Archiv článků

23.9.2019 Jablonecká klasika, MČR 2019

Týden po štafetách nedaleko Liberce se v JIzerských horách konala jetě jedna o-akce, a to domací šampionát na klasické trati kousek od Janova nad Nisou. Pořadatelé z Tatranu TJN přichystali távod v prostorech, kde se podobné mistrovství běželo naposledy před 10 lety. Šlo tedy o celkem "nový" terén, plný kamenů, skal, hustých pasáží a prudkých svahů. A jak se říká: "V Jizerkách buď prší, nebo se jde do kopce.", tak jelikož bylo oba dva dny krásně, museli jsme pořád šplhat do kopce.

Sobotní kvalifikace se u nás vyvedla jen některým. Výborně běželo naše dámské trio, kde Kamča s Alčou postoupily z rozěhů do A finále z 5. a 6. místa a Janča, která postoupila do finále B z prvníího nepustupového, tedy 7. místa. Dalším a posledním zástupcem v dospělých za náš oddíl byl Hubánek, který postoupil do finále C. Ovšem ostatním se rozběhy moc nepovedly. Honzovi neorazila jedna kontrola a aniž by si toho všimnul, tak pokračoval dál v závodě, díky čemuž skončil ve finále B a Pepa si závod spletl s turistickým výletem a po asi 20 minutách bloudění v dohledávkách skončil ve finále C.

Neděle se nesla ve znamení ještě větších kopců. Na závodnice v ženách čekala trať dlouhá 9,4 km s 420 metry převýšení a co se týče terénu, tak ten byl mnohdy ještě hůře běžitelný než při sobotní kvalifikaci. Nejlépe nakonec doběhla Alča jako 16., a hned po ní Kamča 21. Dařilo se i Janče, která skončila 11. v B finále, což vyšlo na celkové 32. místo na Mistrovství ČR na klasické trati a Hubánek doběhl jako 22. ve finále C. Jako obvykle gratulujeme!

Stránky závodu jsou k nahlédnutí zde a celkové výsledky zde.

foto: Vojtěch Illner

- Pepík -

22.9.2019 Víkend v Jizerkách

Náročnou trojkombinaci  štafety - sprint - štafety, která se běžela 14.-15. září v Kořenově a Českém Dubu, zmákli kromě našeho dámského tria také Káťa Běloušková a Matyáš Novák hájící barvy Vysočiny.

Hned první sobotní závod českého poháru štafet s centrem v Horním Polubným, nám přinesl dvojnásobnou radost, když si dámy již podruhé v této sezóně doběhly ve složení Alča-Jana-Kamča pro bronzové medaile a 28 bodů do hodnocení ČPŠ. Dramatický průběh závodu, ve kterém se hodně chybovalo, si můžete přehrát na GPS záznamu. Chvilku před tím, než Jana předala štafetu Kamče, nám udělaly radost doběhy Aličky Gregorové a Káti Bělouškové pro první a druhé místo v kategorii D12.

Odpoledne zazářila na zajímavém sprintu v Českém Dubu nejvíce Káťa, která brala v D12C bramboru, Matyáš byl 15. v H14C.

Nedělní štafety rozběhla Káťa na druhém místě, celkově byla její vysočinská štafeta 7. v D12. Matyáš finišoval na krásném 3. místě v kategorii H14. Holky skončily v D21 12., jejich počínání je k vidění zde.

- Alča -

22.9.2019 Prázdninový report

Koncem prátdnin vyšel v Chotěbořském Echu článek o našich prázdninových aktivitách. Můžete si ho přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

9.9.2019 Tykvový závod 2019

Zveme Vás na tradiční Tykvový závod, který se letos uskuteční v pátek 4. října v Sokolovcích u Mikeše

- Eva -

1.9.2019 Interkompas 45

Poslední prázdninový víkend se náš oddíl rozdělil na dvě poloviny, s plánem zazávodit si na posledních letošních vícedenních závodech. Zatímco jedna polovina klubu vyrazila do Litošic na Cenu východních Čech (kterou letos pořádaly Pardubice u Litošic), druhá půlka odcestovala do jižních Čech, kde u obce Číměř v táboře Bílá skála pořádal Jindřichův Hradec první ročník třídenního Interkompasu 45! Šlo o opravdu pěkné závody v různorodém prostředí plném kamenů, kopců, svahů a zelených hustníků v ještě lepším centru s teplým jídlem a občerstvením. A hlavně, narozdíl od tradičních Východek nám poslední srpnový víkend konečně nepršelo! :D

Vše vypuklo už ve čtvrtek, když organizátoři připravili netradiční doprovodný závod v obci Dolní Pěna. Zde se totiž nachází největší keřový labyrint ve střední Evropě (tvoří jej až 12 tisíc keřů), což je pro orienťáka pořádnou výzvou. Mohli jsme si tedy vyzkoušet opravdové O-bludiště a nejrychlejší vyhráli i menší cenu. Od nás se do Pěny vypravili pouze Šťastnovi, ale celé odpoledne si chválili.

První opravdový závod se běžel až v pátek. Šlo tradičně o middle a běželo se zhruba 2 km od centra. Nejlépe od nás běžel Tonda, který vyhrál fáborky a holky, protože Kamča doběhla jako druhá v hlavní dámské kategorii a následovaly ji holky Janča s Alčou, které doběhly na třetím, resp. čtvrtém místě. 

Druhý den byla na řadě klasika. Ta se běžela kousek od pátečního middlu, ale kvůli velké vzdálenosti vybudovali pořadatelé nové shromaždiště na 4 km vzdálené louce. Zde opět zabodoval Tonda s Kamčou, když oba dva vyhráli své kategorie.

Poslední den se běžela zkrácená klasika s hendicepovaným startem. Kamča měla z obou dvou dnů slušný náskok, takže ho v cíli ještě navýšila a doběhla jako první. Chvilku po ní přiběhla i Alča, které celý týden nebylo dobře, ale i tak vybojovala krásnou bramborovou medaili. No a Tonda opět vyhrál a v celkovém pořadí skončil suveréně na prvním místě!

Všem našim reprezentantům děkujeme a těšíme se na podzimní sezónu. Ahoj.

Foto: Helena Hudečková

- Pepík -

19.8.2019 Budislav opět za námi

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme se v půlce srpna vydali na soustředění do Budislavi, které každoročně pořádá chrasťácký oddíl. Zaběhli jsme si několik tréninků v Toulovcových Maštalích (někteří na vrstevnicovce, jiní s normální mapou), pod taktovkou Kuby Hledíka jsme si vyzkoušeli knock-out sprint po táboře a přilehlém okolí, Alča nám připravila zajímavý sprint/nesprint (u kterého se muselo více přemýšlet než běhat), někteří si zajezdili MTBO, zaběhli si razící kolečko, zatancovali na karnevalu, zasmáli jsme se při Times Upu a karetní hře Mao (kykyryký), udělali si výlet do Litomyšle a Pepíno oslavil své dvacetiny (pozn. autora :D ).

Zkrátka se celý týden povedl na výbornou a my už se těšíme na příští rok!

- Pepík -

11.8.2019 Chotěboř na YO!CAMPU

První srpnový týden se v Jizerských horách uskutečnil první ročník soustředění pro mladé o-běžce, o-pořadatele a o-nadšence - Yo!Camp 2019. Tento kemp byl určen převáně pro ty, které zajímá orientační běh i z druhé stránky, a to organizace závodů, mapování, trénování děti apod. Od nás se týdenního o-pobytu účastnil Pepíno s Alčou.

Během celého týdenního programu jsme absolvovali celou řadu zajímavých přednášek od zajímavých lidí, besed s reprezentanty, workshopů, vyzkoušeli si zmapovat část lesa a v neposlední řadě jsme si šli i párkrát zaběhat. Ve středu jsme se zajeli podívat do Jablonce nad Nisou a vyzkoušet si sprint v rámci Mistrovství Evropy lesníků. Alča si i navíc vyzkoušela přednes své diplomové práce a se svými osobními zkušenostmi z trénování se ve čtvrtek podělila s ostatními mladými trenéry. 

Celá akce proběhla za podpory svazu a sám za sebe si myslím, že se jí nemohli zhostit lepší organizátoři, než právě Honza Picek s Jančou Kubátovou. Děkujeme za celý týden a věříme, že během následujících let veškeré zkušenosti použijeme v praxi.

- Pepík -

10.8.2019 EFOL 2019 - Mistrovství Evropy lesníků

Začátkem měsíce srpna se v Jablonci nad Nisou konal 26. ročník Mistrovství Evropy lesníků v orientačním běhu (EFOL). Tyto závody vznikly před několika lety v Německu a pro to, aby se závodník mohl přihlásit, musí jeho rodina buď vlastnit část lesa, nebo vystudovat lesnickou školu či pracovat v lesnickém průmyslu.

Náš oddíl zde reprezentovaly dvě členky (Janča s Alčou), které si zaběhly hlavní dámskou kategorii. První den - ve středu - byl na řadě sprint v Jablonci. Běželo se v jižní, kopcovité části města a v přilehlém lese. Nejlépe doběhla Alča, které se podařilo zvítězit, a dvě minuty po ní doběla Janča, která získala bramborovou medaili. Následující den byl na řadě middle. Ten se běžel v okolí lyžařského areálu Břízky na druhé straně města. Zde si holky vzájemná místa prohodily, Janča brala medaili za druhé místo a Alča za třetí. Po pátečním dnu plných exkurzí se v sobotu uskutečnil poslední závod, a to štafety. Těch se od nás účastnila pouze Alča a společně s Monikou Wiesnerovou a Johankou Šimkovou odjely se zlatou medaiílí za Českou republiku!!

Gratulujeme!!

- Pepík -

30.7.2019 1. Mistrovství Evropy univerzit v OB

Na konci července hájila Alča barvy Univerzity Karlovy na prvním Mistrovství Evropy v orientačním běhu, které probíhalo v Olomouci a okolí. Mistrovství bylo plné sprintů: první sprint byl prolog v Prostějově. Po dni volna (případně middlového modelu) následoval náročný horký den, kdy se běžela sprintová kvalifikace na Bouzově (ze které ale postupovali do finále všichni, a tak bylo nutné akorát dokončit v časovém limitu a nediskonut). Po vlažném výkonu a sérii chyb jsem skončila až 25., což znamenalo, že startovala ve finále na začátku startovního pole. Finále se běželo v Mohelnici a po stabilním pomalém výkonu to v cíli bylo konečné 19. místo.

Jediná lesní disciplína, krátká trať, se běžela na mapě Velký Kosíř. Cestou na jedničku jsem nabrala závodnici startující interval přede mnou a doběhla s ní závod až do cíle. Bohužel se mi nepodařilo se plně koncentrovat na vlastní závod, a tak jsme několikrát chybovaly. Chybovali však i ostatní a průměrný výkon stačin na 17. místo.

Závěrečným závodem šampionátu byly sprintové štafety, které jsem běžela s Pítrou za UK v kategorii WW. První kolo jsem rozběhla rozumně a předávala jsem v kontaktu ve druhé skupince. Pítra na svém prvním okruhu sice lehce chybovala, ale běžecky to dotáhla a předávala mi na 3. místě těsně za lotyšskou univerzitou. Ve druhém kole jsem lehce zpomalila u špatného zákresu mapy, kde se na mě dotáhla Anička (UPOL), která využila znalosti terénu a zvolila vhodnější stopu na dlouhém postupu, kde se přede mě dostala a v závvěru ještě lehce cukla. V závěrečném úseku zaletěla Pítra nejlepší čas a vytáhla naši štafetu z brambory na stříbro!

Stránky mistrovství

Dokument z mistrovství bude na ČT sport ve čtvrtek 1.8. 

- Alča -

14.7.2019 Botas je tu

Začalo léto, a s ním stejně jako každý rok sezóna prázdninových vícedenních závodů. A to znamená jediné: Botas je tu!!

Botas, nebo chcete-li H.S.H Vysočina Cup, je jedním z nejprestižnějších etapových závodů u nás (letos se běžel již 26. ročník). Každoročně ho pořádá chrastecký oddíl v různých koutech Vysočiny, a pro nás rodáky z Vysočiny by byla ostuda se ho nezúčastnit (nebo z části nepomoct při jeho organizaci). Doprovází ho tuna více i méně důležitých doprovodných závodů a akcí a každoročně přiláká stovky zájemců z celé České republiky. Zejména Mistrovství Galaxie a přiehlých vesmírů v pivních štafetách, kterého se letos zúčastnilo rekorních 40 štafet (i zde jsme měli dva zástupce, Pepu a Karlose).

Náš oddíl zde reprezentovalo 24 členů. Největším úspěchem bylo rozhodně Alčino medailové umístění v dámské elitě, kdy v neděli startovala z 3. pozice a při doběhu si toto místo dokázala udržet (v cíli ukázala záda dvoum pardubickým závodnicím, které s ní o toto místo usilovaly). V poslední etapě zabojovala i Kamča a vytáhla se na krásné 8. místo s třetím nejrychlejším časem na etapě!. Dále musíme pogratulovat Tondovi a Kátě, kteří do sbírky přidali další 2 medaile (Tonda druhý v H10N, Káťa třetí v D12). Poslední medaili přidal Pepa v H21C, kde doběhl jako druhý. 

My nakonec děkujeme pořadatelům (jsme 1/5) a příší rok naviděnou. #botasuzsezaseblizi

Fotky najdete v galerii.

 

- Pepík -

16.6.2019 Pilák

Ve čtvrtek 20. června bude tradičně závěrečný výletní trénink v rereačním areálu Pilák ve Žďáru nad Sázavou. Trénink bude společný s oddílem PZR a bude na čipy! Vystartovat na 3 různé tratě bude možné mezi 15. a 17. hodinou.

Trénink je otevřený pro širokou veřejnost, tak neváhejte a dorazte.

Online výsledky

- Alča -

15.6.2019 Sportovní tábor

19. - 23. srpna pořádáme v Libici sportovní příměstský tábor.

Zbývá již jen pár míst, tak neváhejte a přihlaste se! -plakát-

- Alča -

14.6.2019 Jarní tréninky

17.5.2019 CTB na olympiádu!

Ve čtvrtek byla oznámena nominace na IX. letní olympiádu dětí a mládeže v Liberci. Na konci června bude Kraj Vysočina reprezentovat osmička závodníků kategorií DH12 a DH14, po dvou v každé kategorii.

Díky vyrovnaným jarním výkonům (průběžsné 2. místo v LV jaro) si Káťa Běloušková vyběhla místo v týmu D12.

Gratulujeme a budeme držet palce!

- Alča -

16.5.2019 World Orienteering Day 2019

Ve spolupráci se ZŠ Smetanova jsme uspořádali WOD. I přes nepřízeň počasí se na trať vydalo 451 běžců!

Dopoledne běželo 203 dětí 1.-4. třídy ve skupinkách společně s učiteli, asistentkami a deváťáky.

Žáci 5.-7. třídy absolvovali trať sami nebo ve dvojicích (175 závodníků).

Odpoledne zdodalo tratě 66 běžců.

Výsledky, Fotky

- Alča -

15.5.2019 Český pohár štafet

V sobotu dopoledne bylo v Šumperku rušno. Ve spritnu, který byl zařazen do WRE, ČP a ŽA, startovalo téměř 1300 závodníků. Tratě byly zajímavé, naše holky v elitě běžely s GPS, nejrychleji zaběhla Kamča na 8. místě. O nejlepší výsledek se postarala Anička Nováková, která zvítězila v kategorii D10C.

Odpoledne se běžel ČP štafet, kde Jana-Alča-Kamča běžely vyrovnaný závod a bojovaly o medaile. Nakonec z toho byla tradiční brambora. Stejně tak si pro 4. místo doběhla i štafeta KCTM v kategorii D12, kterou rozbíhala Káťa Běloušková.

V neděli si sice Jana s Alčou prohodily úseky, ale předávaly opět na 3. pozici, kterou lvice Kamča udržela když s vykloubeným prstem bojovala na trati a v závěrečném dlouhém blátivém finiši nedala štafetě PHK šanci.

O lvici Kamče a hlavně lvíčeti Aličce si můžete pustit video na iVysílání ČT z Pražských Velikonoc, kde Kamča s přehledem vyhrála elitu.

foto: Kade

- Alča -

24.4.2019 Přebor škol

Ve středu 24.4. jsme pořádali okresní kolo Přeboru škol v OB. Za chladného a větrného počasí se na osmi tratích, určených pro děti od prvního stupně až po středoškoláky, proběhlo 113 závodníků. Nejobsazenější byly kategorie nejmladších dětí, a to i díky projektům OB do škol a Výukové mapy, které jsme vydali v Chotěboři, Libici nad Doubravou a Nové Vsi u Chotěboře.

Výsledky jednotlivců, výsledky družstev, fotogalerie, krajské kolo.

 

- Alča -

19.4.2019 Velikonoční kufrování

Na Velký pátek proběhla tradiční akce Velikonoční kufrování. Pro zájemce byly připraveny jako obvykle tři různé tratě, přičemž na té nejdelší byly vymazané cesty. 

S krátkou tratí si nejrychleji poradil Mikuláš Klusáček, se střední Káťa Běloušková a s nejdelší Alča Voborníková. Nejen na vítěze čekaly ovečky z dílny Paulů viz foto.

Prohlédněte si kompletní výsledky a fotky, fotky od Jitky 

Na viděnou na další akci pro veřejnost: World Orienteering Day ve čtvrtek 16.5.2019

- Alča -

14.4.2019 Káťa s Janou mistryněmi oblasti ve sprintu

V sobotu 13.4. jsme pořádali 2 závody v Nové Vsi u Chotěboře: krátkou trať a oblastní mistrovství ve sprintu

Naší mládeži se opět dařilo:

krátká trať: D10 4. Anička Nováková, D12 2. Káťa Běloušková, 5. Bára Paulová, H10 4. Mikuláš Klusáček, H10N 1. Tobiáš Novák, 2. Tonda Šťastný

sprint (umístění v oblasti Vysočina): D12 3. (2.) Anička Nováková, D12 3. (1.) Káťa Běloušková, 8. (4.) Bára Paulová, D21 1. Jana Benešová, H10 5. Mikuláš Klusáček, H10N 1. Tonda Šťastný, H12 5. (4.) Víťa Krupička, H14 6. (5.) Matyáš Novák

Obsáhlé fotogalerie z obou závodů od Alči, Jirky Čermáka ml. i st a Františka Šťastného naleznete v galerii SK Chotěboř.

- Alča -

8.4.2019 1. závod LV

Prvním závodem jarní sezóny na Vysočině byla v sobotu klasická trať v Chacholicích, kterou uspořádal oddíl SK OOB Chrast. Do sezóny jsme vstoupili úspěšně s 9 medailovými umístěními. V ženách vyhrála Alča a v kratší pánské kategorii zvítězil Honzík a Martin bral bronz. Na liniové trati vyhrál Tonda před Tobíkem a druhá byla také Anička, která se vydala na trať D10. V nejmladší veteránské kategorii brali stříbro Lenka s Karlem, když šla Lenka celou dobu velmi vyrovnaně a čas chyb vyhodnotil ORIS na 0:00 a Eva urvala bronz v D45. V H21C šel velmi dobře Hubánek, který před sebe pustil pouze 4 borce z Jihlavy a za zmínku stojí také čtvrtá místa Mikiho (H10) a Matěje v HDR.

- Alča -

6.12.2018 Čertovský závod 2018

Ve čtvrtek 6.12. proběhl tradiční Čertovský závod.

Na krátké trati vyhrál Tonda Šťastný, střední zvládli nejrychleji Tomáš a Dušan Vránovi a na nejdelší trati kraloval Honzík Žanda. Kompletní výsledkyfotogalerii naleznete na stránkách sch.cz.

Děkujeme za pomoc při sběru kontrol Pepíčkovi, který zvládl dlouhou trať jako paměťák.

- Alča -

4.12.2018 Podzimní sezóna za námi

Koncem listopadu jsme informovali širokou veřejnost o našich podzimních aktivitách v Chotěbořském Echu. Samotný článek si můžete přečíst zde, nebo dohledat v celém čísle.

- Pepík -

18.11.2018 Čertovský závod

Zveme všechny na Čertovský závod, který se koná ve čtvrtek 6. prosince. Start se nachází u budovy Policie ČR a bude možno vystartovat mezi 16:30 a 18:00.

Přihlášky posílejte Evě na email do 1.12.2018

Více informací najdete zde.
 

- Alča -

26.10.2018 Zimní tréninky

Od listopadu budeme chodit od 16:00 do 17:00 do tělocvičny ZŠ Smetanova Chotěboř (1) (Jitka Štindlová, Lenka Klusáčková), do sportovní haly TJ (2) (Eva Voborníková, Gabriela Svobodová) a do sportovní haly Gymnázia Chotěboř (3) (Alena Voborníková). Sraz před daným objektem v 15:55.

Rozdělení do tréninkových skupin naleznete zde.

Každý pátek probíhají atletické tréninky s Alčou od 14:30 do 15:30 na atletickém ovále.

Pravidelné nedělní výběhy začnou 11. 11., sraz v 9:30 u kapličky sv. Anny.

- Alča -

25.10.2018 Výsledky podzimních tréninků

19.10.2018 MČR klubů 2018, Bavorov: O tři roky starší, o jedno místo lepší

Před třemi roky jsme s klubem získali ve vracovských dunách legendární 24. místo. Poslední dva roky máme stabilní formu 28. místa. Ale to je už historie. Letos jdeme nahoru, i když nakonec jen o jediné místo. Ale zaplaťpánbu za mírný pokrok v mezích zákona.

Letošní MČR klubů poznamenalo rekordně krásné počasí s teplotami nad 20 stupňů a pěkně přehledné shromaždiště u jihočeského Bavorova. Vývoj úspěchu našeho týmu Cetebe (plným názvem "Cetebe 98,6%-ban hasznosítható C-vitamin") byl následovný:
 • 1. úsek: Pro úspěch je vždycky zásadní prvník krok; však Pavel by vám po sobotní minele ve veteránské štafetě mohl povídat. Nakonec po týmovém "meetingu" nastoupil Hubánek a jako ostrý pes se slibně zakousl hned do úvodního kopce, který měl 100m převýšení. I dál si počínal velmi zkušeně a doběhl na slibném 33. místě, jen kousek od 30. místa.
 • 2. úsek: Díky síle našich žen je už tradiční taktika na druhém úseku sbíhat, co to půjde. Kamče se podařilo radikálně posunout tým hned o polovinu pole (na 17. místo) díky 10. místu na svém úseku. Nicméně i u ní by se jedna větší chyba našla.
 • 3. úsek: Letos se do týmu po roční pauze vrátil Pepík, o kterém z předloňských klubů v Prysku víme, že je srdcař. Výsledkem bylo omlazení týmu, který má bez Pepy věkový průměr - věřte či nevěřte - veteránských 35 let. Pepa nás, stejně jako předloni v Prysku, podržel (32. na úseku) a doběhl 24.
 • 4. úsek: Janča se vydala na nejkratší úsek a i když její výkon bylo 13. místo na úseku, nebylo to vůbec nešťastné místo, naopak. Janča nás zpátky stáhla na 17. místo.
 • 5. úsek: Pavel se zodpovědně vydal sbírat terčíky na nejdelší úsek. Ještě před průběhem udržoval fantastické 17. místo na tomto úseku, kde byla velká porce špičkových běžců. Pak následovala chybka, doběh na 23. místě, ale s malým odstupem na několik dalších týmů a s rezervou 6 minut na další tým  (28. na úseku).
 • 6. úsek: Alča byl opět náš triumf v rukávu. Stejně jako loni patřila na čelo v našem týmu dle pořadí na úseku (letos 11.). Stáhla na 16. místo, což bylo zkrátka neuvěřitelné.
 • 7. úsek: Na posledním úseku sebekriticky přiznávám, že mi to v kamenech a kopcích s rozviklaným kotníkem vůbec nešlo. Většinu závodu jsem běžel na slibném 21. místě, v závěrečném pytlíku mne ale bleskově přelétly ještě dvě štafety.
Konec dobrý, všechno dobré a už se těšme, co zase vymyslíme do dalšího roku.
 
V pátek odvysílala ČT půlhodinový záznam sobotního šampionátu štafet.
- Greg -

11.10.2018 Chotěboř na světovém poháru

Jak jistě všichni dobře víte, přes minulý víkend (4. – 7. 10.) se v Praze, Mladé Boleslavi a na Valdštejně konalo poslední kolo světového poháru v orientačním běhu, a ani na této velké o-akci jsme nemohli chybět.

Já (Honza) společně s Pepou jsme byli přítomni coby dobrovolníci. Musím říct, že to byla velmi dobrá zkušenost, protože nikdo z nás nebyl u pořádání tak velkého závodu. Po krátkém vstupním dotazníku jsme nakonec byli přiděleni do sekce stavby arén, což mělo určité výhody i nevýhody, například stavba jednotlivých arén až do noci.

První den byla na programu stavba arén Olymp a Výstaviště, kde se běžela zbrusu nová disciplína knock-out sprint. Druhý den, tedy v pátek, jsme brzy ráno vyjeli na Petřín, kde bylo zázemí sprintových štafet. Po pracovním dopoledni a obědě ve strahovské menze jsme bohužel museli odjelt na Valdštejn, tudíž jsme přišli o průběh závodu. V sobotu se v okolí Valdštejnu běžel middle, o kterém i světové špičky řekli, že na konci závodu jim už nezbyly žádné síly. A na poslední den si pořadatelé v centru Boleslavi připravili klasický sprint.

Velmi rád zmíním neskutečné výkony našich orienťáků. Ve čtvrtek se na Výstavišti velmi dobře porval s konkurencí Vojcek (Vojta Král) a získal skvělé zlato! Medailové hody nebraly konce, v pátek na Petříně si česká štafeta (Král, Nykodým, Knapová, Janošíková) doběhla v redukovaném pořadí pro třetí místo. Medailově neobvyklý víkend zakončil v sobotu na middlu Dým (Miloš Nykodým), který získal asi nejpřekvapivější zlato tohoto kola světového poháru. Můžeme jenom konstatovat, že se naši borci připravili na výbornou. Veškeré tyto závody navíc snímala Česká televize, proto pokud jste je neviděly v přímém přenosu, můžete se kouknout alespoň ze záznamu.

Další podobná o-akce se bude konat za dva roky, kdy se v České republice koná MS v MTBO, a poté v roce 2021 lesní MS v orientačním běhu.

- Honzík -

8.10.2018 14. závod LV

Předposlední závod Ligy Vysočiny uspořádali Broďáci za krásného podzimního počasí na Lipnici v náročném terénu loňského MČR na krátké trati. V hlavní kategorii dospělých si se spoustou kontrol poradili Lenka a Karel Šťastní, shodně třetí, kdy Lenka byla pouhých 53 s za vítězkou. V H10N jsme měli na stupních opět dvojí zastoupení, když Tobiáš Novák vyhrál a Tonda Šťastný obsadil druhou pozici. H12 ovládl Matyáš Novák a řekl si tak o místo ve vysočinském týmu na MČR štafet a družstev, které se běží příští týden. Mezi nominovanými je i Káťa Běloušková. V D14 uniklo třetí místo těsně Anetě Zbínové. Dobře si vedly naše veteránky, když v D35 byla Lenka Klusáčková 2., Hanka Paulová 4.  a Eva Voborníková 4. V D45. Posledním závod LV bude krátká trať v Olešné u Nového Města na Moravě 20. 10.

- Alča -

5.10.2018 Tykvový závod 2018

V pátek proběhl tradiční Tykvový závod, kterého se zúčastnilo 85 běžců. Výsledky a mapy naleznete zde, fotografie na sch.cz

- Eva -

1.10.2018 Kříšťálový kilometr

Poslední zářijové úterý se na chotěbořském oválu konal tradiční Křišťálový kilometr, leč již bez křišťálových medailí. Na start 100 m se postavili Michal a Majda Fikarovi (4. a 11. místo), v přípravce startovali sourozenci Anička a Tobík Novákovi, kteří shodně na trati 300 m brali bronz a rozdíl časů byl pouhé 3 desetiny (1:00,0,  1:00,3). V hlavním závodě na 1000 m byla Alča Voborníková nejrychlejší běžkyní v cíli za 3:15,1 a Eva Voborníková získala bronz v kategorii ženy H. Kompletí výsledky jsou zde.

Posledním závodem Chotěbořskécho běžeckého poháru je v neděli 7. 10. běh Okolo chotěbořského zámku. Využijte této příležitosti nahlédnout za zamčenou bránu zámku.

Foto: Tomáš Richter

- Alča -

22.9.2018 13. závod LV

V sobotu 22. 9. uspořádal oddíl UNITOP SKP Žďár nad Sázavou za krásného podzimního počasí další závod Ligy Vysočiny v autokempu Pilák. Klasická trať se běžela na mapě Adamák s hustou sítí cest a množstvím zajímavých terénních detailů po historické těžební činnosti, které by zasloužily i větší měřítko mapy. V našich barvách odstartovalo přes 30 závodníků a odvážíme si 7 medailových umístění, o které se postarali sourozenci Novákovi (Tobiáš 1. v H10N, Anička - 3. v D10 a Matyáš 3. v H12), rodina Šťastných (Lenka 1. v D35, Tonda 2. v H10N, Karel 3. v H35) a Alča 2. v D21C. Cennou bramboru bere Káťa v D12, nejpočetnější dámské kategorii, a Eva v D45. Kompletní výsledky tradičně v ORISu. Liga Vysočiny pokračuje již v pátek, 28. září v Čachnově (CHT).
Foto: Lenka Šťastná

- Eva -

18.9.2018 MČR na klasice

O víkendu proběhlo mistrovství na královské trati - klasice. Pořadatelé z SK Prostějov a KOB Konice připravili krásné závody s centrem v lyžařském areálu Kladky. Ke 100. výročí vzniku Československa se po 25 letech uspořádal šampionát pro Čechy i Sováky zároveň. V sobotní kvalifikaci se naši umístili následovně: Alča 9., Jana 11., Pepa 14., Honza 30. a všichni se tak v neděli postavili na start finále B. V konečných výsledcích po nedělním finále dopadl nejlépe Pepa v H20 na 27. pozici, Alča s Janou braly v ženách 33. a 39. místo, Honza v H50 44. Dokument z mistrovství se bude vysílat v pátek od 16:50 na ČT sport. Kompletní výsledky, GPS záznamy, fotky a další naleznete na webu závodu.

- Alča -

9.9.2018 Poslední Béčka za námi

Druhý zářijový víkend se početná skupina našeho oddílu vydala do Růžené, kde se konal 5. a 6. závod žebříčku B Čechy východ a zároveň 11. a 12. závod Ligy Vysočiny. Organizátoři z OK Jihlavy a Růžené postavili dva poměrně náročné závody (tradičně klasiku a krátkou) v kamenitém lese nedaleko zříceniny hradu Roštejn.

V sobotu se konala tradičně klasika a pro tu nejnáročnější kategorii byla připravena až 14 km dlouhá trať. Běželo se na mapě Roštejn a veškeré kategorie postavil Jaroslav Zeman. V oblastních kategoriích zaběhl Tobiáš Novák v H10N na druhém místě, Matyáš v mladších žácích na sedmém, ale na Vysočině na třetím místě, Karlos v nejmladších veteránech na prvním a Lenka Klusáčková na čtvrtém, v oblasti na třetím místě. V béčkových kategoriích doběhl Pepa třetí, v D21B Kamča třetí, Alča čtvrtá a v HDRkách Tonda první. Zbylá umístění můžete dohledat na výsledkové listině.

V neděli se běžela prozměnu krátká na mapě Věštěnec. Stavitelem byl Aleš Petráček. V oblastních kategoriích dobře zaběhla Káťa a Matyáš v mladších žácích (oba celkově 3., ale 2. na Vysočině), dále Tobiáš Novák v H10N na třetím místě a Pinďa v nejmladších veteránech první. V béčkovém žebříčku doběhl Pepa na prvním místě a v D21B skončil Kamča první, Alča čtvrtá a Janča pátá. Zbytek lze opět dohledat na výsledkové listině.

Těmito závody se tak uzavřel žebříček B, který pro nás po šesti závodech vypadá následovně: Pepa v juniorech skončil na prvním místě a pojistil si tak Áčkovou licenci na přiští rok. Honzík končí na pátem místě. Anička v dorostenkách osmá a Honza ve veteránech čtvrtý.

Liga Vysočiny těmito závody ovšem nekončí a již za dva týdny poběžíme klasiku od Ždáru nad Sázavou. Navíc se příští týden koná MČR na klasice, tudíž akcí bude ještě dost.

Na závěr si ještě můžete prohlédnout postupy z OB postupů a některé fotografie od pořadatelů, klasika a krátká.

(photo: OK Jihlava)

- Pepík -

24.8.2018 Rozloučení s prázdninami

Ve spolupráci s Kulturní a školskou komisí městyse Libice nad Doubravou jsme se v neděli rozloučili s prázdninami. Téměř stovka běžců si před promítáním filmu Pračlověk přišla vyzkoušet orientační běh na školní výukové mapě Libice nad Doubravou.

K naší radosti si pro vítězství na dlouhé trati si doběhla Hanka Paulová a na krátké trati byl nejrychlejší domácí Tonda Šťastný, oba v dresu SK Chotěboř. 

Kompletní výsledky naleznete zde a fotografie na Zoneramě.

- Alča -

18.8.2018 Soustředění Budislav

Početná skupina CTB běžců se v termínu od 11.8. do 18.8. zúčastnila každoročního soustředění pořádaného oddílem CHT v Budislavi. Letos se neslo v duchu „co a koho můžeme potkat v lese při orientačním běhu“.  Kromě klasických tréninků jsme síly poměřili v razícím kolečku, MTBO a slepicích. Nakoukněte do fotogalerie

- Alča -

16.8.2018 Jana mistryní světa!!!

Gratulujeme Janě Benešové, která se v Dánsku stala mistryní světa v orientčním biatlonu v závodu sprintu! 

Ohlédnutí za mistrovstvím si můžete přečíst na O-news.

Foto zdroj: biathlonorienteering.rajce.idnes.cz

- Alča -

14.8.2018 Ohlédnutí se za jarní sezónou

Začátkem prázdnin jsme informovali veřejnost v našem městě ohledně fungování našeho klubu. Šlo o článek do Chotěbořského ECHA, ve kterém jsme zmínili uplynulé akce a některé úspěchy během jarní sezóny. Članek si můžete přečíst zde, respektivě jej dohledat v celém magazínu.

- Pepík -

2.7.2018 Dinosauří soustředění

Na začátku prázdnin měly děti z kroužku orientačního běhu možnost se zúčastnit dvoudenního dinosauřího soustředění v Libici nad Doubravou.

Mapy s výsledky si můžete prohlédnout ZDE a fotky na Zoneramě - další fotky přidané 5.7.!

 

- Alča -

30.6.2018 Alča v nominaci na akademické mistrovství světa!!!

Chtěli bychom pogratulovat Alče Voborníkové, která musí letos vynechat Mistrovství galaxie a přilehlých vesmírů, které proběhne na H.S.H. Vysočina Cupu, jelikož se nominovala na Akademické mistrovství světa, které se koná v půlce července ve Finsku. Zatím to vypadá, že poběží sprint a lesní štafety, tak jí držíme palce a hodně štěstí!!!

Odkaz na reprezentační stránku dospělých.

- Pepík -

21.6.2018 Akademické hry

Jana a Alča reprezentovaly Univerzitu Karlovu na Českých akademických hrách, které pořádala Masarykova univerzita v Brně. Dva závody OB zajistil klub SK Žabovřesky Brno.

Středeční sprintový závod, ve kterém šlo kromě akademických titulů také o body do nominace na akademické MS, které se koná v červenci ve Finsku, se běžel v Mikulově (tam, kde bylo nahlášeno loňské MČR ve sprintu, které se však konalo v Brně). Na mapě Mikulov 1 : 4 000, která by kvůli čitelnosti zasloužila i 1 : 3 000, postavil krásné tratě s řadou voleb (nejkratší vždy neznamená nejrychlejší) v prostoru zámku a zámeckých zahrad šéftrenér reprezentace dospělých Radek Novotný. Na trati se holky i kluci museli poprat nejen s těžkými postupy, ale i s otočkou mapy. O náročnosti tohoto závodu svědčí vítězné časy, které za předpokládaným časem 15:45 pro D i H daleko. V ženách titul vybojovala Vendula Horčičková, u které se časomíra zastavila na 16:57, Alča byla se ztrátou rovných 100s na celkovém 8. místě (brala cenné 3 body do nominace, kde boduje prvních 6 ročník 1993 a mladší vyjma Horčičkové, která je již přednominovaná) a Jana s 3min ztrátou obsadila 16.-17. pozici. Kompletní výsledky včetně GPS záznamu najdete v Orisu.

Druhým závodem o akademické tituly byla krátká trať v Brně - Kohoutovicích, kterou postavil Jan Zháňal na mapě Dub Troják. V ženách jasně vyhrála domácí Adéla Indráková. Alča loňské stříbro neobhájila, po sérii chybek v druhé polovině závodu opustila bronzovou pozici a skončila 5., Jana obsadila 21. místo. Kopletní výsledky opět v Orisu.

Foto: Tomáš Bubela

- Alča -

17.6.2018 Klasika na Doubravce

Letošní pořádání je za námi, tuto sobotu (16.6.) jsme totiž v lese poblíž Údolí řeky Doubravy uspořádali 10. závod Ligy Vysočiny, který byl současně oblastním mistrovstvím na klasické trati. Závodilo se za pěkného počasí, shromaždiště a centrum závodu se nacházelo v areálu firmy Alka Holding, spol. s.r.o., tratě postavil Greg, funkci hlavního rozhodčího zastávala Alča a ředitele závodu Karlos.

V porovnání s předešlými závody ve stejém prostředí, které jsme v minulosti pořádali, šlo o poměrně velký závod. Na start se postavilo bezmála 400 běžců všech kategorií. Na 11 km dlouhou mužskou trať s 24 kontrolami a převýšením 230 metrů nastoupilo přes 20 závodníků. Nejrychleji závod odběhl Vojtěch Vacek z Jihlavy v čase 71:10, který se tak zároveň stal mistrem oblasti. Za ním s rozestupem 1:40 skončil Martin Baier. Ten ovšem neběhá za oddíl z Vysočiny (OOB TJ Turnov), a tak si druhé a třetí místo (tedy post prvního a druhého vicemistra)  odvezl Marek Prášil z Jihlavy a Jan Kopáček z Chrasti. U žen už tak velká konkurence nebyla. S 6,3 km, 15 kontrolami a 155 metry převýšení se nejlépe popasovala Petra Snížková z Kotlářky v čase 56:52. Ale ani Kotlářka nepatří do Vysočiny, takže se mistryní oblasti na klasické trati stala Hana Polednová z Růžené. Stříbrnou a bramborovou medaili si odvezla Hana Culková z Havlíčkova Brodu, resp. Kateřina Matrasová z Chrasti. Celkové pořadí ostatních kategorií naleznete ve výsledkové listině.

Celou akci dokumentovala Alča a jednotlivé fotografie naleznete ve fotogalerii. Zároveň prosíme všechny závodníky, aby nezapomněli využít webové aplikace OB postupy a nahráli tam i svoje trasy.

Nakonec bychom chtěli poděkovat všem sponzorům (jmenovitě společnost GCE, s.r.o., Alka Holding spol. s.r.o., Pivovar Chotěboř, GS Milk, spol. s.r.o., Lesy ČR a město Chotěboř) za finanční podporu, zázemí a v neposlední řadě za ceny. Tak za rok naviděnou.

(photo: Alena Voborníková)

 

- Pepík -

13.6.2018 Pořádáme ligu v Chotěboři!!

Již tuto sobotu (16.6.) pořádáme  v Chotěboři 10. závod Ligy Vysočiny, který je zároveň mistrovstvím oblasti na klasické trati. Centrum závodu je v areálu společnosti Alka (za pivovarem) a běží se v lese u Údolí řeky Doubravy. Prezentace závodníků do 9:30 (viz plakát) a je možné se hlásit do kategorií HDR a P.

Více informací naleznete v pokynech. Těšíme se na Vás ;).

- Pepík -

10.6.2018 Béčka a liga v Číměři

Druhý červnový víkend si pro nás organizátoři z Jindřichova Hradce (SJH) připravili 3. a 4. závod žebříčku B Čechy-východ, které byly současně 8. a 9. závodem Ligy Vysočiny. Centrem závodu se stal kemp nedaleko Číměře u Jindřichova Hradce. Stavitelem tratí byl Jan Beneš, který zavedl závodníky do mírně kopcovitého, ale krásného lesa na okraji České Kanady s poměrně hustou sítí komunikací a častými kamenitými pasážemi. Jelikož bylo toto centrum od Chotěboře poměrně daleko, nabídli pořadatelé k pronajmutí chatky v kempu, a tak se závodů zúčastnilo více než 30 chotěbořských běžců. Celým víkendem nás provázelo velice teplé počasí ve kterém se moc dobře neběželo, ale alespoň nás nezastihla bouřka ani krupobití, jako v jiných částech republiky.

První den se běžela jako obvykle klasická trať. Nutno podotknout, že stavitel se s běžci vůbec nemazlil a například pro hlavní mužskou kategorii připravil přes 14 km dlouhou trasu, kterou od nás absolvoval pouze Greg a Pavel Nováku. Ženy měly trať o něco kratší, z 9 km dlouhého závodu si tak Kamča odvezla zlatou medaili s více jak 3 minutovým náskokem a Alča doběhla třetí. V kategoriích které se počítají do Béčkového žebříčku doběhl Pepíno na prvním místě, a Honzík na čtvrtém bramborovém (oba dva Junioři). V ligových kategoriích doběhl Hubánek první (H21C), Eva první (D45C), Karlos druhý (H35C) a Lenka druhá (D35C). Zbylá umístění na výsledkové listině.

V neděli přišel na řadu middle. Ten se běžel ve stejném lese jako předchozí závod, pouze v jiné části. V necelých 5 km dlouhé ženské trati doběhla Alča na 2. místě. V Béčkových kategoriích skončil Pepíno druhý (junioři) a Anička třetí (dorostenky) a v ligových doběhla Lenka první (D21C), Eva první (D45C), Karlos druhý (H21C) a Matyáš ve dvanáctkách třetí z Vysočiny. Zbylá umístění opět na výsledkové listině.

Nezapomeňte ještě omrknout postupy na OB postupech a fotografie ve fotogalerii.

Další (a poslední) Béčka se běží až v září, ale již tento víkend (16.6.) pořádáme v Chotěboři 10. závod Ligy Vysočiny který je součásně mistrovstvím oblasti na klasické trati.

(photo: Martina Kubičková)

- Pepík -

23.5.2018 WOD 2018

Pořadatel: CTB - oddíl orientačního běhu SK Chotěboř, z.s. a kroužek OB Centra sportu při ZŠ Chotěboř Smetanova

Místo: Chotěboř, atletický stadion

Mapa: Stadion II, 1 : 3 000

Tratě: krátká, delší (scorelauf)

Kdy: 23. 5. 2018 dopoledne pro školy, 15-17 pro veřejnost

Kontakt: Eva Voborníková

Výsledky, tratě, fotokoláž, fotogalerie

Stránka akce: http://worldorienteeringday.com/

- Alča -

20.5.2018 Táborský middle

O víkendu se neběžel pouze sprint, ale konalo se i další kolo Českého poháru, které bylo součástí WRE. Stavitelem tratí se stal Jan Picek a běžela se krátká trať (mapa Pintovka). V dámské elitě nás opět reprezentovala Kamča (18.) s Alčou (20.). Dobře doběla i Janča, která obsadila 14. místo v D21A a Martin s 16. místem v H21B. Alička doběhla pátá v D12C stejně jako Majda v HDRkách. Zbylé výsledky na Orisu. Další kolo Českého poháru se běží za týden v Plzni, kde se spolu se sprintem konají dvoje štafety.

- Pepík -

19.5.2018 Tábor 2018, MČR ve sprintu

Je tu květen a druhé velké mistrovství České republiky je již za námi. Tentokrát šlo o sprint, který se běžel 19. května v historickém centru města Tábor. Pořadatelé z SC vebr-sport si pro závodníky přichystali opravdu zajímavé tratě (stavitel tratí Radek Novotný) plné všelijakých odboček a kliček, nemluvě o přilehlém strmém parku. Závod to byl opravdu rychlý, jelikož letos poprvé byly SI krabičky programovány do bezkontaktního režimu ražení, a tak závodníci kteří si obstarali SIAC čip mohli razit za běhu a ušetřit někdy až desítky cenných vteřin.

Během dopoledne se běželo Mistrovství ČR, ve kterém startovali 3 naši běžci. Organizátoři se pro tento závod rozhodli uzavřít některé z ulic, takže orientace za běhu byla opravdu obtížná. Nejlěpe se umístila jako vždy Kamča, když obsadila krásné 16. místo. Následovala Alča na 24. místě a posledním od nás byl Pepíno, který doběhl dvacátý v juniorech (a tím získal alespoň na poslední rok Áčkovou licenci). Tento závod dokonce snímaly kamery České televize, takže pokud jste ho nestihli živě, můžete se podívat alespoň ze záznamu. A pro opravdové fajnšmekry je k dispozici i detailní rozbor tratí od kluků z O-News.

Odpoledne přišla na řadu Veteraniáda a veřejný závod. Honza ve veteránech skončil mezi nejlepšími třiceti (29.) a Hanka mezi nejlepšími čtyřiceti (40.). Ve veřejném závodě se ještě v kategorii H21B umístili Honza na 17. místě a Matěj na 22.

Celkové výsledky jsou jako vždy k dohledání v Orisu. Fotografie ve fotogalerii na stránkách závodu a postupy jako vždy na OB postupech.

Další MČR (v middlu) se běží koncem června nedaleko Bystřice pod Pernštejnem.

(photo: Helena Hudečková)

- Pepík -

12.5.2018 Mistrovství oblasti na krátké trati

Dnes proběhlo druhé mistroství oblasti. Tentokrát na krátké trati, které se běželo na mapě Kuchyňka. Pořadatelem byla Třebíč, která jako centrum závodu zvolila Rudíkov. Trať byla poměrně pestrá, kde se střídaly pasáže v hustnících a naopak rychlé postupy přes louky.

Chotěbořská skupina znovu bodovala a stejně jako na sprintu jsme přivezli čtyři medaile. První místo vybojovala Janča Benešová v jednadvacítkách, stříbro získal ve dvanáctkách Matyáš Novák a hned o dvě medaile se postarali Pepíno s Honzíkem v juniorech (stříbro a bronz). Další výkony našich závodníků byli taky dobré, Anička Nováková (D10) a Pinďa (D35) byly za své výkony odměněny bramborovou medailí. Další výsledky najdete na Orisu.

Příští týden má liga volno, jelikož se v Táboře běží republika ve sprintu. Naši zástupci podají určitě dobré výkony, abychom mohli zase psát o našich dalších úspěších.

- Honzík -

11.5.2018 Krajské kolo Přeboru škol v OB

V pátek 11.5. se někteří mladší členové vydali do Nového Města na Moravě na krajské kolo Přeboru škol v OB v podání Sportovního klubu Orientační sporty Nové Město na Moravě (OSN). Běželo se na mapě Pustý mlýn z dílny Petra a Šimona Marečkových, kteří rovněž stavěli tratě. Ačkoliv se jednalo poměrně o malý závodní prostor, tratě byly opravdu vydařené a vůbec ne jednoduché. Běželo se v zahrádkářské oblasti podél tamního potoka, ke kerému snad dovezli veškeré zásoby kopřiv v okolí, protože kdo si doma zapomněl podkolenky, hořce toho litoval :D. Zde je menší ukázka mapy.

Náš klub celkem reprezentovaly 3 školy: Gymnázium Chotěboř, ZŠ Smetanova Chotěboř a ZŠ Nová Ves u Chotěboře. Nejvíce medailí si odvezli nejmladší holky z kategorie D5, kde Káťa skončila první a Barča Paulová druhá. Ve stejné, ale chlapecké kategorii se umístil i Matyáš, který si odvezl taktéž stříbrnou medaili. Posledním na stupních se objevil Pepíno v kategorii HS, kde skončil třetí. Celkové výsedky jednotlivců jsou k dohledání zde a nějaké fotky od Šimona Marečka zde.

(photo: Šimon Mareček)

- Pepík -

7.5.2018 Kamča opět na stupních!

Minulý víkend se neběžely pouze Béčka v Radvanicích, ale část našeho klubu zamířila i k Hostomicím u Přibrami, kde se konaly dva Áčkové závody, middle a klasika pod vedením SK Pragy. Stavitelem tratí sobotního závodu se stal Jan Flašar, který si pro závodníky připravil poměrně kamenitý middle. Nejlépe se dařilo Kamče v dospělých, která skončila na prvním místě se stejným časem jako Karolína Teplá z hradecké Slavie, 33:52. A to ještě při doběhu stáhla 4 vteřiny!! Menší zajímavostí je, že úplně stejný čas měla i Alička, která ve dvanáctkách skončila na krásném 18. místě. Druhou ženou byla Janča, která přiběhla 26. Nedělní klasiku si vzal na starost Tomáš Landovský a závodníky zavedl i do druhé části lesa. Kamča doběhla tentokrát 5., Janča 23., Alička 13. ve dvanáctkách a Martin 14. ve vetoších. Celkové výsledky obou dvou závodů jsou k dohledání na webovkách, postupy na OB postupech.

- Pepík -

6.5.2018 Radvanická Béčka

Jak už jistě mnozí víte, letošním rokem došlo k rozdělení žebříčku B Čechy na východ a západ. Určitě mělo toto rozhodnutí své opodstatnění, ale bohužel to má i pár negativních následků. Například jsme namísto tradičních 8 závodů o dva přišli nebo nás v kategoriích zbyla sotva polovina. Ovšem pryč od spekulací a zpět k tématu, jelikož se tento víkend konaly první dva závody Žebříčku B Čechy východ, konkrétně klasika a middle. Hlavním pořadatelem byl klub OK 99 Hradec Králové a přivedl nás na Broumovsko do Radvanic.

V prvním sobotním závodu si pro nás pořadatelé připravili tradiční klasiku. Stavitelem tratí se stal Jan Petržela a zavedl nás do kopcovitého, ne zrovna moc průběžného terénu zdejšího lesa a kopce Žaltman. Nejvíce se dařilo Pepínovi, který v juniorech oběhl svoji trať za necelých 90 minut a umístil se na celkovém prvním místě (s náskokem jedné vteřiny na druhého), ovšem ne v moc nabité konkurenci. V neděli se na krátkou trať vydalo ještě méně závodníků než předchozí den. Závod z dílny Jana a Pavla Kubátových to ovšem opět nebyl jednoduchý, bylo důležité důkladně číst mapu a dát si pozor na dohledávky, na kterých mnozí pokazili celý závod. Nejlepé se opět dařilo Pepínovi v juniorech, kde obhájil prvenství a průběžně tak zatím vede v celkovém žebříčku (a že jich tam je :D ). Za zmínku také určitě stojí Aniččina bramborová medaile v dorostenkách. Celkové výsledky obou dvou závodů jsou k dohledání na webovkách, nějaké fotku u Kadeho a postupy tradičně na OB postupech. Výsledky žebříčku na Orisu.

Další kolo Béčkového žebříčku se koná za měsíc pod taktovkou Jindřichova Hradce.

(photo: Kade)

- Pepík -

28.4.2018 5. závod LV Lučice

Další, již 5. závod Ligy Vysočiny se uskutečnil v sobotu 28. dubna na fotbalovém hřišti v Lučici. Tentokrát šlo o poněkud delší klasiku v podání Broďáků, kteří nás přivedli do celkem nepřehledného lesa s častějšími pasážemi hustníků. Ale nic na co bychom nebyli v Lučici zvyklí. Krásné jarní počasí přivedlo na start 32 závodníků z Chotěboře!! Takže pokud jsme v Tišnově netrhli rekord v počtu zúčastněných chotěbořáků, tak tentokrát už určitě ano :D.

Dařilo se nám ale i v celkovém pořadí. Nejvíce medailí posbírali Novákovi, kde skončil Matyáš druhý ve dvanáctkách, Anna Marie třetí v Nkách a Tobík spolu s Majdou a Márou Gregorovými třetí v HDRkách. Další medailistkami byli: Káťa Běloušková třetí ve dvanáctkách, Anička třetí v osmnáctkách a Kamča druhá v dospělých. Konečné výsledky na Orisu.

Za dva týdny nás čeká další liga v Rudíkově, kde pořádá Třebíč mistrovství oblasti na krátké trati.

- Pepík -

27.4.2018 Okresní kolo přeboru škol v OB

V pátek 27.4. se v našem městě konalo okresní kolo Přeboru škol v OB. Hlavní pořadatelkou celé akce byla Eva, ve spolupráci se ZŠ Smetanova a s naším oddílem. Jelikož pro mnohé účastníky šlo o první zkušenost s mapou, konal se celý závod v městské zástavbě, a tak největší roli v konečných výsledcích hrála rychlost.

Ovšem celoroční příprava na trénincích OB byla znát. Jen tak narychlo:

Zlaté medaile: Honzík (HS), Pecka (DS), Míša Pavlas (H9), Filip Perka (H7), Zuzka Landsmanová (D7), Matyáš (H5), Barča Paulová (D5)

Stříbrné medaile: Anička (DS), Maruška (D9), Pavlína Paulová (D7), Káťa (D5)

Bronzové medaile: Pepíno (HS), Dan Holub (H9), Aneta Zbínová (D9), Anetka Pleskačová (D7), Jirka Kocourek (H5), Eliška Křivská (D5)

Konečné výsledky jednotlivců zde a družstev zde. Nějaké fotky na stránkách ZŠ Smetanova ve fotogalerii.

Teď už jenom zbývá se připravit na krajské kolo, které se koná 11.5. v Novém Městě na Moravě.

- Pepík -

14.4.2018 3. závod LV Skála

V sobotu se ve Skále konal 3. závod Ligy Vysočiny. Chrasťáci si pro nás připravili klasiku, která byla postavena z části v dobře průběžném a z části „zabušeném“ lese. Bylo hezké počasí, a tak se na závody vydala velká skupina chotěbořských orienťáků. Některým z nás se dařilo lépe, někomu zase hůř. Za zmínku jistě stojí vítězství Karlose v H35. Dále se dařilo Matyášovi Novákovi, který se umístil na druhém místě v H12 a jistě i čtvrté místo Mikuláše Klusáčka v kategorii H10N je dobrý výkon. Samozřejmě i další závodníci v dresu CTB bojovali o přední pozice ve svých kategoriích. Kompletní výsledky najdete na Orisu.

Příští týden se bude závodit ve Smrčné, tak dobře nalaďte ať v těch dobrých výkonech pokračujeme :)

- Honzík -

8.4.2018 Tišnovský DOUBLEsprint

Dva sprinty v jeden den? A rovnou i mistrovství oblasti? Proč ne! Tuto neděli jsme se byli podívat v Tišnově, kde se konaly první dva závody ligy Vysočiny a Jihomoravské ligy - mistrovství oblasti ve sprintu a oblastní žebříček. A o úspěchy nebylo nouze..., tedy spíše co se do počtu týče, jelikož nás jelo přes dvacet, což je na tak vzdálený závod skoro až chotěbořský rekord :D.

Během dopoledního závodu nás pořadatelé zavedli do jižní části města, kde se nacházela spletitá síť všelijakých uliček a průchodů, včetně tamějšího náměstí a kostela. Závod to opravdu jednoduchý nebyl, tratě se na několika místech křížily a bylo tak velmi důležité si hlídat směr a pořadí kontrol. Nakonec se ale i tak několik našich závodníků skončilo na stupních vítězů. Co se naší ligy týče, tak Káťa skončila třetí ve dvanáctkách (kde je letos prvním rokem!!), Anička těsně čtvrtá v osmnáctkách, Janča Benešová druhá mezi dospělými a Pepíno první a Honzík třetí v juniorech.

Ale ani odpolední závod o moc jednodušší nebyl. Podruhé jsme zavítali do severní části města, mezi paneláky a bytovky, kde každé zaváhání mohlo naráz ztratit až několik vteřin. V oblastním hodnocení se nejlépe dařilo Aničce která doběhla první, Janča třetí, Eva čtvrtá v "D45kách", Mikuláš třetí ve fáborkovaných desítkách, Matyáš první v dvanáctkách, Pepíno třetí mezi juniory a Honza čtvrtý v "H45kách". Zbylá umístění na webovkách.

- Pepík -

30.3.2018 Velikonoční kufrování 2018

Velikonoce za dveřmi a celá sezóna před námi. Tak nějak by se dal shrnout poslední březnový čtvrtek - Zelený čtvrtek. Stejně jako každý rok si pro nás totiž Eva s Jitkou a Gábinou v rámci Dnů orientace v přírodě přichystaly tradiční Velikonoční kufrování. Tentokrát jsme se podívali i na místa, na kterých jsme opravdu dlouho nebyli. Start i cíl se nacházel u příjezdové cesty k čističce odpadních vod a nejdelší kategorie zavítala až klesům u Libické Lhotky. Celá akce směřovala hlavně k řadám veřejnosti, tudíž si mohli vybrat celkem ze tří kategorií podle obtížnosti. Krátkou, střední a delší s omezeným počtem informací. Nakonec se na trati ukázalo přes 85 závodníků každého věku a všech kategorií. A jelikož se o velikonočních prázdninách koná v našem okolí soustředění Hanácké oblasti, zavítali někteří účastníci i k nám na Kufrování. Celkové výsledky jsou k nahlídnutí na výsledkové listině a některé fotografie ve fotoalbu. V cíli samozřejmě nechybělo menší občerstvení v podobě teplého čaje a řízečků :). 

Další podobná akce WOD (World Orienteering Day), neboli Světový den orientačního běhu, se uskuteční 23. května, kdy se stejně jako po celém světě pokusíme zlákat co nejvíce lidí, kteří by si s námi chtěli orienťák vyzkoušet.

(photo: Gábina Svobodová)

- Pepík -

21.3.2018 Dny orientace v přírodě - Velikonoční kufrování 2018

Ve čtvrtek 29. 3. 2018 proběhlo Velikonoční kufrování 2018

Mapa: školní výuková mapa Sjezdovka: krátká, střední, těžká

Podrobnější informace najdete v rozpisu.

Výsledky & Fotky

 

- Alča -

2.3.2018 Železnohorák 2018

Poslední závod Železnohorského poháru, Železnohorák, se konal čtvrtou únorovou sobotu v Bezděkově. Cíl byl vzdálen 5,2 km a museli jsme překonat 308 výškových metrů. Odměnou nám byl čerstvý křupavý koláček a teplý čaj, který po výběhu na Horní Vestec přišel vhod. Před mrazem nás v Bezděkově chránil vytápěný stan, který postavili pořadatelé a bez něj bychom asi zmrzli. Chřipková sezóna stále vládne, takže na startu stále chybělo pár závodníků našeho oddílu. V klubových barvách se na startovní čáru postavilo 7 závodníků. Nejrychlejší byl Martin G. a o vteřinu pomalejší byl Pepík, který byl ve své kategorii jedenáctý. Z žen byla nejdříve v cíli Anička, která vyhrála i svou kategorii. Dalším byl Pavel P. a následovala Eva, která obsadila šesté místo v kategorii. Nejmladší závodnice Bára a Pavlínka dokončily závod také ve skvělém čase.

Po vyhlášení posledního závodu následovalo vyhlášení celého Železnohorského poháru. Každému závodníkovi se počítaly nejlepší tři bodové zisky. Anička ovládla svojí kategorii a Eva obsadila krásné čtvrté místo. Pepík obsadil páté místo a je velká škoda, že ostatní členové klubu museli vynechat jeden nebo více závodů ať už z důvodu nemoci nebo nějakého zranění. Doufám, že příští ročník bude vydařený alespoň tak jako ten letošní!

Výsledky a odkazy na fotky najdete na stránce Železnohorského poháru.

- Anička -

15.2.2018 Kubátecký běh 2018

Olympiáda v dalekém Pchjongjangu už nám sice začala, ale to ještě neznamená, že se v našem okolí nekonají žádné zajímavé sportovní akce. Další ze závodů Železnohorského poháru Kubátecký běh si totiž tento víkend odbyl svoji premiéru a my se konečně můžeme pochlubit celkovými výsledky. Šlo již o třetí běh do vrchu Železných hor, tentokrát z Malče k hájovně Kubátce nedaleko Rušinova, ve kterém jsme museli zdolat převýšení 250 metrů na trati dlouhé 4 kilometry.

Ovšem chřipková sezóna je neúprosná, a tak z celkových 80 závodníků se na start postavili pouze dva zástupci našeho oddílu. Nejrychleji se na vrchol dostal Pepíno, který proběhl cílem jako devátý a pátý v kategorii. Další potom doběhla Eva, která v kategorii obsadila také páté místo.

Další a zároveň poslední ze závodů nás čeká už za dva týdny, kdy se pokusíme vyběhnout na nejvyšší vrchol celých Železných hor - Vestec. Tak neváhejte a přidejte se k nám.

(photo: Aleš Bažout)

- Pepík -

16.1.2018 Spálavka 2018

Další ze závodů Železnohorského poháru na sebe nenechal dlouho čekat a tak jsme druhou lednovou sobotu zavítali do Libice nad Doubravou, kde se konal druhý z běhů, konkrétně výběh na Spálavu. I přes chladné počasí jsme nic nevzdali a na start 5 km s převýšením 250 metrů se postavilo 9 běžců našeho oddílu.

Nejlépe se opět dařilo Honzíkovi, který doběhl 12. v celkovém pořadí a pátý v kategorii. Po něm následoval Pepíno (24.), Karlos (28.), Matěj (50.) a Luděk (52.). První ženou v cíli byla Anička, která sice celkově doběhla 58., ale ve své kategorii opět zvítězila. Po Aničce následoval Honza (64.) a Pavel Paul (88.). Druhou ženou a zároveň posledním zástupcem oddílu na doběhu byla Eva (93.).

Oproti loňskému ročníku jsme si hodně polepšili, a to jak počtem účastníků, tak i počasím, kdy se při běhu nikdo nemusel brodit závějemi sněhu. Snad se nám bude dařit i dále a zbylé dva závody dokončíme ještě ve větším obsazení.

- Pepík -

17.12.2017 Vánoční běh 2017

Je zima a my tu máme další ročník Železnohorského poháru. Pro ty z Vás, kteří neví o co jde, jedná se o seriál čtyř běhů do vrchu. Avšak oproti loňsku se do poháru přidal i Kubátecký běh, který se poběží z Malče.

Celá vrchařská sezóna na úpatí Železných hor začala už třetí prosincovou sobotu, kdy od hostince Na Křížovce u Třemošnice odstartoval Vánoční běh do vrchu. Celá trať měřila 3,5 km a na běžecké nadšence čekalo příjemných 220 výškových metrů.

Co se týče chotěbořských orienťáků, tak i tady jsme měli zastoupení. Potrápit svá těla se vydalo 5 borců. Nejlépe se s terénem vypořádal Honzík, který si doběhl pro 16. místo, v závěsu dorazila do cíle Alča na 20. místě celkového pořadí a jako druhá žena. Třetím zástupcem na cílové pásce byl Matěj (37.), za kterým dofinišovala pro prvenství v kategorii a celkové 42. místo Anička Boháčová. Jako poslední z našeho oddílu si pro pěkné 70. místo doběhla Eva.

Ještě jsou před námi další tři závody, tak se neváhejte přihlásit a posílit tak chotěbořské barvy.

- Honzík -

5.11.2017 Dny orientace v přírodě - Čertovský závod 2017

Pořadatel: oddíl SK Chotěboř

Datum: 7. 12. 2017

Místo: Chotěboř, start – za budovou školy

Mapa: školní výuková mapa Stadion II

Rozpis, Výsledky

 

- Eva -

1.11.2017 Úspěchy orientačního běhu v Chotěboři 2017

Rok se s rokem sešel a náš oddíl orientačního běhu má za sebou další vydařenou sezónu. V podzimní části sezóny sice nebylo tolik závodů jako v té úvodní jarní, ale i tak jsme se zúčastnili několika poměrně významných celorepublikových závodů a o něco více i těch menších oblastních, ze kterých jsme posbírali spoustu cenných kovů. Zde je výčet těch nejdůležitějších z nich.

Největší podzimní závod se uskutečnil o víkendu 23. - 24. září, kdy se konalo mistrovství České republiky na klasické trati (čili na té nejdelší a nejobtížnější). Pořadatelé si pro nás v Jizerských horách připravili fyzicky a poměrně i mapově náročný terén s mnoha kopci a kamenitými pasážemi. Nejlepším chotěbořským běžcem se stala Kamila Gregorová, které se v hlavní ženské kategorii podařilo obsadit krásné čtvrté místo. Ovšem to nebylo jediné mistrovství České republiky, kterého jsme se zúčastnili. Přibližně o 14 dní déle jsme zavítali do Červené vody v Jeseníkách, kde vrcholil celoroční souboj mezi všemi oddíly orientačního běhu u nás, tj. mistrovství České republiky štafet, klubů a oblastních výběrů. První den byly na pořadu štafety (tříčlenné mužské a ženské skupinky). Zde se nejlépe dařilo naší ženské štafetě, které se ve složení Alena Voborníková, Jana Benešová a Kamila Gregorová podařilo umístit na skvělém 11. místě (čímž se oproti loňsku zvedly o 6 příček) a v celkovém celoročním hodnocení štafet skončily dokonce osmé. Další den se věnoval družstvům (sedmičlenné mixové skupiny) a oblastním výběrům (žákovský souboj mezi jednotlivými oblastmi). Přes všechny nemoci a zranění se nám nakonec podařilo sestavit tým dospělých, který doběhl na 28. místě. Ovšem ten největší úspěch zaznamenali naši žáci Káťa Běloušková, Alička Gregorová a Matyáš Novák, kteří v oblastních mixových výběrech zabojovali a pomohli družstvu z Vysočiny ke krásnému třetímu místu!!!

Dopadli jsme dobře i v dlouhodobém hodnocení soutěží za rok 2017. Stejně jako loni se na jedné z nejvyšších příček Českého poháru, dlouhodobé soutěži nejlepších dospělých, umístila Kamila Gregorová, která se svými vyrovnanými výsledky skončila třetí mezi ženami. Další úspěchy v této soutěži zaznamenala Alena Voborníková (27. místo) a Jana Benešová (36. místo). V dorosteneckém žebříčku B Čechy bylo pořadí následující: Josef Sabol (6. místo), Anna Boháčová (8. místo) a Jan Žanda (14. místo).

Nakonec bychom chtěli poděkovat Kraji Vysočina, Okresnímu sdružení sportů Havlíčkův Brod, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR a zejména městu Chotěboř za finanční podporu. Doufáme, že se nám bude příští rok dařit alespoň tak jako letos, a pokud by měl kdokoliv zájem a chtěl by si orientační běh vyzkoušet, ať neváhá a kontaktuje nás.

Sportu zdar a běhu obzvlášť!

- Pepík -

30.10.2017 Dny orientace v přírodě - Podzimní dny orientace 2017

Pořadatel: oddíl SK Chotěboř

Datum: říjen

Místo: Chotěboř, start – za budovou školy

Mapa: školní výuková mapa Stadion II

Trať: klasická, 10 kontrol

Počet účastníků: 231

Výsledky

- Eva -

15.10.2017 Po roce opět týmová trikolóra - MČR klubů 2017

Po roce kluby, kluby přicházejí, zpívejte přátelé... Ale jak se říká, kdo zpívá naposled, ten si zazpívá nejlépe a tudíž nepředbíhejme výkladu.

Letošní mistrovství klubů předznamenalo hektické ladění naší dospělé sestavy, kdy bylo potřeba vyřešit Alčino nachlazení, Pavlovu naraženou nohu a k tomu všeobecný respekt mužů z úvodního úseku. Nakonec 1. úsek zahájil Greg a po "profesorském výkonu" přivedl tým na slušném 29. místě, jen pár vteřin za Honzou Kopáčkem z Chrasti, našeho hlavního rivala. Na 2. úseku naše nová akvizice Jana bezpečným výkonem stáhla na 23. místo (19. na úseku). Nejkratšího úseku se tentokrát ujal Pavel, který trochu bojoval s některými dohledávkami (34. na úseku). Z 27. místa to Alča stáhla až na 22. místo (15. na úseku a tím vůbec nejlepší výkon z nás všech). Hubánek na nejdelším úseku zaběhl velmi solidně (37. na úseku mezi vlčáky) a udržel 28. místo. Cíl bylo dostat se do třicítky a v téhle chvíli jsme si mnuli ruce, že to díky Kamče určitě tak bude. Nicméně na dalším úseku Kamča neměla svůj den (20. na úseku) a Karlosovi předávala 26. Naštěstí Karlos běžel s přehledem (32. mezi finišmeny), což nás udrželo na 28. místě. Což krásně vyjadřuje naši vyrovnanost - v okolí tohoto umístění jsme byli po každém z mužských úseků.

Věřte nebo nevěřte, ale je to na chlup stejný výsledek jako loni. Na naše rekordní 24. místo nám přitom chybělo jen sedm minut. Za zmínku stojí i dětská štafeta mixu, kde na tratích do DH14 byla nasazená Káťa, Alička a Matyáš a všichni přispěly k celkově třetímu místu jejich vysočinského týmu. Děcka, to byl od vás fičák!

- Greg -

1.10.2017 Tykvový závod 2017

V pátek 29.9.2017 proběhl další ročník Tykvového závodu.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Fotky zde.

Tratě k nahlédnutí: střední, dlouhá.

- Eva -

6.9.2017 Tykvový závod 2017

V pátek 29. září 2017 se uskuteční další ročník Tykvového závodu. Tentokrát bude start v Chotěboři u Geofondu. Prezentace od 14:00, start od 14:15 do 17:00.

Přihlášky prosím posílejte Lence do 26. září 2017, ať stihne připravit dostatečný počet map.

Podívejte se na pozvánku a přijďte si zaběhat! Zveme všechny, kdo si chtějí vyzkoušet orientační běh.

- LPŠ -

8.8.2017 Dny orientace v přírodě - Prázdninové dovádění

Pořadatel: oddíl SK Chotěboř a kulturní a školská komise v Libici nad Doubravou

Datum: 8. srpna 2017

Místo: Libice nad Doubravou, start - nově vybudované dopravní hřiště

Mapa: školní výuková mapa Libice nad Doubravou 1: 4 000

Tratě: krátká (klasická) – 5 kontrol, delší (scorelauf) – 16 kontrol

Počet účastníků: 68

Výsledky

- Eva -

31.5.2017 Dny orientace v přírodě - Jarní dny orientace 2017

Pořadatel: oddíl SK Chotěboř

Datum: duben a květen

Místo: Chotěboř, start – před sokolovnou

Mapa: školní výuková mapa Stadion

Trať: klasická, 10 kontrol

Počet účastníků: ZŠ - 162, gymnázium - 111

Výsledky

- Eva -

21.5.2017 Krajské kolo Přeboru škol v OB

V pátek 26.5. se v Libici nad Doubravou pořádáme krajské kolo Přeboru škol v OB.

Před závodem: PokynyStartovka školStartovka kategorií

Po závodě: Výsledky, Pořadí škol, Fotogalerie

- Eva -

4.5.2017 World Orienteering Day

Ve středu 24. května se uskuteční trénink kroužku orientačního běhu - při Světovém dni orientačního běhu.

Zde je stručný rozpis akce:

Pořadatel: CTB - oddíl orientačního běhu SK Chotěboř, z.s. a ZŠ Chotěboř Smetanova
Datum, čas: středa 24. 5., od 8:00 – 13:30 (školy), 15:00 – 17:00 (veřejnost)
Místo: Chotěboř, atletický stadion Chotěboř
Mapa: Stadion, 1 : 3 000, školní výuková mapa
Kontakt: Eva Voborníková – učitelka Tv na ZŠ Smetanova Chotěboř, vobornikova.eva7@gmail.com
Stránka závodu: www.skchotebor.cz, www.sch.cz
 
 
Celkem se na třech tratích proběhlo 373 běžců. Krátká trať měla 8 kontrol (104 dětí ze 3. a 4. ročníků), střední trať - 12 kontrol (158 závodníků 5., 6. a 8. ročníků + děvčata z gymnázia), delší trať (111 závodníků - chlapci z gymnázia a žáčci 2. ročníků se svou třídní paní učitelkou).
Výsledky najdete ZDE

 

- Hubánek -

2.4.2017 Velikonoční kufrování

V pátek 14. 4. se uskuteční první letošní akce zařazená do Dnů orientace v přírodě - Velikonoční kufrování. Informace o této akci najdete ZDE.

Velikonočního kufrování se zúčastnilo 80 běžců. Výsledky ukazují, jak se se svou tratí běžci vypořádali. Mapa scorelaufu zde.

Přes 300 fotografií z akce je k vidění na Rajčeti ZŠ Smetanova Chotěboř.

- Eva -

27.12.2016 Hustníkovo zakončení 2016

Pokyny mluvily jasně - sraz u pamětní desky Zdenka Rykra, scorelauf, závod časově omezený (přes limit nejede vlak!). Takže jako obvykle. Anebo ne?
 
Ve skutečnosti šlo o dějinnou událost, kde slovy Jára Hustníka - se startovalo přímo z vlaku - čas tlačil do odjezdu vlaku - překonával se řeka po kmeni spadlého stromu "na kraba" - člověku mohl doslova ujet vlak - i České dráhy překvapivě jely načas - stopnete si auto, když vám ujede cíl - nikdo neměl všechny kontroly - byla zatím historicky nejmenší účast.
 
A výsledky? Kamča 21K, Petr G. 18K, Martin G. 18K, Alenka 17K (ale DNF), Lenka 16K, Matěj 15K (ale DNF), Jaromír st.13K, Eva 11K, Honza 11K, Honzík 11K, Hana + Jaromír ml. 7K, Martin H. 6K.
- Greg -

22.11.2016 Čertovský závod 2016

Ve čtvrtek 1. prosince pořádá Eva Čertovský závod v orientačním běhu.

Prezentace je od 16:15 na náměstí T. G. Masaryka, start tamtéž od 16:30 do 17:30

Poběží se na mapě Náměstí v měřítku 1:3000, připraveny jsou 3 tratě od 600 metrů do 2 kilometrů. Doporučená výbava je čelovka nebo baterka.

Termín přihlášek je do 25.11. dle přiloženého rozpisu.

5.12.2016 UPDATE:

Výsledky / Fotokoláž 1 / Fotokoláž 2 / Mapa závodu

- Eva -

9.10.2016 Česká Tiomila

Zlatým hřeben chladného deštivého víkendu, plném horkých emocí, bylo MČR klubů. Zde bylo nejtvrdším oříškem najít náhradu za absentujícího Pavla Nováka. Rozhodnutí padlo na Pepu Sabola, který ochotně přijel a odvážně se ujal úkolu nastoupit do klání mezi ostřílené harcovníky. A předvedl vstup mezi dospělé ve velkém stylu...

Zahájili jsme bezpečně zezadu na 46. místě, když Karlos, samoten a sám na kontrolách slyšel i vlky výti. Pak Kamča nejlepším časem na úseku stáhla na 24. místo. Pepa se velmi dobře držel a doběhl na 31. místě. Lenka stabilně udržela 32. místo. V té chvíli jsme věděli, že loňské 24. místo už není realistické a že boj s Chrastí bude obtížný, ale do 35. místa jsme chtěli figurovat v každém případě. Nakonec to bylo o dost lepší, když Hubánek na nejdelším úseku stáhnul na 30. místo a Alča pořadí podržela. Pak už zbýval jen hamba-start (děti, to opravdu není start, kde účastníci dostanou hamburger), při kterém Greg v sobě vyškrábal poslední zbytky tlející letní formy a doběhl týmu pro konečné 28. místo. Což je pro náš oddíl slušný průměr. K tomu je ale dobré říct, že vzhledem k našemu "průměru" jsme všichni průměrně o dekádu starší.

Několik rozmazaných fotek (Hubánek) a spoustu krásných fotek (Alenka) najdete ve fotogalerii.

A na konec perličku: Minelu dne předvedl Honza Flašar z favorizované Pragovky, který na prvním průběhu přes silnici neorazil povinnou kontrolu. Na průběhu shromaždištěm o drahný čas později uslyšel lakonickou poznámku speakera "... budeme zvědaví na jeho vyčtení čipu...", chybu si uvědomil a vrátil se. Chybka na 27 min hned na úvod nicméně Pragovce nezabránila, aby nás i tak o hodinu porazila.

- Greg -

8.10.2016 MČR štafet 2016, Dolní Prysk u Kamenického Šenova

Po roce se Mistrovství ČR a klubů alias "česká Tiomila" přesunulo v rámci naší malé kotliny o 384km z Vracova do Lužických hor. Není většího kontrastu než mezi placatým Vracovem a Lužickými horami. Počasí ale bylo obdobně psí, což ale nezabránilo tomu, abychom dokázali, že i v tomto terénu umíme.

D21: Štafeta našich žen po loňsku prošla drobnou změnou taktiky - Kamča jako eso v rukávu byla přesunuta na 3. úsek. Ale popořádku. Alča zahájila výborným startem 14. místem (loni 18.), poté Lenka 30. (loni 27.) a na závěr Kamča 4. (stejně jako loni 4.). Celkově se se tým zlepšil z loňského 18. na 17. místo, tj. za 16 let je nabíledni, že zlatá jednoznačně cinkne.

H105: Štafeta veteránů po loňsku prošla drobnou změnou taktiky - Hubánek jako eso v rukávu byl přesunut na 3. úsek. Ale popořádku. Karlos odstartoval 18. místem (loni 23.), poté Greg 9. (loni 16.) a nakonec Hubánek 9. (loni 2.). Celkové 11. místo je sice zhoršení z loňského 7. místa, ale upřímně - prvních 6 týmů bylo mimo naše možnosti a na 7. místo nám chybělo jen 4:25. Ono nebylo úplně jednoduché držet krok s týmy, kde byly hojně zastoupeni bývalí eliťáci či dokonce reprezentanti, včetně takových výlupků jako Robert Heczko, který loni po dlouhé pauze začal "trochu běhat", aby dal maraton za 2:32.

- Greg -

3.10.2016 Tykvový závod 2016 - výsledky

V pátek 30.9.2016 uspořádala Eva další ročník tradičního Tykvového závodu.

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Fotogalerie ze závodu naleznete zde.

Tratě k nahlédnutí: Krátká, Střední a Dlouhá.

- Hubánek -

20.9.2016 Tykvový závod 2016 - pozvánka

V pátek 30. září pořádá Eva další ročník Tykvového závodu.

Přihlášky jsou do 25. září u Evy Voborníkové.

Prezentace je od 14:00 u chaty pod sjezdovkou v Chotěboři u Svaté Anny, start je od 14:15 do 17:00 hod. Opět budou připraveny 3 tratě na nové školní výukové mapě Sjezdovka v měřitku 1:5000.

Podívejte se na rozpis a přijďte si zakufrovat!

- Eva -

8.8.2016 Matyáš vyhrál Rumcajsovy míle

Třídenní (čtyřetapové) závody v tradičně brutálně kopcovitém terénu u Valečova vyhrál v kategorii H10 s velkým přehledem Matyáš Novák - blahopřejeme! V hlavní dámské kategorii Kamča skončila 3., Martin 10. v H21B, Alička 9. v D10N (premiéra bez rodičů, v E3 dokonce 2.) a u rychlíka Pavla Nováka v 50% etap opět zařádil syndrom vynechané kontroly. Shromaždiště na krásné louce s výhledem, etapy krásně dostupné z centra a díky pátečnímu vlhku sršni nakonec obtěžovali jen v poslední etapě, takže povedené letní závody. Zkrátka Český ráj.

- Greg -

26.7.2016 Poučení z italského vývoje

Přesně po devíti letech jsme opět zavítali do okolí Trenta na italské pětidenní. Pěkný orienťák na krásných místech, ale jelikož šlo o menší akci s menšími ambicemi, byl vidět o něco více prázdninového relaxu a improvizace, než na co je člověk z Čech zvyklý. Českým perfekcionistům jsme tak přivezli hned několik italských poučení:

 1. Parkování 700 lidí v klidu zvládne dvojice pořadatelů.
 2. Cedulky na parkování stačí rozmístit, až když je polovina lidí na místě.
 3. Pokyny není třeba tisknout a vyvěšovat, vždyť jsou na internetu.
 4. Výsledky netisknout, stačí 2 LCD obrazovky, kde poběží v reálném čase, třeba i pod palbou poledního sluníčka.
 5. Startovky netisknout a nevyvěšovat, ani na shromaždišti, ani na startu.
 6. Shoda 17 kontrol z 20 s jinou kategorií není omyl. Jedna trať zkrátka inspirovala jinou.
 7. Když klasiku v horách, tak z velké části po loukách. Neposečených.
Kamča důstojně reprezentovala svůj klub, když vyhrála dámskou elitu a to navzdory velmi těžké 4. etapě na mapě Maranda (viz obrázek), kde vyrobit chybu na 9 minut skutečně nebyl žádný problém.
- Greg -

9.5.2016 World Orienteering Day

Ve středu 11. května se uskuteční trénink kroužku orientačního běhu - při Světovém dni orientačního běhu. Vystartovat je možno od 15:00 do 17:00 od kapličky sv. Anny v Chotěboři. Leták k akci najdete tady.

- Eva -

9.5.2016 MČR sprint Uherský Brod

"Tak Kamčo, kdy se nominuješ na Mistrovství Evropy? Až za uherský rok!" Ve skutečnosti stačilo zajet jen do Uherského Brodu. Nicméně i tento zdánlivě lehký první krok nebyl až tak triviální - výprava CTB cestou padla do osidel českého dopravního provozu a dorazila jen třicet minut před koncem karantény. Alespoň dámy neměly čas se nervovat v karanténě a místo toho mohly probrat výchovu capartů v kroužku zasloužilých matek-veteránek (Kamča - 3, Zdenča - 3, Marta Fenclová - 2, Ivule - 1, Topča - 1).

Nervy jsme zato měli my, fanoušci, při online přenosu. Kamčina GPSka ukázala defenzivní postup hned na K2 a pak hlavně chybu na K5, která byla skoro na 23 vteřin. Pak ale Kamča předvedla svoji klasickou smršť a v jednodušším závěru díky hned šesti nejlepším postupům stahovala cenné vteřinky. Nakonec díky velké porci štěstíčka (Topča jen vteřinu za Kamčou, Jana Knapová disk na kontrole) to byl bronz. Mimochodem online přenos byl pěkný, video z cíle sice padalo, ale přenášelo hlášení komentátorů (Béďu a LeKli), což perfektně stačilo k přehledu. V dámské elitě Alča zaběhla svůj standard (18. místo), Honza 17. v H45, Honzík 40. v H18 a Hanka 18. v D45.

A ještě noticka k historické nominaci závodníka z CTB do reprezentačního dresu. Hned po závodě bylo zřejmé, že by Kamča měla jet, protože byla nejlepší z Češek, které neměly přednominaci a tím by si podle kritérií měla vyběhnout nominaci. Až dnes v pondělí jsme se dozvěděli, že reprezentace protentokrát použila nominační závod jako jediné kritérium, tj. nominovaly se i tři závodnice za Kamčou.

Takže za dva týdny v neděli hlavně nezapomeňte Kamče držet palce!

- Greg -

30.4.2016 Okresní kolo Přeboru škol v OB - výsledky

V pátek 29.4.2016 uspořádala základní škola Smetanova Chotěboř ve spolupráci s oddílem OB SK Chotěboř okresní kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Centrem závodu se stala chata lyžařského oddílu pod sjezdovkou u sv. Anny na kraji Chotěboře.

Výsledky jednotlivů.

Výsledky družstev.

Mapka se všemi kontrolami.

Fotogalerie.

- Eva -

3.4.2016 Veliko-ko-noční soustředění

Díky Hubánkovi, který občas mívá - cituji autora - "hovězí" nápady, se po dlouhých letech konalo velikonoční soustředění našeho oddílu. Díky účasti Koreckých a Kopáčků šlo o veli-ko-ko-noční soustředění kohoutků i slepiček z obou oddílů. Epicentrem se stala chata na sjezdovce na Čeřínku, odkud se nabízejí fantaskní výhledy po okolí.

: Individuální middle na 50 min v kamenech (Hubánek)

So dop.: Farstované okruhy na mapě bez cest na luxusním protisvahu (Greg)

So odp.: Matrix orienteering (Kráťa + Hubánek)

Ne: Skupinová stíhačka se závěrečným výběhem sjezdovky (Alča)

Alčina fotogalerie napovídá, že se stihlo i bobování, válení v blátě, výlety, dětské závody i špekáčky.

- Greg -

21.3.2016 Spring Cup po česku

Klasika na Jarním poháru sice už zdaleka není, co bývala (22km pro muže atp.), ale hromadný start v elitě z ní letos i tak učinil velmi náročnou atrakci. Kdy jindy si děvčata mohou zaběhnout 10km průměrem 5:30 na km?

V letošním vydání se Kamče podařil husarský kousek, když málem zmeškala hromadný start, aby se pak vydala na čelo závodu, vedla balík žen po většinu trati a v závěru si nakonec doběhla pro vítězství. V elitě zaujala ještě Alča (14., jen 6 min ztráta) a i Jaromír Jelínek (23., 105 min ztráta). Suprově běželi Matyáš a Pavel Novákové (4. v H12C a 6. v H21A).

Jinak nutno trochu zamakat na P.R. našeho oddílu, aby se o nás nepsalo, že "... nedělní klasiku vyhrála Kamila Gregorová (CHC)". (Foto: Petr Kadeřávek)

- Greg -

20.3.2016 Sezóna štafet začíná

Letošní štafetovou sezónu jsme zahájili ještě v euforii z loňského MČR klubů. Stejně jak ve Vracově nás čekal závod v leteckém terénu, kde se soupeř nezakecá. Rozkaz pro byl jasný - držet se, seč nám síly stačí, což se nám na prvních dvou úsecích pěkně dařilo (Karlosi 42., já 42., na průběhu celkově 42.). Pak nastoupil Hubánek, který narušil naši vzácnou jednotu (23. na úseku) a stáhl devět míst na konečné 33. místo. CHT 1 nám nadělila 4 minuty, zato CHT 2 od nás obdržela knockout.
 
Pro děvčata byly mladé doubky, které jim sešvihaly svižně kmitající stehna, přípravkou na Velikonoční pondělí. Alča rozeběhla výborně na 9. místě, Lenka 26. na úseku a na průběhu předávala jako 20. Kamče. Té bouchla saze a nejlepším časem na úseku stáhla na konečné 12. místo. Pěkné výkony!
- Greg -

22.2.2016 Velikonoční kufrování

Na Velký pátek 25.3.2016 si můžete vyzkoušet orientační běh na dvou trénincích v různém prostředí (město, les). Kompletní info najdete v přiloženém rozpisu.

- Eva -

10.2.2016 Železnohorák 2016 se kvapem blíží...

Za dva týdny, 27.2., bude víkend patřit výběhu na nejvyšší bod Železných hor. Závod na 5,2 km s převýšením cca 308 m s povrchem 91 % terén si jednoznačně říká o maximální účast orienťáků.

Přidávám ještě vzkaz od Luboše Němce: "Kdo by si chtěl vyzkoušet trať, přijďte v neděli 14.2. na sraz 9:30 v Chotěboři u zimáku anebo v Bezděkově na návsi v 10 hod."

- Greg -

20.1.2016 Spálavka 2016

Spálavka... zní to sice jako dětská spála, nemoc na intimních místech nebo jako stav plic po běhání v mrazu, ve skutečnosti jde ale o nový běh svahem Železných hor, konkrétně z Libice n. Doubravou (422 m.n.m.) až na Spálavu (863 m.n.m.). O běh se postaral cyklistický BobrBikeTeam, dále TJ Sokol a Kulturní a školská komise Městyse Libice nad Doubravou (uf, to je dlouhý název). CTB mělo obrovské zastoupení, kde pochvalu získává především Anička Boháčová jako nejmladší účastnice. V ženách jsme uzmuli první dvě místa, včetně poháru o výšce 34 cm. Výsledky orienťáků jsou:

3. Kamča 25:56  (ženy 1.)
7. Karlos 27:10
21. Alča 30:19 (ženy 2.)
22. Honzík Ž. 30:26
32. Honza Ž. 33:15
39. Anička B. 33:55
49. Eva 37:15
50. Předsedkyně 38:10
55. Honza Š. 40:41

Libické běhy do vrchu budou pokračovat, dalším závodem bude 27.2. Železnohorák s převýšením 308m.

- Greg -

4.1.2016 Vánoční soustředění

Letošní vánoční soustředění SK Chrast bylo opět vysočinským soustředění oddílů CTB+CHT+JHB, za účasti hostů z LPU a DKP. Převážnou většinu času bylo krásné podzimní sluníčko, vybízející k výletům, projížďkám na velocipedech a vyběhnutí. Poté lehounce nasněžilo a namrzlo 5mm sněhu, což Kopáčkovým stačilo k lyžařským výjezdům až na Jizeru. Příjemná atmosféra nad Josefovým dolem byla i díky tomu, že soustředění obsadilo obě chaty.

O trailových lahůdkách Jizerských hor (viz fotky) píšu pro běžecké fajnšmekry i na bločku.

- Greg -

3.1.2016 Ohlédnutí za Hustníkovým zakončením

Jako obvykle na Štěpána nám Jára Hustník připravil zakončení sezóny. Letošní počasí z něj udělalo spíše zahájení sezóny. Po úspěchu z let 2012 a 2014 byl opět použit scorelauf, nicméně letos se nesbíraly lístečky, nýbrž se nabíhaly stojany bez lampionu. Což pomohlo využít menší, ale o to parádnější prostor skalek směrem k Bezlejovu, kam se normálně málokdy málokdo podívá.

Čekala nás houbařinka ve skalkách, hustníčkách a rákosí, přičemž limit 60 minut byl o dost více svazující, než jak se to jevilo na počátku. Top Ten z 22 účastníků:

 1. Aleš Král 36k 47:26
 2. Kamila Gregorová 36k 48:57
 3. Karel Šťastný 36k 54:36
 4. Martin Gregor 36k 59:26
 5. David Ander 35k 58:24
 6. Petr Voborník 35k 66:02
 7. Adam Ander 34k 60:44
 8. Jakub Hájek 32k 60:44
 9. a 10. Matěj a Honza Žandovi 30k 60:22

Na závěr stručný kvíz pro neznalé (prosím neklikat do mapy): Místo závodu, Járou Hustníkem romanticky nazvané Modrá laguna, je ve skutečnosti:

 1. Vodní nádrž Břevnice
 2. Rybník Obora
 3. Zámecký rybník

O Hustníkově zakončení píšu i v edici 2009, 2012 a 2013.

- Greg -

23.12.2015 Hustníkovo zakončení 2015 - info

V sobotu 26.12.2015 pořádá Jára Hustník své oddílové Hustníkovo zakončení - rozpis zde.

Sejdeme se nejpozději v 9:50 u chotěbořské ČOVky https://mapy.cz/s/onSp

Jára Hustník se na vás těší!

- Hubánek -

7.12.2015 Čertovský závod 2015 - výsledky

Ve čtvrtek 3.12. proběhl v okolí chotěbořského stadionu a ZŠ Smetanova pohodový Čertovský závod.

Pozávodní servis: Výsledky / Tratě / Fotky.

- Hubánek -

15.11.2015 Čertovský závod 2015

Ve čtvrtek 3. prosince pořádá Eva Čertovský závod v orientačním běhu.

Prezentace je do 16:15 na hřišti za ZŠ Smetanova, start tamtéž od 16:30 do 17:30

Poběží se na mapě Stadion v měřítku 1:3000, připraveny jsou 3 tratě od 600 metrů do 2 kilometrů. Doporučená výbava je čelovka nebo baterka.

Termín přihlášek je do 28.11. dle přiloženého  rozpisu.

- Eva -

13.10.2015 Jak to viděl Maxmilián

Dobrý den. Vidím, že jste se přišel podívat na MČR družstev v orientačním běhu. Jak se Vám vůbec líbí to družstvo v červenomodrobílých barvách?

Všici si přehoďíłi o-haľénky přez ramena, namasťíłi vłasi a učesáłi. No a už bíłi nastrójení. Pěkňe!  

Co říkáte jejich 24. místu?

Nu, tak temu rozumím jag žaba ořechám.

Nějaký dojem z jednotlivých závodníků nemáte?

Tož 1. úsek (34.): Karlos je chudé, že može polóbnót kozu mezi roški. (34. na úseku)
Tož 2. úsek (21.): Kamča skáče jag hopajda (15.)
Tož 3. úsek (22.): Hubánek má rozumu za devět hłópéch. (21.)
Tož 4. úsek (22.): Aja, Pinďo, tag je to, diž je zima, zabe to...  (39.)
Tož 5. úsek (25.): Pavel skáče jag hanšpigl! (34.)
Tož 6. úsek (20.): Alča, to je je travňica! Tá natrhá aj tam, gde néňi. (10.)
Tož 7. úsek (24.): A včíl Greg, tahne se jak nóza. (36.)

Pro ně je to prostě úspěch. Co ale říkáte na ostatní z Vysočiny?

Toť oni leťí jak stojatá voda - Jihlava stóji jag diš strčí a nevitahne. (40). Hradec Jindřichův tancoval z Janem Stojanovím (41.). No a Chrast se straťíla jag Ječmínek (42.)

Zkuste si prosím ještě vzpomenout, v čem se tato družstva liší od závodu ve Vracově v roce 1966?

Indová běhávali fšecki dłúhí úseki, né enom jak fčíľ nekeří ťí staří. Fšecko, aj kluci a pachołci a ženáči, fšecí.

A co říkáte na nápad, že by si ten tým pořídil trenéra?

Aja, neščasné dum bívá, gde kohót mlčí a slepica spívá...

Za pohotové odpovědi děkujeme panu Maxmiliánu Kolajovi.

- Greg -

13.10.2015 MČR štafet 2015 - Vracov

Ambicí pro letošní MČR štafet bylo především předvést kvalitní premiéru dámského družstva CTB před kamerami ČT. K tomu účela rozbíhala Alča, která se srdnatě držela na čele s nejlepšími. Na videu z hromadného startu pořízeného z běžící kamery je krásně vidět, kterak Alča bojuje na čele peletonu. Na videu je i krásně dokumentovaná její chybná předčasná odbočka, která znamenala první větší chybu. Po pasáži po vesnici (podle mne nesmyslně dlouhé) následovalo vběhnutí do neočekávaně difúzního terénu, kde Alča začala vyrábět další chybičky. Na 2. úseku se Kamča ujala úkolu vylepšit 18. místo, což se podařilo až na 8. místo. Bohužel ani takové zlepšní nestačilo na zařazení naší premiérové štafety to TV přenosu. Škoda, chybělo málo! Na posledním úseku bojovala Pinďa jak paní Davidová mezi slečnami Goliáškami, srdnatě porazila 10 mistrovských štafet a udržela celkové 18. místo. Jako premiéra celkově výtečný výkon.

Doplňkový závod nejmladších veteránů H105 byl ve znamení chybek na 1. úseku (Karlos 23. čas) a 3. úseku (Greg 16. čas). Zato náš čerstvý rakváč Hubánek běžel náramně (2. čas na úseku). Celkově 7. místo je pěkné a podle Číňanů i šťastné číslo, mnohem lepší než např. 4 (čínsky smrt), jak ví všichni tetrafóbisté.

- Greg -

13.10.2015 Náš tým není žádný burčák - MČR klubů 2015, Vracov

Před dvěma lety jsem avizoval, že naše týmová družstva dospělých končí, historie nám zapíše nejlépe 26. místo a naše týmová budoucnost tkví už jen v zemdlelém honění bodů do nesmyslných pohárů veteránů. Je skvělé říct, že jsem se hluboce mýlil.

Letošní nápad vytvořit dospělý tým přišel jaksi mimoděk. Cílem výletu do Vracova bylo podpořit ženský tým a když už byly na místě dva štafetové týmy, stačila už jediná posila. Na nejdelší úsek se přihlásil Pavel Novák, pro kterého 11km v rovinatém terénu byla zajímavá výzva. A rozhodnutí to bylo skvělé - co se týče mužů, Pavlovi se dařilo, všichni jsme byli vzácně vyrovnaní a nebyl tudíž žádný problém s taktikou. Děvčata zase měla vysokou motivaci ze soboty a hlavně Alča si chtěla spravit chuť po chybičkách v sobotě. Pinďa zaběhla vysoce nad svůj standard. Takže ani nevadilo, že Kamča si šla do lesa především spravit žaludek.

Navzdory chladu a větru emoce a napětí v oddílovém stanu byly silné, a to i když jsme se pohybovali "až" v třetí desítce. Berte to ale tak, že běžet na posledním úseku mezi áčkovými týmy tradičně silných klubů jako je BOR, DKP, SSU, to zkrátka nebývalo. A porazit áčko VLI či SJI anebo béčka SJC, SHK (oba nedávní vítězové), toť pohádka jak od Arabely. Takže díky všem zúčastněným za parádní výkony a zlepšení oddílového maxima na 24. místo. A uvažujte co příští rok - první dvacítka nebyla nijak daleko....

- Greg -

29.9.2015 Parádní klasika

Právě uplynulé MČR na klasice v Jeseníkách přineslo v ženách 12. a 27. místo (Kamča a Alča), což je myslím historicky nejlepší výsledkové duo CTB v elitní kategorii na mistrovství ČR. O závodě, zejména o klíčové volbě na druhou kontrolu v dámské elitě, píšu na bločku.

- Greg -

26.9.2015 Tykvový závod 2015 - výsledky

V sobotu uspořádala Eva další ročník tradičního Tykvového závodu. Výsledky jsou k nahlédnutí zde. Fotokoláž ze závodu naleznete zde.

- Hubánek -

20.9.2015 Štafety pod Javořicí

Po osmnácti letech jsme se vrátili do krásného prostoru pod Javořicí, konkrétně k Velkému Pařezitému rybníku, kde je v létě zcela bezchybné koupání - o borůvkových plantážích ani nemluvě. Ambicí štafetového víkendu bylo postavit silné dámské družstvo a sestavu mladých šediváků, aby se oba týmy rozpohybovaly měsíc před mistrovstvím ČR.

Sobota: Hitem se stává dámská štafeta, kde Alča (9.) - Pinďa (34.) - Kamča (5.) si dobíhají pro body za 20. místo. Nejvíce potěšil skalp jinak favorizované štafety Chrasti, která byla sice vyrovnanější, ale nakonec tahala za kratší tkaničku. V H105 se trio Karlos (2.) - Greg (1.) - Hubánek (3.) pohybovalo během závodu na všech možných medailových pozicích, nakonec si v řídkém poli vskutku zralých šediváků vysloužilo 3. místo; fotografie dokumentuje, jak často točili volantem.

Neděle: Stavíme dámská štafetu CHT, která je - Chrasti to ale neříkejte - ve skutečnosti transsexuálně transnacionální štafeta CTB. Na prvním úseku běží Katka Matrasová (5.), na druhém úseku Kamča (9.) probíhá diváckou kontrolou na čele a jen díky chybce předává na 5. místě. Greg (9.) se vydává vstříc dobrodružnému genderovému klání a závod se mu opravdu líbí, zejména posledních osm kontrol v kontaktu s jednou nejmenovanou reprezentantkou nedá dopustit na svoji profesi a režíruje inscenaci hry "pan učitel a já". Celkově dobíháme na krásném 6. místě, o kterém svodky tiskových agentur pochopitelně zamlčí, protože naše sestava byla mimo soutěž. Věřme, že až nastane skutečná rovnoprávnost pohlaví a oddílů, tak budoucnost tuto historickou nespravedlnost odčiní.

- Greg -

11.9.2015 Tykvový závod 2015 - pozvánka

V sobotu 26. září pořádá Eva další ročník Tykvového závodu.

Přihlášky jsou do 21. září u Evy Voborníkové.

Prezentace je od 13:45 u chaty pod sjezdovkou v Chotěboři u Svaté Anny, start je od 14:00 do 16:00 hod. Opět budou připraveny 3 tratě na nové školní výukové mapě v měřitku 1:5000.

Podívejte se na rozpis a přijďte si zakufrovat!

- Hubánek -

20.4.2015 Štafety ve stínu automotodromu

Neodolali jsme letos pokušení a s jarním sluníčkem vyrazili na Jarní cenu Brna motocyklů. No, nejeďte tam, když je vstupné zdarma. A jelikož se betonovo-prašném parkovišti objevilo i pár orienťáckých stanů, řekli jsme si, že když už tam jsme, tak si v pauze mezi rozjížďkami a závody na okruzích dáme i štafety.

Díky trochu slabší obsazenosti kategorií se nám v nich docela dařilo. D21-tým v sestavě Alča-Pinďa-Kamča doběhl pro skvělé 5. místo, když na bronz chyběly necelé tři minuty. (Jejich hlavní soupeřky, štafeta Chrasti, se tradičně vyžlutila.) Nejmladší veteráni Karlos-Greg-Hubánek uzmuli v řídkém poli 2. místo. Pár skvostných foteček od Hubánka a Helenka je k vidění na Picasu.

- Greg -

5.4.2015 Běh městem Jarmily Kratochvílové

V sobotu 5.4. se konal v Golčově Jeníkově již 31. ročník Běhu městem Jarmily Kratochvílové. Za chladného počasí se na start hlavního závodu postavilo přes 160 běžců. Na místech 112 - 114 se umístili kluci Žandovi a Alča Voborníková v pěkném čase 1:14 hod. Honza Žanda st. nevynechal v dosavadní historii běhu žádný ročník!!!

Výsledky najdete třeba na Běhej.com

- Pitrs -

3.4.2015 Velikonoční trénink-výsledky

Velikonoční trénink je za námi. I přes nepřízeň počasí dorazilo k chatě Doubravce spousta nadšených orienťáků (i budoucích) a neohroženě se vydali do lesa.

Horký čaj, měření časů a zázemí obstaraly Eva s Jitkou. Voborníkovi se podělili i o roznos (Eva) a sběr kontrol (Alča a Petr).

A tady jsou barevné výsledky všech tří kategorií a mapy tratí krátké, střední a bez cest.

- Pitrs -

29.3.2015 Běh Chotěbořskem

V sobotu uspořádal oddíl atletiky TJ CHS Turbo Chotěboř 36. ročník Běhu Chotěbořskem. Na startu se sešlo i přes chladné počasí krásných 111 závodníků ve všech kategoriích. Ve výsledcích najdete i běžce SK Chotěboř. Fotky ze závodu jsou na TURBO Rajčeti.

- Pitrs -

28.3.2015 Mistrovství oblasti na krátké trati

Minulý týden začala OB sezóna i na Vysočině. A hned pěkně zostra. 

V sobotu 28.3. uspořádal oddíl OB SK Chrast ve Skutči mistrovství oblasti Vysočina v OB na krátké trati. Pestrý terén, vzrostlý les bohatě zarostlý ostružinami, mapa jako dlaň (Horka 2015) ze třetiny zašrafovaná (lom)….

Na startu se sešlo 16 Chotěbořáků, kteří se většinou nedali rozhodit důležitostí závodu a sledovali nejlepší běžce ve svých kategoriích z uctivé vzdálenosti. Na „bednu“ pronikl jen Martin Hanousek v kategorii H21D.

Výsledky našeho oddílu najdete na ORISu, celkové výsledky tady.

- Pitrs -

28.3.2015 Městský sprint

Odpolední program v sobotu 28.3. obstarali zase „Chrasťáci“. Uspořádali druhý závod žebříčku oblasti Vysočina – městský sprint ve Skutči.

Tratě byly postaveny na mapě Skuteč v měřítku 1:5.000. A našim orienťáků svědčily mnohem lépe, než dopoledne. Na pomyslné stupně vítězů (tradičně se vyhlašovaly jen dětské kategorie) tentokrát vystoupili Kamča Gregorová, Eva Voborníková, Honza Žanda ml., Martin Hanousek, Jaromír Jelínek a Petr Voborník.

Výsledky našeho oddílu opět v ORISu. Celkové jsou tady.

- Pitrs -

24.3.2015 Velikonoční trénink

Je tu jaro, teplo, ptáci řvou jako pominutý, nejvyšší čas vyrazit zase do lesa. 

Nejbližší příležitostí je dvojzávod ve Skutči tuto sobotu. Naštěstí to nebude tak náhlý přechod, protože je na pořadu krátká trať a městský sprint (aby tý lesní vůně nebylo po zimě moc najednou).

A pak tu máme lesní oslavu Velikonoc. Eva pořádá Velikonoční trénink v pátek 3.4. od 16:00 u chaty Doubravky. Přihlášky jsou do 1.4. (to není Apríl :-) ) a rozpis tréninku si můžete přečíst tady.

- Pitrs -

1.3.2015 Železnohorák 2015

V hojném počtu jsme se sešli na startu prvního ročníku závodu Železnohorák, který se běžel v sobotu 28. února v Bezděkově. Cíl jasný: zdolat 5,2 km dlouhou trať s 300 m převýšením na nejvyšší vrchol Železných hor – Vestec (668 m).

Závod se konal na počest legendárního Železnohoráka, který podle legendy běhal po vrcholech Železných hor v červených trenkách a podle ročního období v bílém tričku nebo tílku a v rádiovce nebo zmijovce na hlavě.

Výtah z výsledků:

14. 26:32 Hübner Jan
23. 28:21 Šťastný Karel
49. 31:18 Žanda Jan
58. 32:42 Žanda Matěj
60. 32:46 Voborníková Alena
72. 35:14 Boháčová Anna
76. 36:29 Voborník Petr
91. 40:52 Voborníková Eva

Celkové výsledky jsou na stránkách závodu.

- Hubánek -

19.12.2014 Hustníkovo zakončení 2014 - rozpis

Jára Hustník razící nespící

V pátek 26.12.2014 pořádá Jára Hustník oddílové zakončení...

 

Hustníkovo zakončení 26. 12. 2014 - Rozpis

Shromaždiště: Za železničním přejezdem na cestě k hájence
GPS: 49°42'37.648"N, 15°42'7.820"E
GPS: 49.7104578N, 15.7021722E
GPS: N 49°42.62747', E 15°42.13033'
Sraz: do 9:50 (společný odchod na start)
Start: v 10:00 (hromadný)
Prosím přijďte včas. Na nikoho se nečeká!
Vzdálenosti: Žandovi ­ Shromaždiště 2299 m (cca 15 minut přes Borovčák)
Shromaždiště ­ Start 329 m
Cíl ­ Shromaždiště 529 m
Parkování: Pokud jste měkkýši a pojedete autem, tak máte dvě možnosti
a) dobré podmínky: parkujte na shromaždišti hned za žel. přejezdem
b) špatné podmínky: parkujte u Alky a zbytek po svých
Přihlášky: Do 25.12.2014 na e­mail hustnik@skchotebor.cz (kvůli počtu map)
Vklad: 0,­Kč splatný na místě
Druh závodu: Vánoční galimatyáš
Parametry: Pro všechny stejné (max. 50 minut)
Systém ražení: Komplikovaný (dle pokynů)
Mapy: Barevné, vytištěné, krásné, v měřítku a v mapníku
Terén: Zasněžený, nezasněžený, členitý, kamenitý, mokrý, neznámý a rychlý
Popisy kontrol: (Ne)budou
Převlékání: Doma, případně na shromaždišti. Věci ze startu najdete po závodě v cíli
Záchody: Nejraději už doma, v nejhorším případě za prvním stromem
Protesty: Nepřijímají se
Vyhlášení: Večer na besídce
Další informace: Na místě nebo hustnik@skchotebor.cz
 
Na Vaši účast se těší Jára Hustník
- Hubánek -

4.12.2014 Čertovský závod 2014 - výsledky

Dnes proběhl v centru večerní Chotěboře a uličkách starého města pohodový Čertovský závod.

O jeho přípravu se postarala Eva Voborníková a organizaci podpořily její kolegyně ze ZŠ Smetanova Gábina Svobodová a Jitka Štindlová. Na startu se v chladném počasí vystřídalo na třech tratích přes 60 účastníků. Po úspěném absolvování tratě na ně čekala sladká odměna a teplý čaj.

Mapy jsou k nahlédnutí na stránkách ZŠ Smetanova, výsledky zde.

- Pitrs -

9.11.2014 Čertovský závod 2014

Ve čtvrtek 4. prosince pořádá Eva už druhý ročník Čertovského závodu v orientačním běhu.

Prezentace je do 16:15 na chotěbořském náměstí, start tamtéž od 16:30 do 17:30

Poběží se na mapě Náměstí v měřítku 1:3000, připraveny jsou 3 tratě od 600 metrů do 2 kilometrů. Doporučená výbava je čelovka nebo baterka.

Termín přihlášek je do 1.12. Podrobnosti najdete v přiloženém rozpisu.

- Pitrs -

9.11.2014 Velká Kunratická

Dnes se konal v Praze 81. ročník Velké Kunratické. A orienťáci opět zářili. Hlavní kategorii mužů vyhrál Jan Procházka, dále třeba 6. Jan Šedivý, 14. Jan Mrázek nebo 16. Aleš Drahokoupil z Chrasti.

V ženách zazářila opět Kamča Gregorová. V hlavním závodě žen zvítězila a ve vloženém závodě přes Hrádek byla druhá. GRATULUJEME!!!

Výsledky najdete na stránkách závodu a zasvěcený komentář na blogu u Grega.

- Pitrs -

8.11.2014 Dušičkáč

Dnes uspořádali kamarádi z Chrasti další ročník tradičního Dušičkáče - zakončení sezony orienťáků na Vysočině. Shromaždiště bylo opět v hostinci u Bačkovských ve vesnici Skála

Účast byla hojná, tratě jako vždy náročné (Veselý kopec-Skála - 26 km, Ležáky-Skála - 13 km, kratší tratě se startem i cílem ve Skále), atmosféra pohodová.

Podrobnosti o závodě i výsledky našich závodníků najdete na stránkách závodu.

- Pitrs -

10.10.2014 Tykvový závod 2014

Dnes Eva uspořádala další ročník tradičního Tykvového závodu. Počaí přálo, účast byla hojná. Na účastníky čekaly tři tratě různé délky i obtížnosti. Nejdelší trať byla postavena na mapě s vynecháním cest a luk. Věřím, že si podzimní proběhnutí po lese všichni užili, I přes letošní invazi slimáků se podařilo zachránit pár tykví a obdarovat vátěze závodu.

Výsledky najdete zde.

Fotky ze závodu najdete v galerii na stránkách ZŠ Smetanova.

- Pitrs -

14.9.2014 Tykvový závod

V pátek 10. října pořádá Eva další ročník Tykvového závodu (i když nám letos všechny tykve sežtali slimáci).

Přihlášky jsou do 7. října u Evy Voborníkové.

Prezentace je od 14:45 u chaty pod sjezdovkou v Chotěboři u Svaté Anny, start je od 15:00 do 17:00 hod. Opět budou připraveny 3 tratě na nové školní výukové mapě v měřitku 1:5000.

Podívejte se na rozips a přijďte se pobavit.

- Pitrs -

16.8.2014 Budislav 2014

Tento týden se v Budislavi sešlo zase sposta orienťáků na tradičním letním soustředění vedeném náčelníkem Matrasem. Vrátili jsme se plni zážitků z pěkného lesa. A Alča přidala i spostu obrázků.

- Pitrs -

28.7.2014 Swiss O'Week 2014

Na fantastickém orienťáku pod Matterhornem ve výškách až 3000 m.n.m. Kamča dělala úspěšně reklamu našemu oddílu. V prologu elity porazila 23-násobnou mistryni světa Simone Niggli a dostala se do semifinále, kde nakonec skončila na 4. místě (tj. celkově cca 8.-10. místo) - viz článeček. Bylo ji vidět i ve 4. etapě v hromadném startu, kde byla na úvodním kopečku úplně na čele - viz článeček a i fotečka, kde má na zádech Simone Niggli a Judith Wyder (3 zlata z letošního MS). Celkové 30. místo z 84 je v mezinárodní elitě velmi hezká vizitka. V náročné HAL jsem skončil 89. ze 119. Závody byly až v neskutečných terénech, nicméně díky téměř pěti tisícům lidí na tratích a většinou dobré viditelnosti nad hranicí lesa byly kontroly o dost snazší, než se čekalo. Počasí bylo poměrně nepříznivé, ale i tak jsme zažili alespoň tři krásné dny s výhledy na Matterhorn a okolní čtyřtisícovky.

- Greg -

28.7.2014 Pod Matterhornem

A ještě jedno krátké ohlédnutí za Swiss O'Week 2014: Každá legrace něco stojí, ale myslím, že startovné 280 CHF je za 6 etap nakonec odpovídající, když vezmete v úvahu hlavně to, že máte na 8 dní dopravu Täsch-Zermatt a všechny lanovky zdarma. Jen pro ilustraci - jediný zpáteční výjezd lanovkou na Klein Matterhorn je za 90 CHF, jeden zpáteční výjezd vláčkem na Grondegrat je za 69 CHF atd. Klíčové je najít vhodné a rozumné ubytování (a parkování) i s ohledem na to, že můžete startovat např. v 8:06 někde ve 2500 m.n.m. (jako my v E3). Pořadateli připravený kemp u vlaku v Täschi byl výborný, dobrá česká komunita, perfektní sprchy, navíc k dispozici i silně dimenzované a pravidelně čištěné WC na krytém parkovišti hned vedle kempu. Tam jsme i sušili věci, takže i horší počasí se dalo přečkat. Dobrá strategie od pořadatele bylo dávat oddíly do startovky společně napříč kategorie, což hodně zjednodušuje společné výlety.

Pokud se chcete víc seznámit s atmosférou, podívejte se na videa, nabízejí poměrně přesný obrázek. Mapy budou určitě brzy na World of O.

- Greg -

26.4.2014 Mistrovství oblasti na KT

V sobotu 26.4. uspořádal oddíl OK Jihlava Mistrovství oblasti Vysočina na krátké trati. Pěkné shromaždiště pod sjezdovkou Šacberk ve Zborné u Jihlavy nás přivítalo slunečným počasím a pohodovou atmosférou. Parkoviště, občerstvení, vzdálenost na start, vše bylo příjemně blízko. Od startu k lampionku jsme se pěkně rozběhli a do lesa jsme vbíhali už v tempu (a někteří z nás zvadli hned v následujícím prvním kopci).

Chotěbořská výprava nebyla moc početná a nebýt našich Pražáků, bylo by nás sotva do mariáše. Dobře, na rodinný turnaj. Ale výsledky byly pěkné. Kamča (D21) a Eva (D45) jsou mistrněmi oblasti, Jirka Čermák, Honzík Žanda a Petr se probojovali na bednu. Tady najdete výsledky našeho oddílu, celkové výsledky jsou tady.

Foto: Alča

- Pitrs -

26.4.2014 Sprint ve Zhoři

Sobotní odpoledne po krátké trati ve Zborné pokračovalo sprintem ve Zhoři u Jihlavy. K jihlavským pořadatelům se přidali domácí Zhořané a bylo zaděláno na interesantní atrakci. Prostor byl zajímavější, než v Chotěboři, mapa kvalitní, tratě vtipné. A když se k těmto atributům přidají ještě charakteristické podmínky sprintu (rychlé rozhodování, blesková volba postupu, detaily v mapě, kontakt s ostatními závodníky, adrenalin stříkající daleko kolem...), myslím, že si užili i skalní příznivci dlouhých laufů v hlubokých lesích. 

Chotěbořáci opět předvedli pěkné výkony. Kamča vyhrála D21C, Hanka Žandová (D21D) a Eva Voborníková (D45) byly na 2. místech, Honzík Žanda 3. v H16. Alička Gregorová dělá radost i naději oddílu vítězestvím v HDR, já jsem poškárlil kamarády tragédy v H45 (tak už se nemračte, začnu trochu trénovat a zhubnu :-) )

Vševědoucí ORIS nabízí opět výsledky našeho oddílu i celkové.

Foto: Alča

- Pitrs -

10.4.2014 Pořádáme 2. a 3. závod LV v Chotěboři

V sobotu 12.4.2014 pořádáme v Chotěboři v areálu U Nádržky dva závody Ligy Vysočiny. Dopoledne 2. závod LV ve sprintu, který je zároveň vypsán jako Mistrovství oblasti a odpoledne 3. závod LV na krátké trati. Závodníci najdou vše potřebné a důležité na stránce závodů. Pořadatelské rozdělení udělala Eva a všem se dostalo pokynů e-mailem.

- Hubánek -

27.12.2013 Hustníkovo zakončení 2013 - výsledky

Ani letos oddílový fantom Jára Hustník nezklamal a ukončil sezónu svým zakončením. Na start se rekordní počet závodníků, diváků a pořadatelů přesouval vlakem a pro mnohé to byl zážitek několik let nezažitý. Jára si připravil trať 4,2 km dlouhou s 14-ti kontrolami o dvou variantách. Varianta AB, Varianta BA. V rychlém čase doběhl jako první Aleš Král, za ním pak na druhém místě Karel Šťastný a třetím Martin Gregor. Ostatní výkony najdete ve výsledcích. Dle ohlasů to bylo letos rychlé, krásné a dokonce snad i lehké. Jára slibuje, že se v tomto směru polepší a bude se na Vás těšit příští rok zase na zakončení! Pár fotek najdete ve fotogalerii.

- Hubánek -

20.12.2013 Hustníkovo zakončení 2013 - rozpis

Jára Hustník razící nespící

Ve čtvrtek 26.12.2013 pořádá Jára Hustník oddílové zakončení...

 

Hustníkovo zakončení 26. 12. 2013 - Rozpis

 
Shromaždiště: Na rohu ulic F. X. Šaldy a Dr. Rykra http://www.mapy.cz/s/8YTl
GPS: 49°42'49.036"N, 15°40'47.205"E
Sraz: 10:20 (společný odchod na start). Prosím přijďte včas. Na nikoho se nečeká!
Vzdálenosti: Shromaždiště - Start 333 m + 4 min ; Cíl - Shromaždiště 1000 m
Parkování: V případě dopravy autem parkujte v ulici F. X. Šaldy
Přihlášky: Na e-mail hustnik@skchotebor.cz (kvůli počtu map)
Vklad: 10,-Kč splatný na místě
Druh závodu: Vánoční
Parametry: 4,2 km, 14 kontrol
Systém ražení: Klasické do průkazky na mapě
Mapa: Viva La Vida, měřítko 3:30 000, E = 10/2 m, v mapníku
Terén: Zasněžený, členitý, kamenitý, mokrý, neznámý
Popisy kontrol: Nebudou
Záchody: Nejraději už doma, v nejhorším případě za prvním stromem
Protesty: Nepřijímají se
Vyhlášení: Večer na besídce
Další informace: Na místě nebo hustnik@skchotebor.cz
 
Na Vaši účast se těší Jára Hustník
- Hubánek -

17.12.2013 Oddílová besídka

Vánoce jsou na krku, konec roku za rohem, určitě se už všichni nemůžete dočkat oddílové besídky - tedy valné hromady SK Chotěboř.

Tak vězte, že bude 26.12. od 16 hodin v Libici u Voborníků.

Program jako každý rok, občerstvení se jistě nějaké taky najde.

Doufám, že Hubánek poskytne i nějaké bližší informace k Hustníkovu zakončení a taky že alespoň někteří jeho účastníci se dožijí večera...

- Pitrs -

4.12.2013 Čertovský závod 2013 - výsledky

Dnes uspořádala Eva na chotěbořském náměstí a v uličkách starého města Čertovský závod. Na dvou tratích s 10 a 5 kontrolami se sešlo 35 závodníků. Někteří se nechali trochu nachytat čertovskými otázkami, které si můžete zkusit zodpovědět tady.

Můžete nahlédnout i do výsledků a mapy závodu.

 

- Pitrs -

21.11.2013 Valná hromada oblasti

Ve čtvrtek večer proběhla v hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě letošní valná hromada naší oblasti. Role hostitele se ujal Míla Čejka a nutno říct, že se mu to povedlo na výbornou. Gulášek, knedlíčky,.... Ale i tak jsme si našli čas na jednání a důležité věci, jak se můžete dočíst v přiloženém zápisu

Na závěr předvedla Alena Rosecká několik zajímavých tabulek, ve kterých si dala práci s vyčíslením procentuální účasti členů jednotlivých oddílů na závodech vzhledem k počtu registrovaných. Musím přiznat, že jsme dopadli skoro nejhůř (spousta členů, neslavná účast).

KCTM oblasti připravuje zájezd do Slovinska na krásné pětidenní závody OOCup 2014 (1.-5.8.2014). Z vlastní zkušenosti mohu tyto pohodové závody doporučit (snad až na letošní ročník, který byl na mě moc náročný). Pokud někoho účast na těchto závodech láká, je třeba neváhat s přihláškou (přes systém OrienteeringOnline.net - mám tam účet), protože počet startujících je omezen na 1250 a domluvit se třeba na společné platbě.

- Pitrs -

18.11.2013 Čertovský závod 2013

Ve středu 4. prosince navečer (16:45 - 18:00) pořádá Kroužek orientačního běhu centra sportu při ZŠ Smetanova Chotěboř městský skorelauf na nové mapě v historické části města. Start a cíl jsou u kašny na náměstí, pro mladší je připravena trať s 5 kontrolami, starší jich mají 10.

Přijďte se pobavit na Čertovský běh.

Podrobné informace najdete v přiloženém rozpisu závodu.

- Pitrs -

12.11.2013 Ranking ke konci roku 2013

Jaké držíme pozice v rankingu ke konci roku 2013?

Muži   Ženy
Poř. Min. Jméno   Poř. Min. Jméno
195 195 Hübner Jan   5 5 Gregorová Kamila
237 236 Gregor Martin   92 93 Králová Michaela
283 281 Šťastný Karel   525 523 Šťastná Lenka
391 324 Král Aleš   647 650 Žandová Hana
555 557 Novák Pavel   670 672 Jelínková Hana
608 609 Žanda Matěj        

 

- Hubánek -

2.11.2013 Výsledky Ligy Vysočiny

Aleš Král dopočítal výsledky Ligy Vysočiny a dal je na stránky naší oblasti. Při jejich pročítání najdete 25 záznamů (23 členů) CTB. Ze 46 registrovaných je to přesně polovina. Je to dost nebo málo? To nechám na vás. A kdo na podzim zazářil? Kamča vyhrála D21C, Eva byla druhá v D45 a já v H45. Honzík Žanda a Jirka Čermák si 4. a 5. místem v H14 zajistili pro příští sezónu licenci B. Ostatní výsledky si prohlédněte zde.  A jak jsme dopadli v družstvech? Taky žádná sláva... viz výsledky družstev.

Tak si přes zimu hezky odpočiňte a na jaře znovu s chutí do lesa!!!

- Pitrs -

26.10.2013 Liga Vysočiny - Čachnov

Poslední závod ligy Vysočiny uspořádali chrasťáci na skautské základně v Čachnově. Na poslední oblastáky kolikrát jezdíme v čepicích, membránových bundách a softshellových kalhotech, teď tomu ale tak nebylo. Poslední závod nás přivítal počasím, které jsme si občas přáli i v létě. Les byl ovšem znatelně poznamenán podzimními deštíky a raními rosami.

Běhalo se na mapě Řvadlo (1:10000). Drobným nedostatkem této mapy byly snad jen takové drobnosti jako nadbytečné oplocenky v mapě a nadbytečný počet posedů a krmelců, které ovšem v mapě chyběly.

To nás ale nezastavilo před slušnými výsledky.

Kamča v D21C dosáhla 2. místa a Míša doběhla těsně pod bednou a to na krásném 4. místě. V D45 zvítězila se šestiminutovým náskokem Eva. V H14 ukořistil 3. místo Jirka Čermák před Honzíkem Žandou, který skončil 4. V kategorii H21C skončil na 7. místě Greg a Hubánek na místě 12. V jeho čase je ovšem zahrnuta svlíkačka, kterou stihl už při cestě na 1. kontrolu. 

Výsledky najdete na ORISu a nebo na stránkách závodu.

- Matěj -

20.10.2013 Rodinné štafety 2013 - jak to bylo...

V neděli 20.10.2013 ožila chata Doubravka hemžením skoro tří stovek orienťáků. Honza Kaplan a Karel Haas z LPU tu zorganizovali už 21. ročník Rodinných štafet. Závod původně určený pro rodinné týmy pardubického oddílu během let přilákal postupem let na start i rodiny z jiných oddílů a tak se letos v kategoriích LPU, OPEN a MIX sešlo téměř 80 štafet. Počasí výletu do lesa přálo, prostředí u chaty je krásné, atmosféra závodu pohodová.

Na startovní čáru se postavili i 3 štafety z našeho oddílu (s jednou špiónkou LPU): Voborníkovi (Alča, Eva, Petr), Šťastní (Honzík, Katka Vobo a Karlos) a Žandovi (Honza, Hanka a Honzík). Na prvním šestikilometrovém úseku si to rozdali Alča, Honzík a Honza. Alča s Honzíkem přiběhli spolu na 11. a 12. místě, Honza 6 minut za nimi 25. Souboj Eva s Katkou na druhém úseku s délkou 2,5 km pro sebe uhrála Eva a přinesla mi na 11. místě 6 minutový náskok. Hanka předávala Honzíkovi na pěkném 28. místě. Třetí úseky měřily 7,6 kilometru a skrývaly překvapení v podobě upravené mapy a vloženého skalního sprintíku. Na ten doplatil Karlos, který mě doběhl už na 8. kontrole, ale na sprint si vzpomněl až na 15. Musel se tedy vrátit a část tratě potom absolvovat znovu (a zdaleka nebyl sám). Honzík Žanda bojoval až do konce a po 106 minutách přivedl Žandovi do cíle na 36. místě. Šťastní byli 22. a Voborníkovi 18. 

Pod následujícími odkazy najdete výsledky štafet a mapy úseku 1, úseku 2 a úseku 3 i s vloženým sprintem.

A tady najdete fotky CTB a LPU.

- Pitrs -

19.10.2013 Liga Vysočiny - Nové Město na Moravě

Předposlední závod Ligy Vysočiny této sezóny uspořádali novoměšťáci přímo ve Vysočina Aréně. Startovalo se za tribunami a doběh byl jak při mistrovství světa. Snad jen ta divácká kulisa a ovace byly o něco menší. Na mapě Ochoza (1:10000) nás čekal rychlý závod v čistém lese se spoustou cest, kde většina kontrol zářila už z dálky. Našly se však i "zašité" jámy a prohlubně. Když k tomu připočtu nádherné slunečné počasí, tak nebylo kromě studeného větru co vytknout.

Výsledkově se nám dařilo. Eva byla druhá v D45 a Petr třetí v H45. V H14 doběhl Honzík Žanda na 2. místě, když za ním byli ještě na 5. místě Jirka Čermák a na 6. Pepík Sabol. Za sebe musím konstatovat, že nebylo lepšího nápadu než absolvovat kratší trať v podobě kategorie H21D :-) Výsledky najdete na ORISu nebo na stránkách závodu.

 

- Hubánek -

13.10.2013 Liga Vysočiny - Smrčná u Jihlavy

Dnes uspořádali jihlavští orienťáci další závod Ligy Vysočiny ve Smrčné u Jihlavy. Počasí ráno k proběhnutí po lese moc nelákalo, ale během dopoledne se vyčasilo a nakonec jsme si užili pěkné závody. I účast pod hlavičkou CTB byla tentokrát trochu početnější. Ve výsledcích najdete 13 našich členů. Mapa Puchýrna byla připravena ve dvou měřítcích: 1:15000 a 1:10000. Kratší tratě měly na mapě s větším měřítkem dokonce i větší kolečka kontrol. Zato patnáctka potrápila zrak mnohých veteránů, kteří použili při závodě pouze hrubý azimut a mnohé zajímavé detaily mapy objevili až doma v klidu s lupou v ruce.

Umístění na bedně tentokrát vybojovala tradičně Kamča Gregorová vítězstvím v D21C (Alča Voborníková tu byla 3.), Eva Voborníková byla druhá v D45 a já jsem tentokrát utekl všem H45, i když těsně o 4 vteřiny před Mírou Kopáčkem a 30 vteřin před Jardou Zemanem. Ostatní výsledky najdete na ORISu, další zajímavosti na stránkách OK Jihlava.

- Pitrs -

12.10.2013 Vítej na světě Viléme

V sobotu 12.10.2013 se Lence a Karlu Šťastným narodil v brodské porodnici druhý synek. Jmenuje se Vilém, váží trochu přes 3 kila a měří plus mínus půl metru. Přejeme ti Viléme pevné zdraví, dobrou náladu, veselou mysl a když budeš jednou chtít registrační číslo, nejspíš bude CTB1301 nebo tak nějak...

- Pitrs -

6.10.2013 Rodinné štafety 2013

V neděli 20.10. pořádá Lokomotiva Pardubice tradiční Rodinné štafety. Tentokrát bude centrum na chatě Doubravka a prostor závodu v lese směrem k Bílku. Vždy se jedná o pohodovou rodinnou akci. Podívejte se na rozpis a neváhejte s přihláškou (do 13.10.2013).

- Pitrs -

5.10.2013 Liga Vysočiny - Orlovy

V sobotu 5.10. uspořádali orienťáci z Havlíčkova Brodu (JHB) už 13. závod oblastního žebříčku Vysočiny. Centrum bylo na známé hájence Orlovy, mapa Orlík připravená Petrem Marečkem pro loňský HSH Vysočina Cup měla měřítko 1:10 000. Počasí bylo slunečné, ale silný vítr dával jasně na vědomí, že už je říjen a tepla si už moc neužijeme. 

Účast našeho oddílu byla tentokrát žalostná. Jen mládí a veteráni - celkem 11 kousků. 

Hana Jelínková byla 8. v D21D, Eva Voborníková 4. v D45 a Alena Šťastná 4. v příchozích.

Na trať HDR se vydal malý Honza Fikar doprovázený velkým Honzou a bráškou Míšou v kočárku. Cesty byly pro kočárek přeci jenom hůř sjízdné, tak se kluci umístili na 19. místě. V kategorii H14 zazářil Jirka Čermák 3. místem, Pepík Sabol byl 7. V H18 byl první (a jediný) Ondra Jirsa v čase rovných 100 minut (pěkně si to užil). Jaromír Jelínek byl 18. v nejmladších veteránech (H35) a Petr Voborník 5. v kategorii H45.

Výsledky najdete na ORISu, nějaké fotky má Alča Voborníková (LPU - 3. místo v D21C).

 

- Pitrs -

4.10.2013 Tykvový závod 2013

Za pěkného chladného podzimního počasí proběhl dnes další ročník Tykvového závodu. Centrum bylo tentokrát na Geofondu a pro více než 50 účastníků připravila Eva 3 tratě na různých mapách. Nejkratší trať měřila 1,5 km a byla na mapě v měřítku 1:5000, prostřední tříkilometrová trať už byla na desítce, nejdelší trať měřila 4 kilometry a byla postavena na vrstevnicové mapě. Startovat bylo možné od 15 do 17 hodin a hlavním cílem bylo užít si pěkné odpoledne, proběhnout se po lese a sem tam najít nějakou kontrolu. Pro zajímavost přikládám výsledky. Fotky a další informace najdete na stránkách ZŠ Smetanova Chotěboř.

- Pitrs -

1.10.2013 A příště mezi rakváče!

Ohlédnutí za MČR klubů: jukněte na Hubánkovu skvostnou fotogalerii a můj článeček na bločku.

- Greg -

29.9.2013 Mistrovství ČR klubů - foto

Fotograficky z Jablonce n/N. Družstvo SK Chotěboř 37. místo v nedělním Mistrovství ČR.

- Hubánek -

22.9.2013 Mistrovství ČR na klasické trati

Kamila Gregorová získala bronz na klasice!

Tento víkend uspořádal oddíl Magnus Orienteering Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati a Veteraniádu na klasické trati. Centrum závodů bylo ve známé obci Rejvíz v Jeseníkách. Shromaždiště na louce v mírném svahu přivítalo v sobotu ráno téměř 1100 závodníků a odpovídající množství aut, která měla za stálého deště nemalé problémy zajet až na místa určená pořadateli. Během dne se však počasí naštěstí umoudřilo a v neděli jsme si již užili pěkný podzim.

Další vynikající výsledek vybojovala na kopcovité trati Kamila Gregorová - obhájkyně loňského titulu. Po pátém místě v sobotní kvalifikaci dokázala v nedělním finále doběhnout na výborném třetím místě v hlavní kategorii D21 za vítěznou Danou Šafkou Brožkovou a druhou Míšou Omovou.

Eva Voborníková v sobotu vybojovala v kategorii D45 pěkným 16. místem postup do finále A, ve kterém doběhla také na 16. místě.

Alča Voborníková (LPU) běžela kategorii D20. Po sobotním semifinálovém 8. místě doběhla v nedělním finále na 18. místě.

Mezi veterány jsme měli dva zástupce v kategorii H45. Honza Žanda byl v sobotu 46. a já 30. Oba jsme se mohli čestně zúčastnit nedělního finále B. Celkově byl Honza 44. a já 37.

V kategoii T6 se s nástrahami tratě dlouhé skoro 6 km popral Honzík Žanda. V sobotu byl 27. a v neděli 22.

Gratulujeme Kamče k výbornému výsledku.

Informace, výsledky, fotografie a další zajímavosti najdete na stránkách závodu.

- Pitrs -

16.9.2013 Tykvový závod 2013

Je to k nevíře, ale už je tu zase podzim. To nám to uteklo. A protože pořádat Tykvový závod na jaře není dobrý nápad (jednak nejsou na naší zahrádce žádné tykve a ani na loučení s orienťáckou sezónou není jaro nejvhodnější období), pořádá Eva další ročník tradičního Tykváče v pátek 4. října na Geofondu. Prezentace je do 14:45, závod pak od 15 do 17 hodin.

Všechny potřebné informace najdete v rozpisu. Přijďte se příjemně proběhnout.

- Pitrs -

15.9.2013 Poslední Áčka - Šemanovice

O víkendu 14. a 15. září pořádala Kotlářka Praha poslední letošní áčka. Už v rozpisu pořadatelé zahrnuli závodníky seznamem omezení, zákazů, příkazů, odkazů.... Ale mnohé to od výletu na Kokořín neodradilo a přesto se přihlásili. Shromaždiště bylo na louce mezi obcemi Šemanovice a Dobřeň. 

Na startu se tentokrát objevilo více členů našeho oddílu, než na rychnovském sprintu. S nástrahami sobotní klasické a nedělní krátké trati se opět vyborně vypořádala Kamča Gregorová (4. a 2. místo v Elitě),  Míša Králová byla v D21A 6. a 36. Mezi nejmladšími muži v kategorii H10C bojoval Adam Král (28. a 17. místo). Hubánek si užil sobotní klasiku v H21A. Jeho 91 minut na trati dlouhé 8,4 km se 480 metry převýšení znamenalo 69. místo. V neděli mu krátká sedla lépe a posunul se na 41. místo. Martin Gregor podal vyrovnané výkony v H21B (35. a 33. místo). Aleš Král se po sobotním krásném 5. místě rozběhl k výbornému nedělnímu výkonu a vyhrál kategorii H35.

Alča Voborníková opět hájila barvy LPU a sobotní 15. místo v kategorii D20A vylepšila v neděli 10. časem.

A protože já jsem výletu na Kokořín odolal a moje informace jsou pouze statistické, podívejte se na výsledky soboty i neděle na stránkách závodu.

- Pitrs -

7.9.2013 Sprint v Rychnově

V sobotu 7.9. pořádal Spartak Rychnov nad Kněžnou další kolo Sprint cupu a žebříčku A. Centrum bylo na zimním stadionu v Rychnově.

Mezi téměř 700 závodníky reprezentovala náš oddíl jen Kamča Gregorová. V elitní ženské kategorii doběhla na výborném 4. místě (2,3 km, 22 kontrol, 30 startujících).

V kategorii D20A byla Alča Voborníková (maskovaná v dresu LPU) 20. na dvoukilometrové trati se 17 kontrolami.

Výsledky závodu najdete na ORISu, podobné informace na stránkách závodu.

- Pitrs -

1.9.2013 Cena východních Čech - E3

Letošní Cena východních Čech je za námi. A tentokrát nám přinesla kromě pěkného proběhnutí nedaleko od našich domovů, pohodové organizace a zajímavých tratí i sportovní úspěchy.

Třetí etapu postavil Vladimír Lučan opět v Nasavrkách na mapě Polesný - východ. Tratě odpovídaly délkou zkrácené trati a ty delší nás zavedly přes úvodní houští až do čistého lesa. Některým pamětníkům se možná vybavily i vzpomínky na Cenu Nasavrk - populární silniční běh na 15 km, který před lety pořádal v Nasavrkách každé jaro Honza Rýdlo a který přiváděl běžce zpět do Nasavrk právě po silničkách v prostoru závod.

Ale zpět do lesa k lampionkům! Protože Kamča Gregorová excelovala i ve třetí etapě a celkově tak vyhrála kategorii D21A s více, než 18 minutovým náskokem před Martou Fenclovou (LPU). Míša Králová obsadila v této kategorii pěkné 8. místo. Hanky v D21C si dnes opět prohodily pořadí. Jelínková byla 14. a Žandová některé kontrolky vynechala. Evě Voborníkové zhatil boj o třetí místo pozdní příjezd na shromaždiště (Petr dlouho spal a pak se ještě se svým Subaru STI celou cestu loudal). Po letmém startu a chybě hned na první kontrole doběhla nakonec na pěkném 6. místě v D45B.

Adam Král dnes doběhl 3. v H10N a celkové 3. místo mu uteklo o 40 sekund. Honza Žanda ml. dokončil závody po vyrovnaných výkonech na 10. místě v H14A. V H21A byl Jaromír Jelínek celkově 19. a Honza Hübner si po včerejší taktické chybičce dnes spravil chuť alespoň 13. místem v etapě. Ze čtyř našich zástupců v H21B zůstali jen dva. Ale zato Karel Šťastný zazářil 2. místem v etapě a celkovým 3. místem. Pavel Novák byl v této kategorii 15. Aleš Král zvítězil v kategorii H35B téměř stylem start - cíl (umístění v etapách 2., 1., 1.). Petr překvapivě vyhrabal někde zbytky sil a vítězstvím v etapě si pojistil celkové 3. místo v kategorii H45B. Honza Žanda dokončil na 21. místě.

Bylo příjemné sledovat vyhlášení výsledků a zatleskat 4 chotěbořským orienťákům.

Na stránkách závodu najdete dnešní i celkové výsledky.

- Pitrs -

31.8.2013 Cena východních Čech - E2

Druhá etapa Ceny východních Čech nás zavedla do lesa v okolí přírodní rezervace Polom mezi Horním Bradlem a Hlubokou. Klasickou trať postavil na mapě Polom 1:10 000 Tomáš Udržal. V klasickém vysočinském lese se nevyhýbal hustníkům, přidal několik dlouhých přeběhů mezi zakázanými prostory rezervace a zpestřil tratě i několika krátkými postupy. Na start to bylo tentokrát skoro 2 kilometry a do cíle o poznání dále, než včera. 

Kamča Gregorová si opět velmi dobře poradila s 8 kilometry tratě D21A a zvítězila s náskokem 5 minut. Míša Králová si polepšila na 9. místo. V D21C opět běžely dvě Hanky, Žandová (11.) a Jelínková (14.). Eva Voborníková dokončila na 4. místě v D45B.

Adam Král si dnes polepšil 4. místem v H10N, Honza Žanda ml. byl 11. v H14A. Honza Hübner si po příchodu na shromaždiště vyslechl nejméně 20x, že na kontrole s občerstvením je třeba nejdříve orazit a až potom se občerstvit! Bohužel tak neučinil a jeden chybějící kód v jeho čipu znamenal DISK. Ještě víc ho mrzí, že by se s časem kolem 100 minut vešel do první desítky v H21A. V H21B si Karel Šťastný i 8. místem udržel celkové 3., Matěj Žanda doběhl 16. a Pavel Novák 19. Aleš Král přesvědčivě vyhrál kategorii H35B a zítra vyrací s náskokem na 1. místě. Petr dnes na nejlepší nestačil, ale i tak je se 7. místem v H45B spokojen. Honza Žanda byl ve stejné kategorii 24.

Na stránkách závodu opět najdete výsledky etapy i celkové výsledky po dvou etapách.

Zítra se běží třetí etapa opět v Nasavrkých.

- Pitrs -

30.8.2013 Cena východních Čech - E1

Dnes začal v Nasavrkách první etapou již 28. ročník Ceny východních Čech. Letos závody pořádá opět Lokomotiva Pardubice. Atmosféra je ještě prázdninově pohodová, organizace klape, závodníci budou spokojení.

Dnešní krátkou trať postavil Lukáš Hovorka na mapě Plesný západ v měřítku 1:10.000. Shromaždiště bylo na louce nad rybníkem v Nasavrkách. Letní počasí přispělo k celkové pohodě. Tratě křižovaly hustníky v blízkém okolí, kontroly se schovávaly na vodotečích, rozhraních porostů a ve sprintovém závěru i na kamenech.

Ve výsledcích závodu najdete 16 zástupců našeho oddílu.

Kamča Gregorová vyhrála D21A, Míša Králová byla 11. V D21C doběhly obě Hanky (Jelínková i Žandová) svorně za sebou na 14. a 15. místě. Eva Voborníková přiběhla 3. v D45B.

A jak si vedli kluci?

Honza Žanda ml. byl 12. v H14A. Kategorii H21A si vybrali Honza Hübner (13.) a Jaromír Jelínek (24.) Kategorii H21B jsme obsadili nejpočetněji: Karel Šťastný 2. a Martin Gregor 4. místo, Matěj Žanda 15. a Pavel Novák 18. Aleš Král dokončil 2. v H35B a Petr Voborník 2. a Honza Žanda 14. v H45B. Adam Král byl 5. v H10N.

Zítra se běží druhá etapa na Horním Bradle.

- Pitrs -

17.8.2013 Okolo Libice 2013

V sobotu uspořádal Bobr Bike Team z Libice nad Doubravou další ročník cyklistického závodu Okolo Libice 2013. A proč se tato významná událost dostala až na naše orienťácké stránky? Protože je výsledková listina plná jmen našich současných i nedávno bývalých členů.

Ale pěkně od začátku. Ve 13 hodin odstartovali v několika vlnách nejmladší adepti cyklistiky ve svých kategoriích na různých tratích. A ve 14 hodin vyrazilo na náročnou třicetikilometrovou trať přes 120 závodníků. Pro vítězství si dojel chotěbořský Luboš Němec v čase 57:46 (i přes kolizi se zaváděcí čtyřkolkou v první polovině závodu). Na 38. místě dorazil Honzík Šťastný, 54. byl Petr Gregor (ml.), Alča Voborníková byla 58. (2. v ženách), 73. místo patří Karlu Šťastnému, dvě minuty za ním přijel jeho bratr Honza (80. místo) a za další minutu přijel do cíle náš nový člen Honza Fikar (84. místo). Eva Voborníková dokončila na 94. místě a její sestra Alena Šťastná byla 103. Honzík Žandu se popral i s defektem a po hodině a 55 minutách přijel na 108. místě. Nástrahy kopcovité trati plné polních a lesních cest, na kterých došlo k mnoha defektům, potrápily i Martina Gregora a Matěje Žandu, u jejichž jmen je ve výsledcích slůvko "nedojel".

Na stránkách závodu najdete podrobné informace i výsledky.

- Pitrs -

11.8.2013 Budislav 2013 - vzpomínka

Letošní soustředění v Budislavi už je jen vzpomínkou. A věřím, že pro většinu jeho účastníků dobrou. 

Tábor se za roky, kdy jsme tam nebyli, mnoho nezměnil (naštěstí). Kuchyně byla jako vždy výborná. Tréninky nás ve druhé polovině soustředění zavedly také do skal v Maštalích. Tím chci říct, že i terény byly úžasné. Pro zjednodušení orientace jsme si v pátek zaběhali i na vrstevnicové mapě (zbavené všech zbytečných barev a detailů). 

Odpolední tréninky byly většinou pro vedro pojaty dost volně, případně nahrazeny volejbalem, fotbalem, tradičními závody slepic (přenášení špaget v puse z "hnojiště" do lahve), karnevalem na téma "významné osobnosti" nebo prostě odpočinkem.

Alča dala na Picasa pár fotek a já sem fotku náčelníka Jardy Matrase - organizátora soustředění. Protože.... náčelník je naše máma.

- Pitrs -

4.8.2013 Budislav 2013

Letní orienťácké soustředění se po několika letech vrátilo zpět do Budislavi. Nestárnoucí náčelník chrasteckého oddílu Jarda Matras opět bez potíží vyprodal celý tábor TOS Svitavy. A to hned při příjezdu zjistil, že 5 spodních chatiček je nepoužitelných.

Účastníci se začali scházet v sobotu 3. srpna po obědě. A jak lépe začít, než tréninkem? Po čtvrté hodině, kdy už se tábor slušně zaplnil, vyrazili jsme na první ochutnávku. Pepa Vítek připravil pro všech pět kategorií pěkný midlík v čistém lese nad táborem. Systém startu „přijď a běž“ zůstal zachován, dvouminutový interval opět nebránil vytvoření skupinek, ve kterých se kontrolky přece jenom lépe hledají.

Po klidné noci nás probudila kolem 6. hodiny docela slušná bouřka. Posbírali jsme věci odfoukané ze šňůr, boty jsme uklidili pod střechu a na start tréninku jsme vyrazili o půl hodiny déle. Pavlík Nechanický využil opět část lesa blízko za táborem, první a druhá skupina si užila mapy bez komunikací, které trénink patřičně okořenily. V první skupině se dlouho držel v popředí i náčelník Jarda, ale pak ho švihla zákeřná větvička tak krásně přes oko, že mu srazila brýle a udělala červené oko. Brýle v pěti lidech po 4 minutách našli a i tak se náčelník vešel do desítky.

Odpoledne se pořádání tréninku ujal Šimon Marečku (11 let) a postavil moc hezký sprintík se startem a cílem v jídelně tábora. Opět ke slovu přišly mapy bez komunikací, minutový startovní interval nabízel opět několik variant ve školách tak oblíbené skupinové práce.

Cestu z večeře nám opět zpestřil čerstvý deštík doprovázený hromy a blesky a zakončený po deváté hodině krásnou dvojitou duhou.

(obrázkem se ještě vracíme ke Slovinsku...)

- Pitrs -

30.7.2013 OOCup - E5

Pátá etapa nás opět zavedla na Soriška planina. A opravdu mělo podle pořadatelů jít o krátkou trať. Ne všichni závodníci si toho všimli a klidně byli na tratích do 3 km i přes 100 minut.

Ale vezmu to od začátku. Pořadatelé opět použili dva starty, jako v každé etapě. První byl v polovině sjezdovky, druhý v jejích 3/4. A na start 2 se mohlo jet lanovkou, která v zimě dopravuje na vrchol náruživé sjezdaře. Nahoře byl nádherný výhled s majestátným Triglavem na horizontu.

Ale závod už tak poetický nebyl. Mapa v měřítku 1:7500 sice naznačovala lepší čitelnost terénních tvarů a skalek. Mnohým to však nepomohlo.

Honzík dost pobloudil a v čase 56:33 doběhl 33. V celkovém pořadí však zůstal na 23. místě s nepatrnými odstupy na závodníky před sebou a za sebou.

Honza tentokrát povzbuzen dobrými zprávami od lékaře (a dobrých zpráv není nikdy dost) vyrazil do lesa odhodlaně a porazil mě o 10 minut. I tak naše výsledky v časech vysoko nad hodinu (Honza 66:11 a já 76:30) opravdu nepatřily k nejlepším (32. a 36. místo). Kontroly 7 a 8 nám moc nesedly. Celkově skončil Honza mimo pořadí a já jsem setrval na 23. místě. Pro zajímavost: všech 5 etap v naší kategorii H45 dokončilo jen 29 ze 46 závodníků.

Alča šla na start připravená poprat se o bednu. Ale po jedné větší chybce trochu ztratila motivaci a 7. místem v etapě se posunula na celkové 5. místo. A musím přiznat, že z naší malé skupinky se ve změti vrstevnic orientovala celé závody nejlépe.

Eva běžela svoji nejlepší etapu. Dostala se do dobrého tempa a až do 10. kontroly se držela na 7. místě. Do cíle zbývaly už jen 3 kontroly a pak…. Někdy při vínu ji možná přesvědčíte, aby Vám pověděla, jak bez bloudění přišla ke ztrátě 32 minut na 11. kontrole. Z celkového 16. mohlo být i 12. místo.

A možná proto je orienťák tak fajn. Nikdy nevíš, jak to dopadne. I krásně rozběhnutý závod se může ve chvilce změnit v mizerný výsledek. A naopak! I po fatální chybě se stále vyplatí bojovat až do cíle. Protože. Kdo běží lesem (životem?) bez chyb? Ale určitě je dobrý nápad to nezabalit!

Příští rok je OOCup zase na Veliké planině. A to mě láká. Možná proto, že jsem to letos tak zmastil…. Možná to zase zkusím…. Možná….

- Pitrs -

Archiv článků

Pořádáme - 12. 9. 2020

Závod Ligy Vysočiny - Dobkov

Fotky na Zonerama

Fotky na Zonerama

Podporují nás

Město Chotěboř Kraj Vysočina MŠMT Ministerstvo obrany OSS ČSOS GS milk CSG GCE Nová Ves u Chotěboře

Vzkazovník

Aleš (19.3.2017 23:17)
Gratuluji jindřichohradecké štafetě k vylepšení nejlepšího výsledku štafety CTB

Pavel (26.2.2017 20:23)
Zdravím! chtěl bych vás pozvat na Městecký jarní závod 18.3.2017 : www.podbeh.cz/propoz…

Ory (1.12.2015 09:07)
V sobotu 12.12.2015 vás zvu na Čeřínkovský HROBeček bit.ly/1QR6ZXT

Alča (24.5.2015 22:27)
Foto z dnešních závodů v Dolním Sokolovci: bit.ly/1BkrfpA

Aleš (19.4.2015 22:03)
Gratuluji k historickému výsledku ve štafetách a průběžnému umístění v první desítce České ligy klubů :)

» Přidat vzkaz | » Archiv vzkazů

Přezdívka:

Vzkaz:


Galerie
(c) 2020 SK Chotěboř, oddíl orientačního běhu | kontakt hubanek@skchotebor.cz | grafický design nodethirtythree