tratěmi připravil Honza Picek.

Šlo o velice rychlý závod v dobře běhatelném lese (místy s hustníky), čemuž svědčily i vítězné časy v hlavních kategoriích. Mezi muži s časem 31:48 zvítězil Jeroným Kamenický (Turnov), následoval Radomír Tichý (Slavie Hradec Králové) a Lukáš Kettner (Kamenice). V ženách v čase 30:03 zvítězila Terka Čechová (Kamenice), na druhém místě doběhla Karolína Teplá (Slavie Hradec Králové) a na třetím Martina Prachovská (SK Praga). Z našeho oddílu se jak je zvykem závodu účastnily pouze děti, na jejich výsledky (a na všechny ostatní) se můžete podívat zde.

Pro ostatní zájemce máme k dispozici fotogalerii od Jirky a Ádi Čermákových. Všechny další důležité odkazy naleznete o článek níže, nebo na stránkách závodu.

- Pepík -

12.9.2020 Pořádáme oblastní závod!

Zveme všechny na 6. závod Ligy Vysočiny, který se uskuteční v sobotu 12. září v Dobkově u Chotěboře.

Pozvánka pro veřejnost

Web závodu (Oris)

Rozpis

Parametry tratí

Startovka

Pokyny

Výsledky

Fotogalerie

- Pepík -

25.8.2020 Loučení s prázdninami

Zveme všechny zájemce na trénink OB v rámci Loučení s prázdninami v Libici nad Doubravou, které bude v pátek 28.8.2020

Start u čističky odpadních vod (u fotbalového hřiště) od 14:30 do 16:00.

Výsledky

Mezičasy

Fotogalerie

Dokumentace

- Alča -

15.8.2020 Army Libice

V týdnu od 10. do 14. srpna proběhl v Libici Army příměstský tábor, který jsme uspořádali s podporou Ministerstva obrany ČR. Kromě orienťáckých tréninků si děti vyzkoušely lezení na skále, střelbu, sebeobranu a další.

Dokumentaci z akce naleznete zde, fotografie v bohaté galerii.

- Alča -

27.7.2020 Jarní report

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme zveřejnili jarní report ze závodů jarní ligy v Chotěbořském ECHU. Závodů se sice moc neběželo, ale jsou zmíněné alespoň všechny tři mistrovství oblasti. Článek si můžete přečíst buď zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

27.7.2020 Novoveské soustředění v Havlíčkobrodském deníku

Z Novoveského orientačního soustředění, které se konalo první červencový týden, sepsala Lenka Šťastná článek, který nám dnes otiskli v Havlíčkobrodském deníku. Kdo ho ještě nezaznamenal, tak ho nalzene zde.

- Pepík -

17.7.2020 Podrobný, skoro až vyčerpávající přehled letošního Botasu

Uplynulý víkend se přes 30 našich závodníků vydalo do lesa nedaleko Žumberku na letošní H.S.H. Vysočina Cup. Běželo se v terénu, který před několika lety hostil ČPŠ, na mapě z dílny Martina Krejsy a Pavla Vítka. Celkově se lesem prohnalo kolem 1200 závodníků!

První den se běžel tradiční middle. Šlo opravdu o rychlý závod, jediným problémem bylo neskutečné vedro. Výborně běžela Dorotka s Johankou (1. a 6. v D10N), Tonda s Tobíkem (2. a 4. v H10), Miki (6. v H12B), Matyáš (4. v H14B), Karlos (1. v H35B) a Pavel (1. v H50B). Mezi dospělými doběhla Alča s Jančou na 13. a 14. místě v Áčkách a Hubánek 8. v Béčkách. Celkové výsledky zde.

Druhý den se situace s počasím obrátila. Běžela se klasika opět v krásně běhatelném terénu, místy se muselo oběhnout pár hustníčků. Součástí závodu bylo brodění říčky Ležák, která byla díky vytrvalému dešti pořádně rozvodněná (ale prý jsme mohli být rádi, týden před Botasem v ní bylo tolik vody, že by prý nešla ani přeplavat :D). Zdě opět krásně běžela Johanka s Dorotkou (4. a 5. v D10N), Eva (6. v D50B), Matěj (4. v H10N, a to i bez buzoly a s půjčeným čipem :D), Tobík s Tondou (2. a 3. v H10), Miki (6. v H12B), Matyáš (2. v H14B), a Karel s Pavlem (opět první v H35B a H50B). Mezi dospělými Alča vyhrála v Áčkách, Janča 5. a Hubánek 7. v Béčkách. Celkové výsledky zde.

Po doběhu klasiky (startovalo se opravdu do pozdních poledních hodin)  a zlepšení počasí přišlo na řadu Mistrovství oblasti, republiky, Evropy, světa, galaxie a přilehlých vesmírů v pivních štafetách. Tradiční Chotěbrodská štafeta letos z důvodu lenosti nenastoupila, a tak nás musel reprezentovat pouze Karlos v Chrastecké hostovačce za SM Lomos. Můžete si tedy prohlédnout alespoň fotografie.

Poslední den se běžela zkrácená trať s handicapovým startem a pro některé to byla opravdu stíhačka. Hlavně první půlka trati byla neskutečně rychlá. Po všech třech etapách nakonec skončilia Dorotka s Johankou 2. a 3. (D10N), Alča s Jančou 2. a 10. (D21A), Eva 6. (D50B), Tonda s Tobíkem 2. a 3. (H10), Miki 5. (H12B), Matyáš 3. (H14B), Hubánek 7. (H21B), a Karlos s Pavlem suveréně první (H35B a H50B). Celkové výsledky po všech 3 etapách jsou k nahlédnutí zde, a samotné 3. etapy zde.

Tradičně připomínám nahrátí na OB postupy (tedy až pořadatelé závod nahrají), prohlédnout si celou fotogalerii (také až jí pořadatelé nahrají) a nezapomenout se přihlásit na další prázdninové závody (které už jsou ovšem všechny vyprodané, ale na spoustě z nich se dá ještě přihlásit mezi náhradníky a doufat).

- Pepík -

6.7.2020 Soustředění Nová Ves

1. den - pondělí

 • MISE BEZPEČNĚ NA KOLE
 • MISE TÝMY - výsledky
 • MISE ŽIVOT

2. den - úterý

 • MISE STRATEGIE, AZIMUT
 • MISE OPIČÁK
 • MISE SEBEOBRANA

3. den - středa

 • MISE PARTYZÁN
 • MISE HASIČ
 • MISE NOC

4. den - čtvrtek

 • MISE ZÁVĚREČNÁ VÝZVA
 • MISE BIATLON

fotky, přehled aktivit

- Alča -

26.6.2020 Druhé jarní závody

Tuto sobotu jsme se byli proběhnout na druhém a třetím závodě zkrácené jarní Ligy Vysočiny. Šlo o krátkou trať u Číměře v podání Jindřichova Hradce (na stejném místě se loni běžel Interkompas) a o sprint v Telči od Růžené. Oba dva závody byly zároveň mistrovstvím oblasti a završili tak jarní ligu.

Celý dopolední závod se nesl ve znamení deště. Místo stavění oddílového stanu jsme byli všichni zalezlí v autech a po celou dobu nikdo nevylezl. Navíc v lese bylo takové vody, že spíš než o běh šlo o brodění se v bažinách a potůčcích. V ženách brala Alča s Kamčou třetí a páté místo (1. a 2. z Vysočiny), Pinďa pátá (4. z Vysočiny) a Eva šestá (3. z Vysočiny). Perfektně běželi nejmladší kluci. Matěj Běloušek vyhrál Nka, Tonda doběhl druhý v desítkách a Miki čtvrtý ve dvanáctkách (ale druhý z Vysočiny). V nejmladších veteránech doběhl Karlos čtvrtý. Celkové výsledky si můžete i s mezičasy rozkliknout zde, a nezapoměňte na OB postupy.

Na odpoledne se počasí trošku umoudřilo. Chvilkama totiž přestávalo pršet, ale za to byla neuvěřitelná zima a vítr. Jelikož díky korona viru nebylo pořadately zajištěno shromaždiště, vytáhli jsme si alespoň židličky na parkovišti u benzinky a vytvořili si "orienťácké shromaždiště" sami (pár lidí z řad běžných návštěvníků benzinky na nás sice divně koukalo, ale nic na co bychom nebyli zvyklí! :D ). Káťa doběhla jako devátá ve 14kách (ale 3. z Vysočiny) a Kamča s Alčou braly první a druhé místo v ženách. Devátá byla i Hanka Paulová v nejmladších veteránkách (ale 3. z Vysočiny) a Eva doběhla pátá (2. z Vysočiny). Nejmladší kluci opět bodovali. Matěj druhý v Nkách, Tonda vyhrál desítky a Miky třetí ve dvanáctkách (2. z Vysočiny). Moc pěkně běžel i Matyáš, který byl třetí ve 14kách, ale první z Vysočiny! V mužích nejlépe běžel Pavel Nováku, který v nabité konkurenci doběhl dvacátý. Celkové výsledky i s mezičasy k nahlédnutí zde.

Tím nám tedy jarní liga skončila a pokračování bohužel až na podzím. Jenom ještě připomínám, že se uvolnil počet přihlášek na Botas, tak kdo tak nestihl, ať se nezapomene přihlásit.

- Pepík -

21.6.2020 Tréninky jaro 2020

ČT 21. 5. Mapový trénink u oplocenek, výsledky, mezičasay

NE 24. 5. Měřený trénink za písníkem, výsledky, mezičasy, GPS postupy, fotky

ČT 28.5. Mapový trénink u čističky, výsledky, mezičasy, GPS postupy

ČT 4. 6. Mapový trénink u Alky, výsledky

ČT 11. 6. Mapový trénink Libice nad Doubravou, výsledky, mezičasy, fotky

ČT 18. 6. Mapový trénink - Chata Doubravka, výsledky, mezičasy

ČT 25. 6. Mapový trénink - Pilská nádrž - výsledky, mezičasy

 

Od 15. 5. probíhají každý pátek atletické tréninky 15:00 - 16:30 na oválu v Chotěboři.

- Alča -

18.6.2020 První jarní závod

Tak jsme se i my na Vysočině dočkali a po dlouhé korona krizi si zaběhli první letošní oblastní závody. Šlo o klasiku u Svratouchu (v minulém roce se zde konal Botas) v podání Chrasti, která byla zároveň mistrovstvím oblasti. Účast byla rekordní. Závod byl vyprodán několik dní dopředu a jenom z Chotěboře nás jelo přes 30 běžců!! Taky aby ne, když šlo o první závod po dlouhé karanténě.

Z holek nejlépe běžela Anička Nováková, která doběhla čtvrtá (ale třetí v oblasti), Káťa pátá (ale také třetí v oblasti) a Alča druhá (první v oblasti). Hezké umístění má i Pinďa s Evou, které se umístily v TOP10 a v rámci Vysočiny obsadily 5., respektive 3. místo.

U kluků doběhl Tobík s Matějem Bělouškem první, respektive druhý v Nkách, Tonda taky vyhrál a Miki s Matyášem v TOP10. V dospělých zabodoval Hubánek na krásném 12. místě a Karlos s Pavlem také v TOP10 (Pavel třetí v oblasti).

Všem gratulujeme a hodně štěstí tento víkend na dalších dvou závodech (sprint v Telči a middle u Jindřichova Hradce). A zároveň dnes pořadatelé Botasu zrušili limit přihlášek, tak kdo se nestihl přihlásit, tak má ještě příležitost.

- Pepík -

2.5.2020 Tréninky v době koronavirové

01 - Nová Ves - mapa, bez cest, GPS, výsledky - už sebráno

02 - Revize posedů - Chotěboř - mapa, fotoprůkazkaGPS, výsledky - probíhá

03 - Štikov - mapa, GPS, výsledky - už sebráno

04 - Zvířátkový trénink Nová Ves - mapa, GPS, výsledky - už sebráno

05 - Velikonoční vajíčko - mapa, GPS, výsledky, velikonoční zajda - mapa, GPS, výsledky - probíhá

06 - Okruhy Obolce - mapa, GPS, výsledky, keška - už sebráno

07 - Jarní dny orientace - mapa, Kahoot odpovědi - probíhá

08 - Kamenný okruh linie - mapa, výsledky, segment STRAVA - probíhá

09 - 100 kontrol - mapa, popisy, GPS, výsledky - probíhá, ale není rozneseno

10 - Mosty a lávky - mapafotoprůkazka, GPS, výsledky

- Alča -

5.3.2020 Piktogramiáda

Ve čtvrtek jsme si v hale otestovali, jak jsme na tom s orientací mapy, mapovými značkami, popisy kontrol a rychlostí ražení. To vše v jedné hře, kterou jsme pojmenovali Piktogramiáda.

výsledky a fotografie mladší, starší

 

Další tréninky

19. 3. poslední trénink v hale

26. 3. první jarní trénink - start od 15:00 u čističky

2. 4. trénink odpadá - Pódiové skladby

- Eva -

12.12.2019 Čertovský závod 2019

Ve čtvrtek 12.12. jsme uspořádali tradiční Čertovský závod, poprvé s využitím elektronického ražení se vydalo na jednu ze tří tratí přes 70 závodníků.

Výsledky, mezičasyfotky, dlouhá trať.

- Eva -

23.11.2019 Podzimní report

Tradičně jako každý rok jsme informovali chotěbořskou veřejnost o našich akcích v Chotěbořském Echu. Na článek se můžete podívat zde, nebo jej dohledat v celém magazínu.

- Pepík -

4.11.2019 Zazvonil konec, a Ligy Vysočiny je konec

 
Podzimní část (a vlastně i celá letošní) sezóna je již minulostí a je tedy na čase si shrnout letošní výsledky podzimní Ligy Vysočiny.
 
V druhé části této série se běželo pouze 6 závodů v rozmezí 2 měsíců. Původně tedy bylo plánovaných 7, ale rozrostlá rodinka Kůrovců si řekla že ne, snědli nám půlku lesa u Růžené, a kvůli těžbě dřeva se nemohl závod uskutečnit. Nakonec se tedy konal pouze dvojzávod v Chocni a další 4 oblasťáky (PZR - krátká, CHT - klasika, SJI - opravdu hodně dlouhá klasika, TTR - krátká).
 
Mezi dětmi obhájila jarní vítězství Anička Nováková (D10) a Tonda Šťastný (H10N). Velkým skokem z 13. místa z jara se na první pozici dostala i Barča Paulová (D12) a spolu s Matyášem, Jirkou Kocourkem a Káťou si vyběhla licenci B. Káťa v nové kategorii skončila na celkovém druhém místě (D14, na jaře druhá v D12) a Matyáš s Jirkou 4. resp. 7. (H14). Novou kategorii si vyzkoušel i Tobík Novák, který doběhl třetí (H10). Ve stejné kategorii obhájil ještě Mikuláš Klusáček druhé místo. Celkově to vypadalo takto:
 
D10
1. Anička Nováková (na jaře 1.)
D12
1. Barča Paulová (na jaře 13.)
26. Míša Jelínková (na jaře 25.)
D14
2. Káťa Běloušková (na jaře 2. v D12)
13. Pája Paulová (na jaře 14.)
H10N
1. Tonda Šťastný (na jaře 1.)
H10
2. Mikuláš Klusáček (na jaře 2.)
3. Tobík Novák (na jaře 2. v H10N)
H12
17. Víťa Krupička (na jaře 13., ale na podzim zaběhl pouze jeden závod)
H14
4. Matyáš Novák (na jaře 5.)
7. Jirka Kocourek (na jaře 14.)
9. Jára Jelínek ml. (na jaře 17.)
 
Mezi dospělými jsme oficiálně bodovali pouze u kluků, a ještě k tomu díky veteránům. Navíc většina z nich střídala kategorie, takže Pavel doběhl 4., Hubánek s pouze dvěma závody 18. a Karlos s jedním mezi dospělými 30. Celkové pořadí:
 
H21C
4. Pavel Novák (na jaře 11.)
18. Hubánek (na jaře 5.)
30. Karlos (na jaře 25.)
40. Honzík Žanda ml. (na jaře 37.)
47. Jaromír Jelínek st. (na jaře 51.)
H21D
4. Martin Hanousek (na jaře 5.)
7. Honzík Žanda ml.
 
Naše holky jsou nejspíš až tak dobrý, že se kvůli E a R licenci nezapočítávají do hodnocení Ligy Vysočiny. Tak si shrneme alespoň letošní Český pohár. Tady Kamča skončila 26., Alča 29. a Janča 48. Celkové výsledky zde.
 
Lépe už se dařilo veteránům (nebo Masters běžcům?? :D ). Pinďa i Eva obhájily jarní výsledek a skončily 2. v D35, resp. 4. v D45. V D35 ještě doběhla Hanka Paulová šestá a Lenka Klusáčková desátá. Mezi muži nejlépe doběhl Karlos a v H35 získal první místo. Ostatní umístění:
 
D35
2. Lenka Pinďa Šťastná (na jaře 2.)
6. Hanka Paulová (na jaře 12.)
10. Lenka Klusáčková (na jaře 8.)
35. Ilča Běloušková (na jaře 36.)
D45
4. Eva Voborníková (na jaře 4.)
H35
1. Karlos Šťastný (na jaře 13.)
14. Pavel Paul (na jaře 18.)
21. Luděk Klusáček (na jaře 23.)
30. Pavel Běloušek (na jaře 25.)
H45
15. Petr Voborník (na jaře 11.)
28. Honza Žanda (na jaře 9.)
 
Celkové výsledky všech kategorií naleznete zde.
 
Všem přeji poklidnou zimní pauzu a snad se uvidíme na nějakém tom výběhu, nebo na jednom ze čtyř běhů do vrchu Železnohorského poháru (a samozřejmě na besídce ;) ).
- Pepík -

24.10.2019 Tréninky

5. 9. - Atletický stadion výsledky

12. 9. - Obolce - výsledky

19. 9. - Nová Ves u Chotěboře - výsledky

26. 9. - Bílek - výsledky

27. 9. - Oddílový přebor na 1 km - výsledky

4. 10. - Tykvový závod - výsledky, fotky, fotky IIGPS

10.10. - za silem - výsledky, GPS

12.10. - Tykvový závod Nová Ves - výsledky, fotky

17.10. - Perno - výsledky, GPS

24.10. - Pod lavičkou, výsledky, GPS

31.10. - začínají zimní tréninky v hale, mladší začínají v 15:00, starší v 16:00 , sraz 10 min před začátkem tréninku u vstupu do haly

V pátek 13. září začínají atletické tréninky na letním stadioně 14:15 - 15:30.

- Alča -

21.10.2019 40 stromů za CTB

"Zrušeno. Závod byl zrušen z důvodu kůrovcové kalamity - s pořádáním nesouhlasí Lesy ČR" stojí v ORISu u závodu Ligy Vysočiny, který pro nás chystal oddíl TJ Růžená.

My jsme v sobotu ovšem nelenili a vyrazili do Pelestrova, kde se konala akce Lesů ČR s názvem Den za obnovu lesa. Překvapilo nás jak byl vysoký zájem sázet malé stromky a něco se dozvědět o našich lesích. Připraveno bylo minimálně 500 účastníků. Nejdříve jsme se dozvěděli něco z lesní pedagogiky a potom jsme již přiložili ruku k dílu. Vyčistili jsme prostor ve kterém se mělo sázet. Lenka, Pavel a Hanka kopali krumpáčem díry na sazenice a já s Mikym jsme sázeli sazenice buků a modřínů. Společnými silami jsme za náš klub vysázeli přibližně 40 stromů. Jako odměnu jsme si odnesli semínka na vypěstování vlastních stromů. A už dnes se těšíme až se za pár let  proběhneme v "našich lesích" kolem Pelestrova.

Fotky

- Káťa -

- Alča -

18.10.2019 Víkend ve znamení osmiček

V sobotu 5. 10. se v rámci MČR štafet v Tisu u Blatna konal veřejný závod žákovských kategorií, který je ovšem pro žáky také takovým malým mistrovstvím. Hájila jsem (Káťa) barvy Vysočiny v kategorii D12.
 
Startovala jsem v tříčlenné štafetě spolu s dvěma závodnicemi z Jihlavy. Mým úkolem bylo rozbíhat vysočinskou štafetu a na diváckém úseku na mě holky volaly, že jsem pátá, ale chybka v pytlíku (není hustník jako hustník :-D ) mě stála pět míst (čas 25:01)  a štafetu Hance (SJI) jsem  předávala na desáté příčce. Hanka svůj úsek doběhla jako dvanáctá (26:41) , ale díky chybám jiných štafet  Sylva (SJI) rozbíhala na osmém místě. Ta svůj úsek finišovala jako třináctá v pořadí (27:07), ale těžký terén zamotal hlavu i ostatním družstvům a díky tomu tým D12 z Vysočiny udržel osmé místo v konkurenci dvaceti osmi týmů z celé republiky.
 
V neděli vyvrcholila sezóna celostátních závodů soubojem oblastních výběrů žactva. Ve hře měla Vysočina letos tři osmičlenná družstva. Čekala nás štafeta složená z osmi závodníků v kombinaci DH12 a DH14. Já jsem si vyčkala 109 minut a 27 vteřina na předání od Sylvy, která mi předávala štafetu na sedmé příčce a já jsem jí svým zaběhnutým časem 28:44 zvládla udržet a předat ji tak Vláďovi (SJI). Pak už bylo na ostatních, jak jim terén a mapa sedne. Nakonec jsme se zařadili na (OPĚT :-D ) osmé místo mezi dalšími třiceti šesti osmičlennými týmy.
 
Studený víkend v pěkném terénu okolí Tisu zakončil celostátní orienťácké závody, ale už teď se těším, až příští rok začnu v lesech prozkoumávat mapu pro kategorii D14.
- Káťa Běloušková -

7.10.2019 Družstva 2019

Druhou částí víkendového šampionátu byly nedělní družstva. Běželo se ve stejném prostoru, jenom tratě byly postaveny trochu odlišně. Po loňském parádním výsledku (23. místo, zřejmě jedno z nejlepších umístění v novodobé historii CTB) jsme si stanovili jasný cíl - pokořit hranici TOP20 a zároveň porazit ostatní oddíly z oblasti, tj. Chrast, Jindřichův Hradec a dvě družstva z Jihlavy.

Na první úsek nastoupil Karlos, bohužel spolu s Kadlem z Jihlavy se mu podařilo v jedné části vyběhnout z mapy a na konci předával na 40. pozici, ale alespoň bylo co stahovat. Na druhý úsek tedy nastoupila Kamča a začala stíhačka. Podařilo se jí doběhnout Chrast i Jihlavu B a předávala na 29. místě. Následující kombinace Hubánka na nejdelším úseku (který se nechal Karlosem inspirovat a zaběhl na vteřinu shodný čas) s Jančou nám stáhla dalších 6 míst a po čtvrtém úseku jsme byli průběžně 23., s 3 minutovým náskokem na Jihlavu A. Následoval 5. úsek v podání Pavla, kterému se bohužel jedna kontrola schovala a Jihlava A byla opět před námi. Bohužel pořadatelé se zřejmě rozhodli závod trochu urychlit a nám pak, spíš než o zpětné seběhnutí Jihlavy, šlo o to, abychom se vyhnuli Hanba startu (kterému jsme se v uplynulých letech bravurně vyhýbali). Alča tak sice náskok trochu stáhla, ale bohužel jsme se o dvě minutky do hromaďáku nevešly... Poslední úsek v podání Pepy tak nakonec nebyl tolik o kombinaci mapařiny a běhu, jako spíš snaze neztratit kontakt s ostatními a pokusit se nahnat alespoň posledních pár vteřinek k dobru. To se mu zprve dařilo, než doběhnul na předdiváckou kontrolu kde si spletl kódy a zbytečně si nechal ostatní utéct.

V celkové bilanci (2015 - 24., 2016 - 28., 2017 - 28., 2018 - 23.) jsme tak nakonec brali 25. místo, s 6 minutami na 24. Jihlavu a pouze 11 minutami na vysněné 20. místo. Tak až příští rok...

Celkové výsledky a fotografie, dokument na ČT sport.

Samozřejmě ještě nesmíme zapomenout na paralelní závod oblastních výběrů, kde Kátino družstvo doběhlo na 8. a Matyášovo na 23. příčce!!! Jejich pohled na celý víkend třeba sami shrnou v podobné reportáži.

- Pepík -

6.10.2019 MČR Štafet 2019

Uplynulý víkend jsme se zúčastnili MČR ve štafetách, družstvech a oblastních výběrech. Běželo se v nově zmapovaném lese v Tisu u Blatna, někde mezi Plzní a Karlovými Vary, a na pořadatelské křeslo usedla Pragovka.

Za naše CéTéBéčko startovalo 8 závodníků. Káťa s Matyášem běželi za Vysočinské štafety a doběhli na krásném 8., resp. 13 místě.

Další štafeta byla ve složení našich žen. Ty startovaly z 5. místa, ale nakonec do cíle doběhly jako 13. V Českém poháru ale setrvaly a končí na 5. pozici. Případně si můžete proglédnout GPS tracking

Poslední štafetu tvořili nejmladší veteráni. Těm se závod vyvedl na výbornou a ve složení Karlos - Pavel - Hubánek doběhli na krásném šestém místě!! Celkové výsledky si můžete prohlédnout zde.

- Pepík -

1.10.2019 MČR štafet a družstev

V sobotu budeme mít na startu v Tisu u Blatna kromě tradiční dámské a pánské štafety také dva zástupce v dresu oblasti Vysočina. Káťa (na fotce od Vojty Illnera při úspěšném prvním úseku na ČPŠ, kde doběhla 2. hned za Aličkou G.)  rozběhne štafetu D12 a Matyáš bude finišovat v H14. Nominace je zde

V neděli se naše družstvo dospělých pokusí o výsledek v TOP20 a překonat tak loňské 21. místo. Káťa s Matyášem budou startovat v osmičlenném družsvu oblasti Vysočina.

Všechny potřebné informace včetně odkazů na GPS tracking najdete na webu závodů.

- Alča -

30.9.2019 Den za obnovu lesa

Buďtě i Vy součástí unikátnÍ akce Lesů ČR Den za obnovu lesa, která proběhne v sobotu 19.10. na 12 místech po celé republice. V tento den se symbolicky zahájí výsadba nových lesů, které budou růst po další generace. Na Vysočině můžete vysadit svůj strom v lese u Pelestrova, který je nám díky pořadatelům z JHB velmi dobře známý. Partnerem akce je i ČSOS.

Více info na sazimelesynovegenerace.cz

- Alča -

23.9.2019 Jablonecká klasika, MČR 2019

Týden po štafetách nedaleko Liberce se v JIzerských horách konala jetě jedna o-akce, a to domací šampionát na klasické trati kousek od Janova nad Nisou. Pořadatelé z Tatranu TJN přichystali távod v prostorech, kde se podobné mistrovství běželo naposledy před 10 lety. Šlo tedy o celkem "nový" terén, plný kamenů, skal, hustých pasáží a prudkých svahů. A jak se říká: "V Jizerkách buď prší, nebo se jde do kopce.", tak jelikož bylo oba dva dny krásně, museli jsme pořád šplhat do kopce.

Sobotní kvalifikace se u nás vyvedla jen některým. Výborně běželo naše dámské trio, kde Kamča s Alčou postoupily z rozěhů do A finále z 5. a 6. místa a Janča, která postoupila do finále B z prvníího nepustupového, tedy 7. místa. Dalším a posledním zástupcem v dospělých za náš oddíl byl Hubánek, který postoupil do finále C. Ovšem ostatním se rozběhy moc nepovedly. Honzovi neorazila jedna kontrola a aniž by si toho všimnul, tak pokračoval dál v závodě, díky čemuž skončil ve finále B a Pepa si závod spletl s turistickým výletem a po asi 20 minutách bloudění v dohledávkách skončil ve finále C.

Neděle se nesla ve znamení ještě větších kopců. Na závodnice v ženách čekala trať dlouhá 9,4 km s 420 metry převýšení a co se týče terénu, tak ten byl mnohdy ještě hůře běžitelný než při sobotní kvalifikaci. Nejlépe nakonec doběhla Alča jako 16., a hned po ní Kamča 21. Dařilo se i Janče, která skončila 11. v B finále, což vyšlo na celkové 32. místo na Mistrovství ČR na klasické trati a Hubánek doběhl jako 22. ve finále C. Jako obvykle gratulujeme!

Stránky závodu jsou k nahlédnutí zde a celkové výsledky zde.

foto: Vojtěch Illner

- Pepík -

22.9.2019 Víkend v Jizerkách

Náročnou trojkombinaci  štafety - sprint - štafety, která se běžela 14.-15. září v Kořenově a Českém Dubu, zmákli kromě našeho dámského tria také Káťa Běloušková a Matyáš Novák hájící barvy Vysočiny.

Hned první sobotní závod českého poháru štafet s centrem v Horním Polubným, nám přinesl dvojnásobnou radost, když si dámy již podruhé v této sezóně doběhly ve složení Alča-Jana-Kamča pro bronzové medaile a 28 bodů do hodnocení ČPŠ. Dramatický průběh závodu, ve kterém se hodně chybovalo, si můžete přehrát na GPS záznamu. Chvilku před tím, než Jana předala štafetu Kamče, nám udělaly radost doběhy Aličky Gregorové a Káti Bělouškové pro první a druhé místo v kategorii D12.

Odpoledne zazářila na zajímavém sprintu v Českém Dubu nejvíce Káťa, která brala v D12C bramboru, Matyáš byl 15. v H14C.

Nedělní štafety rozběhla Káťa na druhém místě, celkově byla její vysočinská štafeta 7. v D12. Matyáš finišoval na krásném 3. místě v kategorii H14. Holky skončily v D21 12., jejich počínání je k vidění zde.

- Alča -

22.9.2019 Prázdninový report

Koncem prátdnin vyšel v Chotěbořském Echu článek o našich prázdninových aktivitách. Můžete si ho přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

9.9.2019 Tykvový závod 2019

Zveme Vás na tradiční Tykvový závod, který se letos uskuteční v pátek 4. října v Sokolovcích u Mikeše

- Eva -

1.9.2019 Interkompas 45

Poslední prázdninový víkend se náš oddíl rozdělil na dvě poloviny, s plánem zazávodit si na posledních letošních vícedenních závodech. Zatímco jedna polovina klubu vyrazila do Litošic na Cenu východních Čech (kterou letos pořádaly Pardubice u Litošic), druhá půlka odcestovala do jižních Čech, kde u obce Číměř v táboře Bílá skála pořádal Jindřichův Hradec první ročník třídenního Interkompasu 45! Šlo o opravdu pěkné závody v různorodém prostředí plném kamenů, kopců, svahů a zelených hustníků v ještě lepším centru s teplým jídlem a občerstvením. A hlavně, narozdíl od tradičních Východek nám poslední srpnový víkend konečně nepršelo! :D

Vše vypuklo už ve čtvrtek, když organizátoři připravili netradiční doprovodný závod v obci Dolní Pěna. Zde se totiž nachází největší keřový labyrint ve střední Evropě (tvoří jej až 12 tisíc keřů), což je pro orienťáka pořádnou výzvou. Mohli jsme si tedy vyzkoušet opravdové O-bludiště a nejrychlejší vyhráli i menší cenu. Od nás se do Pěny vypravili pouze Šťastnovi, ale celé odpoledne si chválili.

První opravdový závod se běžel až v pátek. Šlo tradičně o middle a běželo se zhruba 2 km od centra. Nejlépe od nás běžel Tonda, který vyhrál fáborky a holky, protože Kamča doběhla jako druhá v hlavní dámské kategorii a následovaly ji holky Janča s Alčou, které doběhly na třetím, resp. čtvrtém místě. 

Druhý den byla na řadě klasika. Ta se běžela kousek od pátečního middlu, ale kvůli velké vzdálenosti vybudovali pořadatelé nové shromaždiště na 4 km vzdálené louce. Zde opět zabodoval Tonda s Kamčou, když oba dva vyhráli své kategorie.

Poslední den se běžela zkrácená klasika s hendicepovaným startem. Kamča měla z obou dvou dnů slušný náskok, takže ho v cíli ještě navýšila a doběhla jako první. Chvilku po ní přiběhla i Alča, které celý týden nebylo dobře, ale i tak vybojovala krásnou bramborovou medaili. No a Tonda opět vyhrál a v celkovém pořadí skončil suveréně na prvním místě!

Všem našim reprezentantům děkujeme a těšíme se na podzimní sezónu. Ahoj.

Foto: Helena Hudečková

- Pepík -

19.8.2019 Budislav opět za námi

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme se v půlce srpna vydali na soustředění do Budislavi, které každoročně pořádá chrasťácký oddíl. Zaběhli jsme si několik tréninků v Toulovcových Maštalích (někteří na vrstevnicovce, jiní s normální mapou), pod taktovkou Kuby Hledíka jsme si vyzkoušeli knock-out sprint po táboře a přilehlém okolí, Alča nám připravila zajímavý sprint/nesprint (u kterého se muselo více přemýšlet než běhat), někteří si zajezdili MTBO, zaběhli si razící kolečko, zatancovali na karnevalu, zasmáli jsme se při Times Upu a karetní hře Mao (kykyryký), udělali si výlet do Litomyšle a Pepíno oslavil své dvacetiny (pozn. autora :D ).

Zkrátka se celý týden povedl na výbornou a my už se těšíme na příští rok!

- Pepík -

11.8.2019 Chotěboř na YO!CAMPU

První srpnový týden se v Jizerských horách uskutečnil první ročník soustředění pro mladé o-běžce, o-pořadatele a o-nadšence - Yo!Camp 2019. Tento kemp byl určen převáně pro ty, které zajímá orientační běh i z druhé stránky, a to organizace závodů, mapování, trénování děti apod. Od nás se týdenního o-pobytu účastnil Pepíno s Alčou.

Během celého týdenního programu jsme absolvovali celou řadu zajímavých přednášek od zajímavých lidí, besed s reprezentanty, workshopů, vyzkoušeli si zmapovat část lesa a v neposlední řadě jsme si šli i párkrát zaběhat. Ve středu jsme se zajeli podívat do Jablonce nad Nisou a vyzkoušet si sprint v rámci Mistrovství Evropy lesníků. Alča si i navíc vyzkoušela přednes své diplomové práce a se svými osobními zkušenostmi z trénování se ve čtvrtek podělila s ostatními mladými trenéry. 

Celá akce proběhla za podpory svazu a sám za sebe si myslím, že se jí nemohli zhostit lepší organizátoři, než právě Honza Picek s Jančou Kubátovou. Děkujeme za celý týden a věříme, že během následujících let veškeré zkušenosti použijeme v praxi.

- Pepík -

10.8.2019 EFOL 2019 - Mistrovství Evropy lesníků

Začátkem měsíce srpna se v Jablonci nad Nisou konal 26. ročník Mistrovství Evropy lesníků v orientačním běhu (EFOL). Tyto závody vznikly před několika lety v Německu a pro to, aby se závodník mohl přihlásit, musí jeho rodina buď vlastnit část lesa, nebo vystudovat lesnickou školu či pracovat v lesnickém průmyslu.

Náš oddíl zde reprezentovaly dvě členky (Janča s Alčou), které si zaběhly hlavní dámskou kategorii. První den - ve středu - byl na řadě sprint v Jablonci. Běželo se v jižní, kopcovité části města a v přilehlém lese. Nejlépe doběhla Alča, které se podařilo zvítězit, a dvě minuty po ní doběla Janča, která získala bramborovou medaili. Následující den byl na řadě middle. Ten se běžel v okolí lyžařského areálu Břízky na druhé straně města. Zde si holky vzájemná místa prohodily, Janča brala medaili za druhé místo a Alča za třetí. Po pátečním dnu plných exkurzí se v sobotu uskutečnil poslední závod, a to štafety. Těch se od nás účastnila pouze Alča a společně s Monikou Wiesnerovou a Johankou Šimkovou odjely se zlatou medaiílí za Českou republiku!!

Gratulujeme!!

- Pepík -

30.7.2019 1. Mistrovství Evropy univerzit v OB

Na konci července hájila Alča barvy Univerzity Karlovy na prvním Mistrovství Evropy v orientačním běhu, které probíhalo v Olomouci a okolí. Mistrovství bylo plné sprintů: první sprint byl prolog v Prostějově. Po dni volna (případně middlového modelu) následoval náročný horký den, kdy se běžela sprintová kvalifikace na Bouzově (ze které ale postupovali do finále všichni, a tak bylo nutné akorát dokončit v časovém limitu a nediskonut). Po vlažném výkonu a sérii chyb jsem skončila až 25., což znamenalo, že startovala ve finále na začátku startovního pole. Finále se běželo v Mohelnici a po stabilním pomalém výkonu to v cíli bylo konečné 19. místo.

Jediná lesní disciplína, krátká trať, se běžela na mapě Velký Kosíř. Cestou na jedničku jsem nabrala závodnici startující interval přede mnou a doběhla s ní závod až do cíle. Bohužel se mi nepodařilo se plně koncentrovat na vlastní závod, a tak jsme několikrát chybovaly. Chybovali však i ostatní a průměrný výkon stačin na 17. místo.

Závěrečným závodem šampionátu byly sprintové štafety, které jsem běžela s Pítrou za UK v kategorii WW. První kolo jsem rozběhla rozumně a předávala jsem v kontaktu ve druhé skupince. Pítra na svém prvním okruhu sice lehce chybovala, ale běžecky to dotáhla a předávala mi na 3. místě těsně za lotyšskou univerzitou. Ve druhém kole jsem lehce zpomalila u špatného zákresu mapy, kde se na mě dotáhla Anička (UPOL), která využila znalosti terénu a zvolila vhodnější stopu na dlouhém postupu, kde se přede mě dostala a v závvěru ještě lehce cukla. V závěrečném úseku zaletěla Pítra nejlepší čas a vytáhla naši štafetu z brambory na stříbro!

Stránky mistrovství

Dokument z mistrovství bude na ČT sport ve čtvrtek 1.8. 

- Alča -

14.7.2019 Botas je tu

Začalo léto, a s ním stejně jako každý rok sezóna prázdninových vícedenních závodů. A to znamená jediné: Botas je tu!!

Botas, nebo chcete-li H.S.H Vysočina Cup, je jedním z nejprestižnějších etapových závodů u nás (letos se běžel již 26. ročník). Každoročně ho pořádá chrastecký oddíl v různých koutech Vysočiny, a pro nás rodáky z Vysočiny by byla ostuda se ho nezúčastnit (nebo z části nepomoct při jeho organizaci). Doprovází ho tuna více i méně důležitých doprovodných závodů a akcí a každoročně přiláká stovky zájemců z celé České republiky. Zejména Mistrovství Galaxie a přiehlých vesmírů v pivních štafetách, kterého se letos zúčastnilo rekorních 40 štafet (i zde jsme měli dva zástupce, Pepu a Karlose).

Náš oddíl zde reprezentovalo 24 členů. Největším úspěchem bylo rozhodně Alčino medailové umístění v dámské elitě, kdy v neděli startovala z 3. pozice a při doběhu si toto místo dokázala udržet (v cíli ukázala záda dvoum pardubickým závodnicím, které s ní o toto místo usilovaly). V poslední etapě zabojovala i Kamča a vytáhla se na krásné 8. místo s třetím nejrychlejším časem na etapě!. Dále musíme pogratulovat Tondovi a Kátě, kteří do sbírky přidali další 2 medaile (Tonda druhý v H10N, Káťa třetí v D12). Poslední medaili přidal Pepa v H21C, kde doběhl jako druhý. 

My nakonec děkujeme pořadatelům (jsme 1/5) a příší rok naviděnou. #botasuzsezaseblizi

Fotky najdete v galerii.

 

- Pepík -

16.6.2019 Pilák

Ve čtvrtek 20. června bude tradičně závěrečný výletní trénink v rereačním areálu Pilák ve Žďáru nad Sázavou. Trénink bude společný s oddílem PZR a bude na čipy! Vystartovat na 3 různé tratě bude možné mezi 15. a 17. hodinou.

Trénink je otevřený pro širokou veřejnost, tak neváhejte a dorazte.

Online výsledky

- Alča -

15.6.2019 Sportovní tábor

19. - 23. srpna pořádáme v Libici sportovní příměstský tábor.

Zbývá již jen pár míst, tak neváhejte a přihlaste se! -plakát-

- Alča -

14.6.2019 Jarní tréninky

17.5.2019 CTB na olympiádu!

Ve čtvrtek byla oznámena nominace na IX. letní olympiádu dětí a mládeže v Liberci. Na konci června bude Kraj Vysočina reprezentovat osmička závodníků kategorií DH12 a DH14, po dvou v každé kategorii.

Díky vyrovnaným jarním výkonům (průběžsné 2. místo v LV jaro) si Káťa Běloušková vyběhla místo v týmu D12.

Gratulujeme a budeme držet palce!

- Alča -

16.5.2019 World Orienteering Day 2019

Ve spolupráci se ZŠ Smetanova jsme uspořádali WOD. I přes nepřízeň počasí se na trať vydalo 451 běžců!

Dopoledne běželo 203 dětí 1.-4. třídy ve skupinkách společně s učiteli, asistentkami a deváťáky.

Žáci 5.-7. třídy absolvovali trať sami nebo ve dvojicích (175 závodníků).

Odpoledne zdodalo tratě 66 běžců.

Výsledky, Fotky

- Alča -

15.5.2019 Český pohár štafet

V sobotu dopoledne bylo v Šumperku rušno. Ve spritnu, který byl zařazen do WRE, ČP a ŽA, startovalo téměř 1300 závodníků. Tratě byly zajímavé, naše holky v elitě běžely s GPS, nejrychleji zaběhla Kamča na 8. místě. O nejlepší výsledek se postarala Anička Nováková, která zvítězila v kategorii D10C.

Odpoledne se běžel ČP štafet, kde Jana-Alča-Kamča běžely vyrovnaný závod a bojovaly o medaile. Nakonec z toho byla tradiční brambora. Stejně tak si pro 4. místo doběhla i štafeta KCTM v kategorii D12, kterou rozbíhala Káťa Běloušková.

V neděli si sice Jana s Alčou prohodily úseky, ale předávaly opět na 3. pozici, kterou lvice Kamča udržela když s vykloubeným prstem bojovala na trati a v závěrečném dlouhém blátivém finiši nedala štafetě PHK šanci.

O lvici Kamče a hlavně lvíčeti Aličce si můžete pustit video na iVysílání ČT z Pražských Velikonoc, kde Kamča s přehledem vyhrála elitu.

foto: Kade

- Alča -

24.4.2019 Přebor škol

Ve středu 24.4. jsme pořádali okresní kolo Přeboru škol v OB. Za chladného a větrného počasí se na osmi tratích, určených pro děti od prvního stupně až po středoškoláky, proběhlo 113 závodníků. Nejobsazenější byly kategorie nejmladších dětí, a to i díky projektům OB do škol a Výukové mapy, které jsme vydali v Chotěboři, Libici nad Doubravou a Nové Vsi u Chotěboře.

Výsledky jednotlivců, výsledky družstev, fotogalerie, krajské kolo.

 

- Alča -

19.4.2019 Velikonoční kufrování

Na Velký pátek proběhla tradiční akce Velikonoční kufrování. Pro zájemce byly připraveny jako obvykle tři různé tratě, přičemž na té nejdelší byly vymazané cesty. 

S krátkou tratí si nejrychleji poradil Mikuláš Klusáček, se střední Káťa Běloušková a s nejdelší Alča Voborníková. Nejen na vítěze čekaly ovečky z dílny Paulů viz foto.

Prohlédněte si kompletní výsledky a fotky, fotky od Jitky 

Na viděnou na další akci pro veřejnost: World Orienteering Day ve čtvrtek 16.5.2019

- Alča -

14.4.2019 Káťa s Janou mistryněmi oblasti ve sprintu

V sobotu 13.4. jsme pořádali 2 závody v Nové Vsi u Chotěboře: krátkou trať a oblastní mistrovství ve sprintu

Naší mládeži se opět dařilo:

krátká trať: D10 4. Anička Nováková, D12 2. Káťa Běloušková, 5. Bára Paulová, H10 4. Mikuláš Klusáček, H10N 1. Tobiáš Novák, 2. Tonda Šťastný

sprint (umístění v oblasti Vysočina): D12 3. (2.) Anička Nováková, D12 3. (1.) Káťa Běloušková, 8. (4.) Bára Paulová, D21 1. Jana Benešová, H10 5. Mikuláš Klusáček, H10N 1. Tonda Šťastný, H12 5. (4.) Víťa Krupička, H14 6. (5.) Matyáš Novák

Obsáhlé fotogalerie z obou závodů od Alči, Jirky Čermáka ml. i st a Františka Šťastného naleznete v galerii SK Chotěboř.

- Alča -

8.4.2019 1. závod LV

Prvním závodem jarní sezóny na Vysočině byla v sobotu klasická trať v Chacholicích, kterou uspořádal oddíl SK OOB Chrast. Do sezóny jsme vstoupili úspěšně s 9 medailovými umístěními. V ženách vyhrála Alča a v kratší pánské kategorii zvítězil Honzík a Martin bral bronz. Na liniové trati vyhrál Tonda před Tobíkem a druhá byla také Anička, která se vydala na trať D10. V nejmladší veteránské kategorii brali stříbro Lenka s Karlem, když šla Lenka celou dobu velmi vyrovnaně a čas chyb vyhodnotil ORIS na 0:00 a Eva urvala bronz v D45. V H21C šel velmi dobře Hubánek, který před sebe pustil pouze 4 borce z Jihlavy a za zmínku stojí také čtvrtá místa Mikiho (H10) a Matěje v HDR.

- Alča -

6.12.2018 Čertovský závod 2018

Ve čtvrtek 6.12. proběhl tradiční Čertovský závod.

Na krátké trati vyhrál Tonda Šťastný, střední zvládli nejrychleji Tomáš a Dušan Vránovi a na nejdelší trati kraloval Honzík Žanda. Kompletní výsledkyfotogalerii naleznete na stránkách sch.cz.

Děkujeme za pomoc při sběru kontrol Pepíčkovi, který zvládl dlouhou trať jako paměťák.

- Alča -

4.12.2018 Podzimní sezóna za námi

Koncem listopadu jsme informovali širokou veřejnost o našich podzimních aktivitách v Chotěbořském Echu. Samotný článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

18.11.2018 Čertovský závod

Zveme všechny na Čertovský závod, který se koná ve čtvrtek 6. prosince. Start se nachází u budovy Policie ČR a bude možno vystartovat mezi 16:30 a 18:00.

Přihlášky posílejte Evě na email do 1.12.2018

Více informací najdete zde.
 

- Alča -

26.10.2018 Zimní tréninky

Od listopadu budeme chodit od 16:00 do 17:00 do tělocvičny ZŠ Smetanova Chotěboř (1) (Jitka Štindlová, Lenka Klusáčková), do sportovní haly TJ (2) (Eva Voborníková, Gabriela Svobodová) a do sportovní haly Gymnázia Chotěboř (3) (Alena Voborníková). Sraz před daným objektem v 15:55.

Rozdělení do tréninkových skupin naleznete zde.

Každý pátek probíhají atletické tréninky s Alčou od 14:30 do 15:30 na atletickém ovále.

Pravidelné nedělní výběhy začnou 11. 11., sraz v 9:30 u kapličky sv. Anny.

- Alča -

25.10.2018 Výsledky podzimních tréninků

19.10.2018 MČR klubů 2018, Bavorov: O tři roky starší, o jedno místo lepší

Před třemi roky jsme s klubem získali ve vracovských dunách legendární 24. místo. Poslední dva roky máme stabilní formu 28. místa. Ale to je už historie. Letos jdeme nahoru, i když nakonec jen o jediné místo. Ale zaplaťpánbu za mírný pokrok v mezích zákona.

Letošní MČR klubů poznamenalo rekordně krásné počasí s teplotami nad 20 stupňů a pěkně přehledné shromaždiště u jihočeského Bavorova. Vývoj úspěchu našeho týmu Cetebe (plným názvem "Cetebe 98,6%-ban hasznosítható C-vitamin") byl následovný:
 • 1. úsek: Pro úspěch je vždycky zásadní prvník krok; však Pavel by vám po sobotní minele ve veteránské štafetě mohl povídat. Nakonec po týmovém "meetingu" nastoupil Hubánek a jako ostrý pes se slibně zakousl hned do úvodního kopce, který měl 100m převýšení. I dál si počínal velmi zkušeně a doběhl na slibném 33. místě, jen kousek od 30. místa.
 • 2. úsek: Díky síle našich žen je už tradiční taktika na druhém úseku sbíhat, co to půjde. Kamče se podařilo radikálně posunout tým hned o polovinu pole (na 17. místo) díky 10. místu na svém úseku. Nicméně i u ní by se jedna větší chyba našla.
 • 3. úsek: Letos se do týmu po roční pauze vrátil Pepík, o kterém z předloňských klubů v Prysku víme, že je srdcař. Výsledkem bylo omlazení týmu, který má bez Pepy věkový průměr - věřte či nevěřte - veteránských 35 let. Pepa nás, stejně jako předloni v Prysku, podržel (32. na úseku) a doběhl 24.
 • 4. úsek: Janča se vydala na nejkratší úsek a i když její výkon bylo 13. místo na úseku, nebylo to vůbec nešťastné místo, naopak. Janča nás zpátky stáhla na 17. místo.
 • 5. úsek: Pavel se zodpovědně vydal sbírat terčíky na nejdelší úsek. Ještě před průběhem udržoval fantastické 17. místo na tomto úseku, kde byla velká porce špičkových běžců. Pak následovala chybka, doběh na 23. místě, ale s malým odstupem na několik dalších týmů a s rezervou 6 minut na další tým  (28. na úseku).
 • 6. úsek: Alča byl opět náš triumf v rukávu. Stejně jako loni patřila na čelo v našem týmu dle pořadí na úseku (letos 11.). Stáhla na 16. místo, což bylo zkrátka neuvěřitelné.
 • 7. úsek: Na posledním úseku sebekriticky přiznávám, že mi to v kamenech a kopcích s rozviklaným kotníkem vůbec nešlo. Většinu závodu jsem běžel na slibném 21. místě, v závěrečném pytlíku mne ale bleskově přelétly ještě dvě štafety.
Konec dobrý, všechno dobré a už se těšme, co zase vymyslíme do dalšího roku.
 
V pátek odvysílala ČT půlhodinový záznam sobotního šampionátu štafet.
- Greg -

11.10.2018 Chotěboř na světovém poháru

Jak jistě všichni dobře víte, přes minulý víkend (4. – 7. 10.) se v Praze, Mladé Boleslavi a na Valdštejně konalo poslední kolo světového poháru v orientačním běhu, a ani na této velké o-akci jsme nemohli chybět.

Já (Honza) společně s Pepou jsme byli přítomni coby dobrovolníci. Musím říct, že to byla velmi dobrá zkušenost, protože nikdo z nás nebyl u pořádání tak velkého závodu. Po krátkém vstupním dotazníku jsme nakonec byli přiděleni do sekce stavby arén, což mělo určité výhody i nevýhody, například stavba jednotlivých arén až do noci.

První den byla na programu stavba arén Olymp a Výstaviště, kde se běžela zbrusu nová disciplína knock-out sprint. Druhý den, tedy v pátek, jsme brzy ráno vyjeli na Petřín, kde bylo zázemí sprintových štafet. Po pracovním dopoledni a obědě ve strahovské menze jsme bohužel museli odjelt na Valdštejn, tudíž jsme přišli o průběh závodu. V sobotu se v okolí Valdštejnu běžel middle, o kterém i světové špičky řekli, že na konci závodu jim už nezbyly žádné síly. A na poslední den si pořadatelé v centru Boleslavi připravili klasický sprint.

Velmi rád zmíním neskutečné výkony našich orienťáků. Ve čtvrtek se na Výstavišti velmi dobře porval s konkurencí Vojcek (Vojta Král) a získal skvělé zlato! Medailové hody nebraly konce, v pátek na Petříně si česká štafeta (Král, Nykodým, Knapová, Janošíková) doběhla v redukovaném pořadí pro třetí místo. Medailově neobvyklý víkend zakončil v sobotu na middlu Dým (Miloš Nykodým), který získal asi nejpřekvapivější zlato tohoto kola světového poháru. Můžeme jenom konstatovat, že se naši borci připravili na výbornou. Veškeré tyto závody navíc snímala Česká televize, proto pokud jste je neviděly v přímém přenosu, můžete se kouknout alespoň ze záznamu.

Další podobná o-akce se bude konat za dva roky, kdy se v České republice koná MS v MTBO, a poté v roce 2021 lesní MS v orientačním běhu.

- Honzík -

8.10.2018 14. závod LV

Předposlední závod Ligy Vysočiny uspořádali Broďáci za krásného podzimního počasí na Lipnici v náročném terénu loňského MČR na krátké trati. V hlavní kategorii dospělých si se spoustou kontrol poradili Lenka a Karel Šťastní, shodně třetí, kdy Lenka byla pouhých 53 s za vítězkou. V H10N jsme měli na stupních opět dvojí zastoupení, když Tobiáš Novák vyhrál a Tonda Šťastný obsadil druhou pozici. H12 ovládl Matyáš Novák a řekl si tak o místo ve vysočinském týmu na MČR štafet a družstev, které se běží příští týden. Mezi nominovanými je i Káťa Běloušková. V D14 uniklo třetí místo těsně Anetě Zbínové. Dobře si vedly naše veteránky, když v D35 byla Lenka Klusáčková 2., Hanka Paulová 4.  a Eva Voborníková 4. V D45. Posledním závod LV bude krátká trať v Olešné u Nového Města na Moravě 20. 10.

- Alča -

5.10.2018 Tykvový závod 2018

V pátek proběhl tradiční Tykvový závod, kterého se zúčastnilo 85 běžců. Výsledky a mapy naleznete zde, fotografie na sch.cz

- Eva -

1.10.2018 Kříšťálový kilometr

Poslední zářijové úterý se na chotěbořském oválu konal tradiční Křišťálový kilometr, leč již bez křišťálových medailí. Na start 100 m se postavili Michal a Majda Fikarovi (4. a 11. místo), v přípravce startovali sourozenci Anička a Tobík Novákovi, kteří shodně na trati 300 m brali bronz a rozdíl časů byl pouhé 3 desetiny (1:00,0,  1:00,3). V hlavním závodě na 1000 m byla Alča Voborníková nejrychlejší běžkyní v cíli za 3:15,1 a Eva Voborníková získala bronz v kategorii ženy H. Kompletí výsledky jsou zde.

Posledním závodem Chotěbořskécho běžeckého poháru je v neděli 7. 10. běh Okolo chotěbořského zámku. Využijte této příležitosti nahlédnout za zamčenou bránu zámku.

Foto: Tomáš Richter

- Alča -

22.9.2018 13. závod LV

V sobotu 22. 9. uspořádal oddíl UNITOP SKP Žďár nad Sázavou za krásného podzimního počasí další závod Ligy Vysočiny v autokempu Pilák. Klasická trať se běžela na mapě Adamák s hustou sítí cest a množstvím zajímavých terénních detailů po historické těžební činnosti, které by zasloužily i větší měřítko mapy. V našich barvách odstartovalo přes 30 závodníků a odvážíme si 7 medailových umístění, o které se postarali sourozenci Novákovi (Tobiáš 1. v H10N, Anička - 3. v D10 a Matyáš 3. v H12), rodina Šťastných (Lenka 1. v D35, Tonda 2. v H10N, Karel 3. v H35) a Alča 2. v D21C. Cennou bramboru bere Káťa v D12, nejpočetnější dámské kategorii, a Eva v D45. Kompletní výsledky tradičně v ORISu. Liga Vysočiny pokračuje již v pátek, 28. září v Čachnově (CHT).
Foto: Lenka Šťastná

- Eva -

18.9.2018 MČR na klasice

O víkendu proběhlo mistrovství na královské trati - klasice. Pořadatelé z SK Prostějov a KOB Konice připravili krásné závody s centrem v lyžařském areálu Kladky. Ke 100. výročí vzniku Československa se po 25 letech uspořádal šampionát pro Čechy i Sováky zároveň. V sobotní kvalifikaci se naši umístili následovně: Alča 9., Jana 11., Pepa 14., Honza 30. a všichni se tak v neděli postavili na start finále B. V konečných výsledcích po nedělním finále dopadl nejlépe Pepa v H20 na 27. pozici, Alča s Janou braly v ženách 33. a 39. místo, Honza v H50 44. Dokument z mistrovství se bude vysílat v pátek od 16:50 na ČT sport. Kompletní výsledky, GPS záznamy, fotky a další naleznete na webu závodu.

- Alča -

9.9.2018 Poslední Béčka za námi

Druhý zářijový víkend se početná skupina našeho oddílu vydala do Růžené, kde se konal 5. a 6. závod žebříčku B Čechy východ a zároveň 11. a 12. závod Ligy Vysočiny. Organizátoři z OK Jihlavy a Růžené postavili dva poměrně náročné závody (tradičně klasiku a krátkou) v kamenitém lese nedaleko zříceniny hradu Roštejn.

V sobotu se konala tradičně klasika a pro tu nejnáročnější kategorii byla připravena až 14 km dlouhá trať. Běželo se na mapě Roštejn a veškeré kategorie postavil Jaroslav Zeman. V oblastních kategoriích zaběhl Tobiáš Novák v H10N na druhém místě, Matyáš v mladších žácích na sedmém, ale na Vysočině na třetím místě, Karlos v nejmladších veteránech na prvním a Lenka Klusáčková na čtvrtém, v oblasti na třetím místě. V béčkových kategoriích doběhl Pepa třetí, v D21B Kamča třetí, Alča čtvrtá a v HDRkách Tonda první. Zbylá umístění můžete dohledat na výsledkové listině.

V neděli se běžela prozměnu krátká na mapě Věštěnec. Stavitelem byl Aleš Petráček. V oblastních kategoriích dobře zaběhla Káťa a Matyáš v mladších žácích (oba celkově 3., ale 2. na Vysočině), dále Tobiáš Novák v H10N na třetím místě a Pinďa v nejmladších veteránech první. V béčkovém žebříčku doběhl Pepa na prvním místě a v D21B skončil Kamča první, Alča čtvrtá a Janča pátá. Zbytek lze opět dohledat na výsledkové listině.

Těmito závody se tak uzavřel žebříček B, který pro nás po šesti závodech vypadá následovně: Pepa v juniorech skončil na prvním místě a pojistil si tak Áčkovou licenci na přiští rok. Honzík končí na pátem místě. Anička v dorostenkách osmá a Honza ve veteránech čtvrtý.

Liga Vysočiny těmito závody ovšem nekončí a již za dva týdny poběžíme klasiku od Ždáru nad Sázavou. Navíc se příští týden koná MČR na klasice, tudíž akcí bude ještě dost.

Na závěr si ještě můžete prohlédnout postupy z OB postupů a některé fotografie od pořadatelů, klasika a krátká.

(photo: OK Jihlava)

- Pepík -

24.8.2018 Rozloučení s prázdninami

Ve spolupráci s Kulturní a školskou komisí městyse Libice nad Doubravou jsme se v neděli rozloučili s prázdninami. Téměř stovka běžců si před promítáním filmu Pračlověk přišla vyzkoušet orientační běh na školní výukové mapě Libice nad Doubravou.

K naší radosti si pro vítězství na dlouhé trati si doběhla Hanka Paulová a na krátké trati byl nejrychlejší domácí Tonda Šťastný, oba v dresu SK Chotěboř. 

Kompletní výsledky naleznete zde a fotografie na Zoneramě.

- Alča -

18.8.2018 Soustředění Budislav

Početná skupina CTB běžců se v termínu od 11.8. do 18.8. zúčastnila každoročního soustředění pořádaného oddílem CHT v Budislavi. Letos se neslo v duchu „co a koho můžeme potkat v lese při orientačním běhu“.  Kromě klasických tréninků jsme síly poměřili v razícím kolečku, MTBO a slepicích. Nakoukněte do fotogalerie

- Alča -

16.8.2018 Jana mistryní světa!!!

Gratulujeme Janě Benešové, která se v Dánsku stala mistryní světa v orientčním biatlonu v závodu sprintu! 

Ohlédnutí za mistrovstvím si můžete přečíst na O-news.

Foto zdroj: biathlonorienteering.rajce.idnes.cz

- Alča -

14.8.2018 Ohlédnutí se za jarní sezónou

Začátkem prázdnin jsme informovali veřejnost v našem městě ohledně fungování našeho klubu. Šlo o článek do Chotěbořského ECHA, ve kterém jsme zmínili uplynulé akce a některé úspěchy během jarní sezóny. Članek si můžete přečíst zde, respektivě jej dohledat v celém magazínu.

- Pepík -

2.7.2018 Dinosauří soustředění

Na začátku prázdnin měly děti z kroužku orientačního běhu možnost se zúčastnit dvoudenního dinosauřího soustředění v Libici nad Doubravou.

Mapy s výsledky si můžete prohlédnout ZDE a fotky na Zoneramě - další fotky přidané 5.7.!

 

- Alča -

30.6.2018 Alča v nominaci na akademické mistrovství světa!!!

Chtěli bychom pogratulovat Alče Voborníkové, která musí letos vynechat Mistrovství galaxie a přilehlých vesmírů, které proběhne na H.S.H. Vysočina Cupu, jelikož se nominovala na Akademické mistrovství světa, které se koná v půlce července ve Finsku. Zatím to vypadá, že poběží sprint a lesní štafety, tak jí držíme palce a hodně štěstí!!!

Odkaz na reprezentační stránku dospělých.

- Pepík -

21.6.2018 Akademické hry

Jana a Alča reprezentovaly Univerzitu Karlovu na Českých akademických hrách, které pořádala Masarykova univerzita v Brně. Dva závody OB zajistil klub SK Žabovřesky Brno.

Středeční sprintový závod, ve kterém šlo kromě akademických titulů také o body do nominace na akademické MS, které se koná v červenci ve Finsku, se běžel v Mikulově (tam, kde bylo nahlášeno loňské MČR ve sprintu, které se však konalo v Brně). Na mapě Mikulov 1 : 4 000, která by kvůli čitelnosti zasloužila i 1 : 3 000, postavil krásné tratě s řadou voleb (nejkratší vždy neznamená nejrychlejší) v prostoru zámku a zámeckých zahrad šéftrenér reprezentace dospělých Radek Novotný. Na trati se holky i kluci museli poprat nejen s těžkými postupy, ale i s otočkou mapy. O náročnosti tohoto závodu svědčí vítězné časy, které za předpokládaným časem 15:45 pro D i H daleko. V ženách titul vybojovala Vendula Horčičková, u které se časomíra zastavila na 16:57, Alča byla se ztrátou rovných 100s na celkovém 8. místě (brala cenné 3 body do nominace, kde boduje prvních 6 ročník 1993 a mladší vyjma Horčičkové, která je již přednominovaná) a Jana s 3min ztrátou obsadila 16.-17. pozici. Kompletní výsledky včetně GPS záznamu najdete v Orisu.

Druhým závodem o akademické tituly byla krátká trať v Brně - Kohoutovicích, kterou postavil Jan Zháňal na mapě Dub Troják. V ženách jasně vyhrála domácí Adéla Indráková. Alča loňské stříbro neobhájila, po sérii chybek v druhé polovině závodu opustila bronzovou pozici a skončila 5., Jana obsadila 21. místo. Kopletní výsledky opět v Orisu.

Foto: Tomáš Bubela

- Alča -

17.6.2018 Klasika na Doubravce

Letošní pořádání je za námi, tuto sobotu (16.6.) jsme totiž v lese poblíž Údolí řeky Doubravy uspořádali 10. závod Ligy Vysočiny, který byl současně oblastním mistrovstvím na klasické trati. Závodilo se za pěkného počasí, shromaždiště a centrum závodu se nacházelo v areálu firmy Alka Holding, spol. s.r.o., tratě postavil Greg, funkci hlavního rozhodčího zastávala Alča a ředitele závodu Karlos.

V porovnání s předešlými závody ve stejém prostředí, které jsme v minulosti pořádali, šlo o poměrně velký závod. Na start se postavilo bezmála 400 běžců všech kategorií. Na 11 km dlouhou mužskou trať s 24 kontrolami a převýšením 230 metrů nastoupilo přes 20 závodníků. Nejrychleji závod odběhl Vojtěch Vacek z Jihlavy v čase 71:10, který se tak zároveň stal mistrem oblasti. Za ním s rozestupem 1:40 skončil Martin Baier. Ten ovšem neběhá za oddíl z Vysočiny (OOB TJ Turnov), a tak si druhé a třetí místo (tedy post prvního a druhého vicemistra)  odvezl Marek Prášil z Jihlavy a Jan Kopáček z Chrasti. U žen už tak velká konkurence nebyla. S 6,3 km, 15 kontrolami a 155 metry převýšení se nejlépe popasovala Petra Snížková z Kotlářky v čase 56:52. Ale ani Kotlářka nepatří do Vysočiny, takže se mistryní oblasti na klasické trati stala Hana Polednová z Růžené. Stříbrnou a bramborovou medaili si odvezla Hana Culková z Havlíčkova Brodu, resp. Kateřina Matrasová z Chrasti. Celkové pořadí ostatních kategorií naleznete ve výsledkové listině.

Celou akci dokumentovala Alča a jednotlivé fotografie naleznete ve fotogalerii. Zároveň prosíme všechny závodníky, aby nezapomněli využít webové aplikace OB postupy a nahráli tam i svoje trasy.

Nakonec bychom chtěli poděkovat všem sponzorům (jmenovitě společnost GCE, s.r.o., Alka Holding spol. s.r.o., Pivovar Chotěboř, GS Milk, spol. s.r.o., Lesy ČR a město Chotěboř) za finanční podporu, zázemí a v neposlední řadě za ceny. Tak za rok naviděnou.

(photo: Alena Voborníková)

 

- Pepík -

13.6.2018 Pořádáme ligu v Chotěboři!!

Již tuto sobotu (16.6.) pořádáme  v Chotěboři 10. závod Ligy Vysočiny, který je zároveň mistrovstvím oblasti na klasické trati. Centrum závodu je v areálu společnosti Alka (za pivovarem) a běží se v lese u Údolí řeky Doubravy. Prezentace závodníků do 9:30 (viz plakát) a je možné se hlásit do kategorií HDR a P.

Více informací naleznete v pokynech. Těšíme se na Vás ;).

- Pepík -

10.6.2018 Béčka a liga v Číměři

Druhý červnový víkend si pro nás organizátoři z Jindřichova Hradce (SJH) připravili 3. a 4. závod žebříčku B Čechy-východ, které byly současně 8. a 9. závodem Ligy Vysočiny. Centrem závodu se stal kemp nedaleko Číměře u Jindřichova Hradce. Stavitelem tratí byl Jan Beneš, který zavedl závodníky do mírně kopcovitého, ale krásného lesa na okraji České Kanady s poměrně hustou sítí komunikací a častými kamenitými pasážemi. Jelikož bylo toto centrum od Chotěboře poměrně daleko, nabídli pořadatelé k pronajmutí chatky v kempu, a tak se závodů zúčastnilo více než 30 chotěbořských běžců. Celým víkendem nás provázelo velice teplé počasí ve kterém se moc dobře neběželo, ale alespoň nás nezastihla bouřka ani krupobití, jako v jiných částech republiky.

První den se běžela jako obvykle klasická trať. Nutno podotknout, že stavitel se s běžci vůbec nemazlil a například pro hlavní mužskou kategorii připravil přes 14 km dlouhou trasu, kterou od nás absolvoval pouze Greg a Pavel Nováku. Ženy měly trať o něco kratší, z 9 km dlouhého závodu si tak Kamča odvezla zlatou medaili s více jak 3 minutovým náskokem a Alča doběhla třetí. V kategoriích které se počítají do Béčkového žebříčku doběhl Pepíno na prvním místě, a Honzík na čtvrtém bramborovém (oba dva Junioři). V ligových kategoriích doběhl Hubánek první (H21C), Eva první (D45C), Karlos druhý (H35C) a Lenka druhá (D35C). Zbylá umístění na výsledkové listině.

V neděli přišel na řadu middle. Ten se běžel ve stejném lese jako předchozí závod, pouze v jiné části. V necelých 5 km dlouhé ženské trati doběhla Alča na 2. místě. V Béčkových kategoriích skončil Pepíno druhý (junioři) a Anička třetí (dorostenky) a v ligových doběhla Lenka první (D21C), Eva první (D45C), Karlos druhý (H21C) a Matyáš ve dvanáctkách třetí z Vysočiny. Zbylá umístění opět na výsledkové listině.

Nezapomeňte ještě omrknout postupy na OB postupech a fotografie ve fotogalerii.

Další (a poslední) Béčka se běží až v září, ale již tento víkend (16.6.) pořádáme v Chotěboři 10. závod Ligy Vysočiny který je součásně mistrovstvím oblasti na klasické trati.

(photo: Martina Kubičková)

- Pepík -

23.5.2018 WOD 2018

Pořadatel: CTB - oddíl orientačního běhu SK Chotěboř, z.s. a kroužek OB Centra sportu při ZŠ Chotěboř Smetanova

Místo: Chotěboř, atletický stadion

Mapa: Stadion II, 1 : 3 000

Tratě: krátká, delší (scorelauf)

Kdy: 23. 5. 2018 dopoledne pro školy, 15-17 pro veřejnost

Kontakt: Eva Voborníková

Výsledky, tratě, fotokoláž, fotogalerie

Stránka akce: http://worldorienteeringday.com/

- Alča -

20.5.2018 Táborský middle

O víkendu se neběžel pouze sprint, ale konalo se i další kolo Českého poháru, které bylo součástí WRE. Stavitelem tratí se stal Jan Picek a běžela se krátká trať (mapa Pintovka). V dámské elitě nás opět reprezentovala Kamča (18.) s Alčou (20.). Dobře doběla i Janča, která obsadila 14. místo v D21A a Martin s 16. místem v H21B. Alička doběhla pátá v D12C stejně jako Majda v HDRkách. Zbylé výsledky na Orisu. Další kolo Českého poháru se běží za týden v Plzni, kde se spolu se sprintem konají dvoje štafety.

- Pepík -

19.5.2018 Tábor 2018, MČR ve sprintu

Je tu květen a druhé velké mistrovství České republiky je již za námi. Tentokrát šlo o sprint, který se běžel 19. května v historickém centru města Tábor. Pořadatelé z SC vebr-sport si pro závodníky přichystali opravdu zajímavé tratě (stavitel tratí Radek Novotný) plné všelijakých odboček a kliček, nemluvě o přilehlém strmém parku. Závod to byl opravdu rychlý, jelikož letos poprvé byly SI krabičky programovány do bezkontaktního režimu ražení, a tak závodníci kteří si obstarali SIAC čip mohli razit za běhu a ušetřit někdy až desítky cenných vteřin.

Během dopoledne se běželo Mistrovství ČR, ve kterém startovali 3 naši běžci. Organizátoři se pro tento závod rozhodli uzavřít některé z ulic, takže orientace za běhu byla opravdu obtížná. Nejlěpe se umístila jako vždy Kamča, když obsadila krásné 16. místo. Následovala Alča na 24. místě a posledním od nás byl Pepíno, který doběhl dvacátý v juniorech (a tím získal alespoň na poslední rok Áčkovou licenci). Tento závod dokonce snímaly kamery České televize, takže pokud jste ho nestihli živě, můžete se podívat alespoň ze záznamu. A pro opravdové fajnšmekry je k dispozici i detailní rozbor tratí od kluků z O-News.

Odpoledne přišla na řadu Veteraniáda a veřejný závod. Honza ve veteránech skončil mezi nejlepšími třiceti (29.) a Hanka mezi nejlepšími čtyřiceti (40.). Ve veřejném závodě se ještě v kategorii H21B umístili Honza na 17. místě a Matěj na 22.

Celkové výsledky jsou jako vždy k dohledání v Orisu. Fotografie ve fotogalerii na stránkách závodu a postupy jako vždy na OB postupech.

Další MČR (v middlu) se běží koncem června nedaleko Bystřice pod Pernštejnem.

(photo: Helena Hudečková)

- Pepík -

12.5.2018 Mistrovství oblasti na krátké trati

Dnes proběhlo druhé mistroství oblasti. Tentokrát na krátké trati, které se běželo na mapě Kuchyňka. Pořadatelem byla Třebíč, která jako centrum závodu zvolila Rudíkov. Trať byla poměrně pestrá, kde se střídaly pasáže v hustnících a naopak rychlé postupy přes louky.

Chotěbořská skupina znovu bodovala a stejně jako na sprintu jsme přivezli čtyři medaile. První místo vybojovala Janča Benešová v jednadvacítkách, stříbro získal ve dvanáctkách Matyáš Novák a hned o dvě medaile se postarali Pepíno s Honzíkem v juniorech (stříbro a bronz). Další výkony našich závodníků byli taky dobré, Anička Nováková (D10) a Pinďa (D35) byly za své výkony odměněny bramborovou medailí. Další výsledky najdete na Orisu.

Příští týden má liga volno, jelikož se v Táboře běží republika ve sprintu. Naši zástupci podají určitě dobré výkony, abychom mohli zase psát o našich dalších úspěších.

- Honzík -

11.5.2018 Krajské kolo Přeboru škol v OB

V pátek 11.5. se někteří mladší členové vydali do Nového Města na Moravě na krajské kolo Přeboru škol v OB v podání Sportovního klubu Orientační sporty Nové Město na Moravě (OSN). Běželo se na mapě Pustý mlýn z dílny Petra a Šimona Marečkových, kteří rovněž stavěli tratě. Ačkoliv se jednalo poměrně o malý závodní prostor, tratě byly opravdu vydařené a vůbec ne jednoduché. Běželo se v zahrádkářské oblasti podél tamního potoka, ke kerému snad dovezli veškeré zásoby kopřiv v okolí, protože kdo si doma zapomněl podkolenky, hořce toho litoval :D. Zde je menší ukázka mapy.

Náš klub celkem reprezentovaly 3 školy: Gymnázium Chotěboř, ZŠ Smetanova Chotěboř a ZŠ Nová Ves u Chotěboře. Nejvíce medailí si odvezli nejmladší holky z kategorie D5, kde Káťa skončila první a Barča Paulová druhá. Ve stejné, ale chlapecké kategorii se umístil i Matyáš, který si odvezl taktéž stříbrnou medaili. Posledním na stupních se objevil Pepíno v kategorii HS, kde skončil třetí. Celkové výsedky jednotlivců jsou k dohledání zde a nějaké fotky od Šimona Marečka zde.

(photo: Šimon Mareček)

- Pepík -

7.5.2018 Kamča opět na stupních!

Minulý víkend se neběžely pouze Béčka v Radvanicích, ale část našeho klubu zamířila i k Hostomicím u Přibrami, kde se konaly dva Áčkové závody, middle a klasika pod vedením SK Pragy. Stavitelem tratí sobotního závodu se stal Jan Flašar, který si pro závodníky připravil poměrně kamenitý middle. Nejlépe se dařilo Kamče v dospělých, která skončila na prvním místě se stejným časem jako Karolína Teplá z hradecké Slavie, 33:52. A to ještě při doběhu stáhla 4 vteřiny!! Menší zajímavostí je, že úplně stejný čas měla i Alička, která ve dvanáctkách skončila na krásném 18. místě. Druhou ženou byla Janča, která přiběhla 26. Nedělní klasiku si vzal na starost Tomáš Landovský a závodníky zavedl i do druhé části lesa. Kamča doběhla tentokrát 5., Janča 23., Alička 13. ve dvanáctkách a Martin 14. ve vetoších. Celkové výsledky obou dvou závodů jsou k dohledání na webovkách, postupy na OB postupech.

- Pepík -

6.5.2018 Radvanická Béčka

Jak už jistě mnozí víte, letošním rokem došlo k rozdělení žebříčku B Čechy na východ a západ. Určitě mělo toto rozhodnutí své opodstatnění, ale bohužel to má i pár negativních následků. Například jsme namísto tradičních 8 závodů o dva přišli nebo nás v kategoriích zbyla sotva polovina. Ovšem pryč od spekulací a zpět k tématu, jelikož se tento víkend konaly první dva závody Žebříčku B Čechy východ, konkrétně klasika a middle. Hlavním pořadatelem byl klub OK 99 Hradec Králové a přivedl nás na Broumovsko do Radvanic.

V prvním sobotním závodu si pro nás pořadatelé připravili tradiční klasiku. Stavitelem tratí se stal Jan Petržela a zavedl nás do kopcovitého, ne zrovna moc průběžného terénu zdejšího lesa a kopce Žaltman. Nejvíce se dařilo Pepínovi, který v juniorech oběhl svoji trať za necelých 90 minut a umístil se na celkovém prvním místě (s náskokem jedné vteřiny na druhého), ovšem ne v moc nabité konkurenci. V neděli se na krátkou trať vydalo ještě méně závodníků než předchozí den. Závod z dílny Jana a Pavla Kubátových to ovšem opět nebyl jednoduchý, bylo důležité důkladně číst mapu a dát si pozor na dohledávky, na kterých mnozí pokazili celý závod. Nejlepé se opět dařilo Pepínovi v juniorech, kde obhájil prvenství a průběžně tak zatím vede v celkovém žebříčku (a že jich tam je :D ). Za zmínku také určitě stojí Aniččina bramborová medaile v dorostenkách. Celkové výsledky obou dvou závodů jsou k dohledání na webovkách, nějaké fotku u Kadeho a postupy tradičně na OB postupech. Výsledky žebříčku na Orisu.

Další kolo Béčkového žebříčku se koná za měsíc pod taktovkou Jindřichova Hradce.

(photo: Kade)

- Pepík -

28.4.2018 5. závod LV Lučice

Další, již 5. závod Ligy Vysočiny se uskutečnil v sobotu 28. dubna na fotbalovém hřišti v Lučici. Tentokrát šlo o poněkud delší klasiku v podání Broďáků, kteří nás přivedli do celkem nepřehledného lesa s častějšími pasážemi hustníků. Ale nic na co bychom nebyli v Lučici zvyklí. Krásné jarní počasí přivedlo na start 32 závodníků z Chotěboře!! Takže pokud jsme v Tišnově netrhli rekord v počtu zúčastněných chotěbořáků, tak tentokrát už určitě ano :D.

Dařilo se nám ale i v celkovém pořadí. Nejvíce medailí posbírali Novákovi, kde skončil Matyáš druhý ve dvanáctkách, Anna Marie třetí v Nkách a Tobík spolu s Majdou a Márou Gregorovými třetí v HDRkách. Další medailistkami byli: Káťa Běloušková třetí ve dvanáctkách, Anička třetí v osmnáctkách a Kamča druhá v dospělých. Konečné výsledky na Orisu.

Za dva týdny nás čeká další liga v Rudíkově, kde pořádá Třebíč mistrovství oblasti na krátké trati.

- Pepík -

27.4.2018 Okresní kolo přeboru škol v OB

V pátek 27.4. se v našem městě konalo okresní kolo Přeboru škol v OB. Hlavní pořadatelkou celé akce byla Eva, ve spolupráci se ZŠ Smetanova a s naším oddílem. Jelikož pro mnohé účastníky šlo o první zkušenost s mapou, konal se celý závod v městské zástavbě, a tak největší roli v konečných výsledcích hrála rychlost.

Ovšem celoroční příprava na trénincích OB byla znát. Jen tak narychlo:

Zlaté medaile: Honzík (HS), Pecka (DS), Míša Pavlas (H9), Filip Perka (H7), Zuzka Landsmanová (D7), Matyáš (H5), Barča Paulová (D5)

Stříbrné medaile: Anička (DS), Maruška (D9), Pavlína Paulová (D7), Káťa (D5)

Bronzové medaile: Pepíno (HS), Dan Holub (H9), Aneta Zbínová (D9), Anetka Pleskačová (D7), Jirka Kocourek (H5), Eliška Křivská (D5)

Konečné výsledky jednotlivců zde a družstev zde. Nějaké fotky na stránkách ZŠ Smetanova ve fotogalerii.

Teď už jenom zbývá se připravit na krajské kolo, které se koná 11.5. v Novém Městě na Moravě.

- Pepík -

14.4.2018 3. závod LV Skála

V sobotu se ve Skále konal 3. závod Ligy Vysočiny. Chrasťáci si pro nás připravili klasiku, která byla postavena z části v dobře průběžném a z části „zabušeném“ lese. Bylo hezké počasí, a tak se na závody vydala velká skupina chotěbořských orienťáků. Některým z nás se dařilo lépe, někomu zase hůř. Za zmínku jistě stojí vítězství Karlose v H35. Dále se dařilo Matyášovi Novákovi, který se umístil na druhém místě v H12 a jistě i čtvrté místo Mikuláše Klusáčka v kategorii H10N je dobrý výkon. Samozřejmě i další závodníci v dresu CTB bojovali o přední pozice ve svých kategoriích. Kompletní výsledky najdete na Orisu.

Příští týden se bude závodit ve Smrčné, tak dobře nalaďte ať v těch dobrých výkonech pokračujeme :)

- Honzík -

8.4.2018 Tišnovský DOUBLEsprint

Dva sprinty v jeden den? A rovnou i mistrovství oblasti? Proč ne! Tuto neděli jsme se byli podívat v Tišnově, kde se konaly první dva závody ligy Vysočiny a Jihomoravské ligy - mistrovství oblasti ve sprintu a oblastní žebříček. A o úspěchy nebylo nouze..., tedy spíše co se do počtu týče, jelikož nás jelo přes dvacet, což je na tak vzdálený závod skoro až chotěbořský rekord :D.

Během dopoledního závodu nás pořadatelé zavedli do jižní části města, kde se nacházela spletitá síť všelijakých uliček a průchodů, včetně tamějšího náměstí a kostela. Závod to opravdu jednoduchý nebyl, tratě se na několika místech křížily a bylo tak velmi důležité si hlídat směr a pořadí kontrol. Nakonec se ale i tak několik našich závodníků skončilo na stupních vítězů. Co se naší ligy týče, tak Káťa skončila třetí ve dvanáctkách (kde je letos prvním rokem!!), Anička těsně čtvrtá v osmnáctkách, Janča Benešová druhá mezi dospělými a Pepíno první a Honzík třetí v juniorech.

Ale ani odpolední závod o moc jednodušší nebyl. Podruhé jsme zavítali do severní části města, mezi paneláky a bytovky, kde každé zaváhání mohlo naráz ztratit až několik vteřin. V oblastním hodnocení se nejlépe dařilo Aničce která doběhla první, Janča třetí, Eva čtvrtá v "D45kách", Mikuláš třetí ve fáborkovaných desítkách, Matyáš první v dvanáctkách, Pepíno třetí mezi juniory a Honza čtvrtý v "H45kách". Zbylá umístění na webovkách.

- Pepík -

Archiv článků

Fotky na Zonerama

Fotky na Zonerama

Podporují nás

Město Chotěboř Kraj Vysočina Národní sportovní agentura Ministerstvo obrany OSS ČSOS GS milk CSG GCE Nová Ves u Chotěboře

Vzkazovník

Pozorovatel fotografií (12.10.2022 23:11)
https://kade.cz/mcrstafet2022/slides/G18A8555.html

ČSOS (2.11.2020 18:03)
Již potřetí ČSOS vydá O-knihu, ročenku ČSOS za rok 2020. Vyjde v pátek 11. prosince a vy si ji již nyní můžete objednat. Rozsah O-knihy bude přes 130 stran a těšit se můžete na články s poutavou grafikou, na kvalitním papíru a knihu s pevnou vazbou. Objed

Aleš (19.3.2017 23:17)
Gratuluji jindřichohradecké štafetě k vylepšení nejlepšího výsledku štafety CTB

Pavel (26.2.2017 20:23)
Zdravím! chtěl bych vás pozvat na Městecký jarní závod 18.3.2017 : www.podbeh.cz/propoz…

Ory (1.12.2015 09:07)
V sobotu 12.12.2015 vás zvu na Čeřínkovský HROBeček bit.ly/1QR6ZXT

» Přidat vzkaz | » Archiv vzkazů

Přezdívka:

Vzkaz:


Galerie
(c) 2024 SK Chotěboř, oddíl orientačního běhu | kontakt hubanek@skchotebor.cz | grafický design nodethirtythree